Wrocław: skrzyżowanie Hallera - Odkrywców - Aleja Pracy

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Wrocław: skrzyżowanie Hallera - Odkrywców - Aleja Pracy

Postprzez jasper1 » niedziela 24 maja 2020, 17:29

Czy ktoś zna lewoskręt z Hallera w Aleję Pracy na tym skrzyżowaniu?
Nigdy tam nie skręcałam, a dziś niewiele brakowało żebym miała tam kolizję.

Jechałam od FATu, skręcałam na zielonym S-3 w Aleję Pracy, a w tym samym czasie skręcało w lewo auto z kierunku przeciwnego -z Hallera w Odkrywców. Nie chce mi się tam jechać i sprawdzać. Zastanawiam się, czy tam faktycznie na S-3 otwiera się z Hallera lewoskręt jednocześnie dla przeciwnych kierunków??? Może tamten nie miał zielonego? Podejrzewam, że jednak zielone miał, bo stał i czekał na zmianę świateł, a potem pojechał wtedy gdy ja. Manewr wykonywał przy swoim lewym krawężniku.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Wrocław: skrzyżowanie Hallera - Odkrywców - Aleja Pracy

Postprzez gumik » niedziela 24 maja 2020, 20:30

Bardzo możliwe, że otwierają się jednocześnie. Ktoś musiał pojechać za "szeroko".
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Wrocław: skrzyżowanie Hallera - Odkrywców - Aleja Pracy

Postprzez Cyryl » niedziela 24 maja 2020, 21:06

jasper1 napisał(a):Czy ktoś zna lewoskręt z Hallera w Aleję Pracy na tym skrzyżowaniu?
Nigdy tam nie skręcałam, a dziś niewiele brakowało żebym miała tam kolizję.

Jechałam od FATu, skręcałam na zielonym S-3 w Aleję Pracy, a w tym samym czasie skręcało w lewo auto z kierunku przeciwnego -z Hallera w Odkrywców. Nie chce mi się tam jechać i sprawdzać. Zastanawiam się, czy tam faktycznie na S-3 otwiera się z Hallera lewoskręt jednocześnie dla przeciwnych kierunków??? Może tamten nie miał zielonego? Podejrzewam, że jednak zielone miał, bo stał i czekał na zmianę świateł, a potem pojechał wtedy gdy ja. Manewr wykonywał przy swoim lewym krawężniku.


ja tam często jeżdżę i oba lewoskręty mają ruch otwarty jednocześnie.

wyobraź sobie jak fajnie skręca się tak jak Ty w al. Pracy autobusem lub jadąc od drugiej strony zawraca (oczywiście autobusem), jednocześnie z innymi i to podczas szkolenia.

jednak moi szkoleni jakoś się mieszczą.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wrocław: skrzyżowanie Hallera - Odkrywców - Aleja Pracy

Postprzez jasper1 » poniedziałek 25 maja 2020, 10:03

Dziękuję Cyryl, wszystko jasne.

Dla mnie to nie była kwestia mieszczenia się, tylko zaskoczenia.

Naiwnie sadzę, że mając zielone S-3 przejeżdżam w fazie, w której nie występuje kolizja z innymi kierunkami ruchu. Jak bym miała S-1, to bym kombinowała, gdzie jeszcze mam otwarty ruch i jak się zachować. A tu jak się zorientowałam, że ducato skręca prosto na mnie, to byłam w połowie skrzyżowania.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Przy deszczowej niedzieli skrzyżowanie było wyjątkowo puste, refleks nie zawiódł, no i moja yariska 100KM - w porównaniu z ducato skręcającym z przeciwka, to bardzo zwinne autko i udało mi się zmienić tor jazdy.

Rozumiem, że najbezpieczniej jest tam skręcać w Al. Pracy przy lewym krawężniku i dopiero przecinając Hallera zmienić tor jazdy. Będzie bezkolizyjnie pod warunkiem, że ktoś z kierunku przeciwnego nie pojedzie tak, jak ja wczoraj do prawej krawędzi.
Pozostaje jeszcze kwestia zgodności takiej organizacji ruchu z przepisami.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Wrocław: skrzyżowanie Hallera - Odkrywców - Aleja Pracy

Postprzez Cyryl » poniedziałek 25 maja 2020, 14:53

Trzeba wymijać się bezkolizyjnie, o ile małymi pojazdami można się zastanowić, o tyle dużymi nie ma innej możliwości.
Ale faktycznie jest bardzo ciasno.

Czasami tam zawracamy, aby nie najechać na krawężnik, można zacząć kręcić dopiero jak tylna oś jest na wysokości szczytu wysepki, a autobusem przodem jesteś już przy przeciwległym krawężniku.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości