Jaka wada zobowiązuje do noszenia okularów

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Jaka wada zobowiązuje do noszenia okularów

Postprzez krzysiekk » poniedziałek 24 sierpnia 2020, 19:32

Cześć!
Słuchajcie, no 12 lat temu robiłem prawko, gdzie zdiagnozowano u mnie wadę -0,25 na lewym oku.
Lekarz chyba chciał łapówkę ale bylem za młody żeby ogarnąć temat i pójść do innego okulisty więc mam okulary w prawku (nie jeżdżę w nich do dziś chociaż wożę jakieś stare prowizoryczne na wypadek czepliwego policjanta).
Rok później kategoria C, inny lekarz stwierdził że adnotację do prawka wystawił mi idiota ale on nie może podważyć opinii kolegi...

Dziś już po 12 latach żona zobaczyła jakąś kropkę na prawym oku i poszedłem do okilisty.
Okulistka przy okazji zbadała mi wzrok i czytałem literki. Po 10h pracy przed 3 monitorami (zmęczone oczy) stwierdziła wadę ok -0.75 ciągle na tym samym oku.

Wg. mnie widzę tak samo jak widzialem 20 lat temu tylko częściej się oczy męczą.

Może ktoś się orientuje jak to jest z tymi badaniami? Od jakiej wady powinienem nosić te okulary i co w przypadku kiedy wada nie postępuje?
Może jesteście w stanie polecić jakiegoś okulistę który odpowiednio sprawdzi mój wzrok na lubelszczyźnie?
krzysiekk
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 24 sierpnia 2020, 19:14

Re: Jaka wada zobowiązuje do noszenia okularów

Postprzez zapalski » sobota 07 listopada 2020, 19:47

Ja bym po prostu zaufał lekarzowi. Minęły czasy chyba kiedy wydawano orzeczenie, a osoba prawie nie widziała. Przykład mojego wójka, którego teraz zaczęli badać. Oczywiście noszenie okularów podczas jazdy nie obliguje Cię do ich noszenia jak wysiądziesz...
zapalski
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 07 listopada 2020, 19:42


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 74 gości