jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez szofer80 » poniedziałek 28 września 2020, 11:44

Służby miejskie wymyśliły sobie że będą w kontrowersyjny sposób odbierać śmieci z nowo powstałej osłony śmietnikowej. Problem jest taki że osłona oddalona jest 100 metrów od głównego ciągu komunikacyjnego do której prowadzi droga osiedlowa bez przejazdu (tzw. ślepa) na której pojazdy ciężarowe nie mają fizycznej możliwości zawrócić. Dlatego jeżdżą po tej ulicy kilka razy dziennie tyłem po odbiór nieczystości. Rozumiem że incydentalny ruch pojazdów tyłem jest dopuszczalny ale taka cykliczna jazda tyłem 100 metrów w każdy dzień roboczy pojazdów ciężarowych 3-osie 24-tony też? Jest na to jakiś paragraf?
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez waw » poniedziałek 28 września 2020, 21:36

Wolałbym żeby tych śmieci nikt nie odbierał?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez szofer80 » poniedziałek 28 września 2020, 22:04

wolałbym żeby odbywało się to w sposób bezpieczny. jak można jeździć codziennie ciężkim sprzętem tyłem 100m co prawda po ślepej ulicy ale z istotnym ruchem pieszym?
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez waw » poniedziałek 28 września 2020, 23:01

Bezpieczny, czyli jaki? Myślisz że ktoś kubły będzie rowerem woził?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez szofer80 » wtorek 29 września 2020, 00:17

jest gorzej niż rowerem bo nie mogąc podjechać w bezpośrednie otoczenie osłony ciągną wyładowane po brzegi kubły 20 metrów po luźnym piachu. do niedawna żeby podjechać w bezpośredni obręb osłony wjeżdżali na chodnik ale to akurat im ukrócono. poza tym z jakich potrzeb jeżdżą pojazdy nie jest działką tego forum i nie ma potrzeby nadmiernie drążyć tego wątku. dwie spółdzielnie dzielące jeden śmietnik pokłóciły się poszło o niesegregowanie odpadków no i jedna spółdzielnia musiała postawić śmietnik a że jest to osiedle starego typu nie ma miejsca na parkingi itp to rozwiązano sprawę w jedyny możliwy sposób czyli "po chińsku" bez należytego dojazdu do niej ale nie odchodźmy od temu pytam się czy można sobie tak po prostu zawłaszczyć drogę żeby w sposób cykliczny używać jej do jazdy tyłem w dodatku pojazdem ciężarowym? . może należy wymyślić nowy znak uwaga możliwy ruch ciężarowych tyłem? inne powtarzające się zdarzenia/ewentualności na drodze, które da się przewidzieć zazwyczaj mają swoje znaki.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez szymonix » wtorek 29 września 2020, 12:08

szofer80 napisał(a):Jest na to jakiś paragraf?

Tak, 23/1/3 - cofając nie możesz utrudniać ruchu. Ale to by musiał ktoś mu z tyłu podjechać i nie pozwolić wjechać. Następna wojna by była, a jak widać dobrze już na tym osiedlu .. było.
Takie rzeczy to nie jest jakiś wybryk - u mnie podjeżdża do marketu też ciężarówką. Od wjazdu w osiedle cofając, bo rzadko kiedy jest pod sklepem miejsce na zawrócenie. Walczyć z nimi ? Z kierowcą to raczej ciężko, chłop chce swoje zrobić. Trzeba by z tym co go wysyła wielkim autem walczyć.
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez gumik » wtorek 29 września 2020, 21:20

szofer80 napisał(a):Dlatego jeżdżą po tej ulicy kilka razy dziennie tyłem po odbiór nieczystości.
Ile tych nieczystości tam produkują, że trzeba kilka razy dziennie jechać? Mieszkałem na dużych i zatłoczonych osiedlach i śmieci były odbierane max 2 razy w tygodniu.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez szofer80 » wtorek 29 września 2020, 22:24

cyt:
"Ile tych nieczystości tam produkują, że trzeba kilka razy dziennie jechać? Mieszkałem na dużych i zatłoczonych osiedlach i śmieci były odbierane max 2 razy w tygodniu."

segregacja śmieci się kłania, każda śmieciarka do swojej frakcji śmieci a śmieci produkują masę do granic absurdu, przykładowo taki jeden cały kontener przez weekend wypełniony workami pół metra ponad wieko, zdarza się że w jakiś dzień roboczy ich nie ma ale są dni że przyjadą trzy śmieciarki. średnio 1-2 śmieciarki dziennie. też się dziwię że mała spółdzielnia, blok 4 klatki a tyle śmieci produkują, obok jest większa spółdzielnia i jednym śmietnikiem obsługuje w 3 blokach 16 klatek......

nie wiem do cyklicznej jazdy tyłem po drodze powinien bezpośrednio odnosić się jakiś paragraf i to regulować a w ogóle stare osiedla które odziedziczyły infrastrukturę po PRL powinny mieć obowiązek dogadywania się w takich sprawach bo na stawianie tam nowych obiektów małej architektury nie ma po prostu miejsca i tylko brakiem swojego porozumienia nastręczają problemów organizacyjnych jak np. w ruchu drogowym i innych. wszystko funkcjonowało do czasu nakazu segregacji odpadków, wykorzystano to jako pretekst do zakończenia współpracy między spółdzielniami.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez Cyryl » sobota 03 października 2020, 08:54

Po pierwsze: czy jesteś mieszkańcem osiedla, czy kierowcą, który musi cofać?

Przychylę się do opinii kolegi, że niemożliwością jest wjeżdżanie kilka razy dziennie.
Jeżeli odpady są segregowane na 4, to w tygodniu są 4 odbiory, góra 8 w dużych osiedlach i nawet to 8 daje jeden odbiór dziennie +1, a więc "kilkakrotnie dziennie" jest trochę przesadzone.

Jakie jest rozwiązanie:
1. Odbierać jak dotąd.
2. Pracownicy odbierający będą prztaczać pojemniki 100m.
3. Przesunąć śmietnik do drogi i mieszkańcy będą biegali owe 100m.
4. Zmienić pracę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez szofer80 » sobota 03 października 2020, 12:30

nie rozpatruję sprawy z punktu widzenia mieszkańca spółdzielni, mieszkańca drogi osiedlowej ani kierowcy śmieciarki i tego że go ktoś ciśnie tak odbierać odpadki. rozpatruję sprawę tylko z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu na drodze osiedlowej przez którą jeżdżą pojazdy ciężarowe tyłem do spółdzielni z nieszczęsną osłoną. już pisałem ile razy średnio pojawiają się pojazdy w dzień roboczy, jest to 1-2 pojazdy, najwięcej 3 jednego dnia, zdarzają się im pojedyncze dni kiedy ich nie ma. oczywistym jest dla mnie, że jeździć tyłem w sposób cykliczny nie można, pytałem się tylko czy komuś przychodzi do głowy jakiś paragraf pod który można to podciągnąć. legislator nie poświęcił temu zagadnieniu żadnego artykułu bo nawet nie założył że jakaś droga może być wykorzystywana do cyklicznej jazdy tyłem. w stosownym urzędzie unikają odpowiedzi na moje pytanie. do tej pory nie ustosunkowano się do zagadnienia wystosowując odpowiedź dookoła zagadnienia tylko nie w punkt.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez Cyryl » sobota 03 października 2020, 13:20

Jeżeli mamy odpady segregowane na 4, to co oni tam odbierają?

Z tego co podajesz masz prawo jazdy wyższych kategorii i powinieneś wiedzieć jak się cofa i jak przy tym zachować bezpieczeństwo.

Pojazdem ciężarowym nie jeździmy w celach turystycznych, tylko tam gdzie to jest niezbędne.

Jakbyś miał w latach '90-tych w Resnerze transport samochodem z przyczepą mebli z 15 rozładunkami w Niemczech w centrach miast inaczej byś spojrzał na sprawę.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez szofer80 » sobota 03 października 2020, 22:48

jak dla mnie jest to sytuacja niestandardowa żeby jeździć całą długością ulicy w powtarzający się sposób. czepiasz się rzeczy mało istotnej, z jakich powodów pojawiają się tam pojazdy ciężarowe jadące tyłem, gdyby to było takie proste otrzymałbym przekonującą odpowiedź z urzędu rozwiewającą wszelkie wątpliwości. napisano tylko że nie można postawić tam znaku zakazu wjazdu pojazdów powyżej 3,5 tony bo i tak służby miejskie podlegają pod wyłączenie od takiego zakazu nie odnosząc się w ogóle do jazdy tyłem.p.s. banałów sobie tłumaczyć nie musimy że zawsze trzeba uważać na drodze, także podczas cofania, znać przepisy. skupmy się jednak na tym na jakiej podstawie można tak jeździć tyłem.
cyt:
"Jeżeli mamy odpady segregowane na 4, to co oni tam odbierają?"

też to zauważyłem i poruszyłem ten wątek w piśmie że większa spółdzielnia obok radzi sobie jednym śmietnikiem obsługując 3 bloki 16 klatek a ta mała spółdzielnia dla jednego bloku i 4 klatek potrzebuje osobnego śmietnika- bez odpowiedzi.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez gumik » sobota 03 października 2020, 23:12

Ja myślę, że szukasz dziury w całym. Wiadomo, że śmieciarki muszą jeździć i że utrudniają życie kierowcom - nie tylko cofając. Np. zebranie śmieci z wąskiej jednokierunkowej drogi skutecznie opóźnia dojazd do pracy o 10 minut. Ale to jest konieczne, każdy o tym wie i nikt nie narzeka. Nie jest takż, że jeżdżą non-stop. Nawet te dwa przejazdy dziennie, to nie taki problem. Ja zawsze śmieciarki przepuszczam jak tylko mogę, bo wiem, że to niewdzięczna praca, ale za to jak kosmicznie ważna.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez Cyryl » niedziela 04 października 2020, 06:14

szofer80 napisał(a):...skupmy się jednak na tym na jakiej podstawie można tak jeździć tyłem...


odpowiedz sobie najpierw na pytanie: na jakiej podstawie nie można jeździć tyłem?

przypomniałem sobie, że koło mojego domu jest identyczna sytuacja: droga bez przejazdu (zielona strzałka) i na końcu śmietnik (czerwona strzałka).

też panowie odbierający odpady muszą wjechać w drogę bez przejazdu, zawrócić nie mogą, bo nie ma miejsca, więc albo wjeżdżają przodem wyjeżdżają tyłem, albo odwrotnie.
jak - nie wiadomo, bo robią to w gdzieś przed 5 rano, tylko ich słychać.
Załączniki
śmiecie.png
śmiecie.png (241.6 KiB) Przeglądane 6655 razy
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: jazda tyłem pojazdów służb miejskich

Postprzez szofer80 » poniedziałek 05 października 2020, 21:57

problem prawdopodobnie rozwiąże się w nieco nieoczekiwany sposób więc nie będę już raczej drążył tematu, Miasto przeorganizuje ruch w innej uliczce osiedlowej w bezpośrednim sąsiedztwie (oznakowanie, likwidacja dzikich parkingów itp) tak że oprócz długo oczekiwanego ucywilizowania ruchu na tej uliczce efektem ubocznym będzie też zrobienie miejsca pojazdom służb miejskich tak że nie będą już jeździć tyłem obecną uliczką.
Kategorie: A,B,C,D,E,T
szofer80
 
Posty: 813
Dołączył(a): poniedziałek 20 grudnia 2010, 21:10

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości