Odebranie uprawnień za wykazanie się niewiedzą.

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Odebranie uprawnień za wykazanie się niewiedzą.

Postprzez Cyryl » niedziela 20 grudnia 2020, 07:04

Blacksmith napisał(a):...To by pewnie z 30% oblało jak nie lepiej...


napisałem o samym egzaminie z przepisów i nie 30%, ale 100% kierowców posiadających prawo jazdy ponad 5 lat. pewnie zdarzyłyby się jakieś wyjątki, ale to tylko by potwierdziło regułę.

przykładem może być moja pani doktor rodzinna - praktykująca lekarka, wiedząc czym się zajmuje powiedziała:
moje dzieci 18 i 20 lat są na kursie PJ i uczą się.
to że nie pamiętam przepisów ruchu drogowego, wiem i akceptuję, ale niech pan sobie wyobrazi, że oblałabym z pytań pierwszej pomocy.

natomiast egzamin praktyczny to inna bajka, bo pewnie większość kierowców nie miałaby kłopotów na placu manewrowym, bo technikę kierowania podczas dłuższego użytkowania pojazdu opanowują (z wyjątkami), ale jak po mieście jeździć zgodnie z przepisami, jeżeli:
1. nie zna się ich,
2. nigdy nie jeździło się zgodnie z przepisami.

egzaminy za kopertę itp. zdarzały się za poprzedniego systemu teraz z tym się nie spotkałem.
natomiast z tym egzaminem za pół świniaka, to proszę cytować tak jak napisałem.
kiedyś egzaminatorzy przyjeżdżali do organizatorów kursu, jeżeli to było na wiosce, to przyjeżdżali tam egzaminatorzy i nawet jeżeli ktoś z grupy nie zdał, a nie było to odosobnionym przypadkiem i tak wyjeżdżali z czymś w bagażniku.
także to nie było w ten sposób: jest fant - zdałeś, nie ma fanta - oblałeś.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odebranie uprawnień za wykazanie się niewiedzą.

Postprzez szymonix » niedziela 20 grudnia 2020, 15:14

Cyryl napisał(a): oblałabym z pytań pierwszej pomocy.

To tylko potwierdza ułomność systemu - od jej czasów nauki pewne standardy się zmieniły, ale nikt jej i reszty medyków nie posłał na szkolenie. Tak jak kierowców - zmiany są co jakis czas, ale nie ma wymogu zapoznania się z nimi..
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Odebranie uprawnień za wykazanie się niewiedzą.

Postprzez waw » niedziela 20 grudnia 2020, 15:18

Za moich czasów jak była baza pytań to pytania z pierwszej pomocy miały nieraz niezbyt udane odpowiedzi i najlepiej było się ich wyuczyć na pamięć.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Odebranie uprawnień za wykazanie się niewiedzą.

Postprzez mp0011 » niedziela 20 grudnia 2020, 15:19

  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Odebranie uprawnień za wykazanie się niewiedzą.

Postprzez szerszon » niedziela 20 grudnia 2020, 22:55

Cyryl napisał(a):
Blacksmith napisał(a): bo pewnie większość kierowców nie miałaby kłopotów na placu manewrowym, bo technikę kierowania podczas dłuższego użytkowania pojazdu opanowują (z wyjątkami),.
:lol: :lol: :lol: nawet ci, co 500 razy robili?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości