HI FI

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » czwartek 09 marca 2023, 08:24

trochę trudne do oceny, bo kamper nie jest tak wygłuszony jak samochód osobowy i podczas jazdy nie tyle słychać silnik, co szum opon.

natomiast trzeba pamiętać, że radio (w sumie to coś więcej niż radio) jest wykorzystywane podczas postojów, a jest tego dużo.
więcej podczas jazdy słucham mp3 z SD.

18-19 marzec jest Puchar Polski w siatkówce w Warszawie, ponieważ gra zaczyna się między 9 a 10, a my mamy do Warszawy 370 km, więc jedziemy w piątek wieczorem, stajemy pod halą i robimy kolację z małym conieco. na taką okazję mam pendrive z klipami.

podczas ostatniej podróży w czasie pobytu w Czarnogórze znalazłem jakąś lokalną stację z ichniejszą muzyką, bardzo fajna, słuchaliśmy tego dość dużo.
Cyryl8
 
Posty: 2442
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » czwartek 09 marca 2023, 14:40

i zamontowałem.
na razie mogę ocenić tylko na postoju, z jazdy dopiero po Pucharze Polski.

jest dużo lepiej, przede wszystkim większy zakres częstotliwości, w opisie głośników jest 55 - 22 000 Hz. druga sprawa, to że głośniki JBL mają dużo większą moc i nie męczą się tak, nawet na niskiej głośności.
montując aby nic nie brzęczało głośniki i obudowę oddzieliłem taśmą dwustronną i dopiero wtedy przykręciłem, oryginalnie stosuje się specjalny klej, taki który nie zespala się na stałe.

ogólnie rzecz biorąc w kabinie jest OK, w kuchni (kamper jest dwupokojowy) też, ale już w sypialni z tyłu słuchać ledwo ledwo.

będę musiał się zastanowić nad drugą parą głośników właśnie w tylnej części pojazdu (w starym kamperze tak zrobiłem - oryginalne głośniki wymieniłem na porządne i w tylnej części dodałem takie z gwizdkami), aby wieczorem leżąc w łóżku (lub rano jeszcze leżakując) móc posłuchać radia lub swojej muzyki.
Załączniki
20230309_125656.jpg
muza z klipów
20230309_125443.jpg
radio
20230309_121717.jpg
głosniki i kabelkami
Cyryl8
 
Posty: 2442
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » czwartek 09 marca 2023, 23:10

Cyryl,

do sypialni wbudowal bym jezeli nie 3 drozne to conajmniej 2 drozne.

Najlepiej wlasnie glosniki samochodowe. Kenwood robi calkiem fajnie brzmiace ale jezeli juz, to szarpnal bym sie na ALPINE czy innehttps://www.youtube.com/watch?v=XNQz4xnvxCY&t=2s.

A tu najfajniejszy filmik z targow

https://www.youtube.com/watch?v=XNQz4xnvxCY&t=2s

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3801
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » piątek 10 marca 2023, 07:51

Tu problem jest inny.

W starym kamperze miałem radio z pilotem i leżąc w łóżku można było swobodnie sterować radiem.

Natomiast to, mające więcej funkcji i duży ekran do nawigacji pilota nie ma.
Posiada sterowanie z kierownicy, także zastanawiam się już dwa lata nad drugim radiem, ale nie mogę się zdecydować.
Coraz mniej słucham radia zwykłego na rzecz rozgłośni internetowych, więc rozważam opcję tabletu.
Jakiś czas temu z tyłu miałem głośniki komputerowe 2.1 podłączane do telefonu, ale kiepskie były.

Ogólnie na wyjazdach szczególnie weekendowych i siatkarskich ograniczam media, nie słucham radia, nie korzystam z internetu, nie oglądam TV, to tylko na tych dłuższych wyprawach.
W łóżku słucham audiobooków, a do tego zwykły telefon jest wystarczający.
Cyryl8
 
Posty: 2442
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » niedziela 12 marca 2023, 20:46

byłem w ten weekend pod Ślężą.

jechałem częściowo po mieście, po drogach lokalnych lepszych i tych mocno dziurawych.
wracając celowo przejechałem S8 i Autostradową Obwodnicą Wrocławia z prędkością jaką zwykle podróżuję (około 100 km/h).

różnica jest dość znacząca.

na postoju od razu rzuca się w oczy, a raczej uszy większy zakres częstotliwości, szczególnie w górnym rejestrze.
podczas jazdy po drogach lokalnych, gdy jest dobra nawierzchnia słuchać niewiele gorzej niż na postoju.
podczas jazdy z dużą prędkością po autostradzie słychać trochę gorzej, ale jak dla mnie całkiem przyzwoicie, najgorzej jest ze słuchaniem muzyki poważnej i filmowej.

na wertepach nie ma różnicy na korzyść nowych głośników, bo niewiele słychać.

dodatkowo przy starych głośnikach czasem przy cichszych nagrania musiałem dawać głośność na maksimum podczas jazdy, teraz nie dochodziłem do 80%

ogólnie udany zakup, bo za stosunkowo niewielkie pieniądze (między 300 a 400 zł - w zależności od sklepu) znacząco poprawiłem jakość nagłośnienia w aucie.
jeszcze czeka mnie wymiana anteny TV.
Cyryl8
 
Posty: 2442
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » niedziela 12 marca 2023, 22:41

No to pogratulowac zakupu jeszcze raz !

Ja w CX 30 mym system Bose ( generalnie wolalbym Harman& Kardon ) no ale jak sie niema co sie lubi....

W SL, u mimo, ze ma prawie 21 lat system jest przezajefajny ! mimo, ze to zwykly standard.

W przyszlym tygodniu bede szykowal jakas muze zplikow czy innych mini dyskow aby troche tego miec !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3801
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 13 marca 2023, 05:12

W moim miejskim W169 standardowy system nagłośnienie jest więcej niż dobry, do tego radio z bardzo czułym tunerem.

Gdy nastawię jakąś mniej popularną stację, np. RMF Classic, to jadąc z Wrocławia na Górny Śląsk trzyma jak drut i nie trzeba szukać.
W innych autach na tej trasie fabryczne radia gubią stacje mocne jak: RMF, Radio Z, Eska czy Trójka.
Cyryl8
 
Posty: 2442
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » poniedziałek 13 marca 2023, 15:16

Ja juz ganaralnie u siebie nie slucham analogowego, poza jedna stacja. Hamburg 2

Na codzien chodz 80 80 DAB


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3801
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » wtorek 14 marca 2023, 22:08

tutaj chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz:

wzmacniacze Marshalla np. JMP była odpowiedzią na zapotrzebowanie dużej grupy gitarzystów ( np. Randy Rhoads, Zakk Wylde oraz Slash) na jeszcze większe przesterowanie wzmacniaczy.
wzmacniacze gitarowe mogły by osiągać o wiele lepsze brzmienia na układach scalonych, jednak większość gitarzystów rockowych używa wzmacniaczy lampowych (EL-34) celowo obniżając jakość, ale osiągając charakterystyczne brzmienie.

z drugiej strony słuchacze prześcigają się w jakości odtwarzaczy tych dźwięków.
Cyryl8
 
Posty: 2442
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez ks-rider » środa 15 marca 2023, 00:16

Dzisiaj podjechalem do Studia i zrobilem odsluch ny tym sprzecie. Gra rewelacyjnie !

https://www.youtube.com/watch?v=KsKMNmVc3b8&t=892s


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3801
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: HI FI

Postprzez Blacksmith » niedziela 18 czerwca 2023, 16:29

Polska marka Unitra została reaktywowana w zakresie sprzętu muzycznego. Co ważne ponownie jest to w całości Polska marka ze sprzętem zaprojektowanym w Polsce przez Polaków i produkowanym w Polsce. Żadne sprowadzanie sprzętu z Chin i naklejanie znaczka z logiem Polskiej firmy. Nowe produkty są skierowane dla audiofilii.

Tutaj artykuł- https://www.benchmark.pl/testy_i_recenz ... .html#noop

W przyszłym roku w Monachium odbędą się targi branżowe. Pisze bo może ks-rider będzie zainteresowany.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2055
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 19 czerwca 2023, 07:22

nie bardzo chce mi się w to wierzyć, że to będzie polskie.

dzisiaj na rynku możesz kupić głośniki i kolumny głośnikowe Tonsilu, problem w tym że fabryka Tonsilu nie istnieje, została wyburzona 20 lat temu, a na tym miejscu są dzisiaj bloki. o czym mogę się naocznie przekonać co roku jadąc na Mistrzostwa Polski Oldbojów w Siatkówce Plażowej we Wrześni.

Diora (radia) w Dzierżoniowie wyburzona w 2006, Fonika (gramofony, wzmacniacze) również, więc gdzie będą te nowe fabryki?
Cyryl8
 
Posty: 2442
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 19 czerwca 2023, 13:01

Z tego co widzę to oni niedawno zaczęli i robią sprzęt rzemieślniczo póki co w małych ilościach, w przeciwieństwie do starej Unitry gdzie robiono sprzęt masowo.
Kiedyś Unitra robiła tani sprzęt dla mas, dzisiaj ich grupą docelową są audiofile. Jak podano w artykule wzmacniacz Unitry będzie kosztował 15 tys. zł. choć jego wartość ocenili na 20 tys.

Co do fabryk to nowa fabryka niekoniecznie musi zostać postawiona w tym samym miejscu co kiedyś. Może być w innej lokalizacji.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2055
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: HI FI

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 19 czerwca 2023, 14:17

1. nie na masową skalę, bo to co kiedyś uznawano za "masową skalę" dzisiaj w dobie internetu jest niszową sprzedażą.

2. kiedyś nie był to tani sprzęt, oczywiście były tańsze modele, które były dostępne od czasu do czasu z pod lady w sklepach, były też modele drogie, niedostępne w sklepach, mimo regulowanej ceny jak doliczyło się podróż do fabryki producenta i łapówkę był to ekskluzywny sprzęt, Elizabeth czy Cezar (radia)

3. oczywiście fajnie będzie jak to przedsięwzięcie odniesie sukces, ale obawiam się, że jak w przypadku Tonsilu będzie to sprzedaż marki lub pakowanie chińskich wnętrzności średniej klasy w nasze opakowanie i sprzedawanie jak coś z wyższej półki.

jeden z najpopularniejszych (tańszych) odbiorników jednych z pierwszych z UKF-em, które ojciec kupił mojej siostrze po znajomości.

i coś z wcześniejszych lat, które nie było ani masowe, ani tanie, ani dostępne.
Załączniki
DMT-401_Jubilat.jpg
ZRK Jazz.jpg
Cyryl8
 
Posty: 2442
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: HI FI

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 19 czerwca 2023, 15:38

W sumie prawda. Za PRL'u "masowa skala" miało inne znaczenie niż dzisiaj. Na masową skalę były dostępne ocet i ogórki.

Nie wiem czy czytałeś artykuł. Obecni właściciele Unitry deklarują, że będzie to całkowicie Polski produkt. Ale jak będzie w rzeczywistości czas pokaże.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2055
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości