Nowe wymagania we Włoszech

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Nowe wymagania we Włoszech

Postprzez Cyryl8 » czwartek 03 listopada 2022, 21:46

Włochy są pierwszym państwem, które wprowadziło obowiązek wyposażania auta w podkładkę pod siedzeniem w foteliku dziecka, które po zamknięciu auta, gdy podkładka nie zostanie odciążona - dziecko zostanie w aucie, powiadamia nas telefonicznie.

ma to zapobiec pozostawianiu dziecka w aucie w czasie upałów.
fachowo nazywa się to anti-abandon, czasem b on board.

https://www.sklep-tosia.eu/pl/products/ ... 69233.html
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Nowe wymagania we Włoszech

Postprzez gumik » wtorek 08 listopada 2022, 23:39

A to ciekawy patent. Takie pozostawienia dzieci niestety się zdążają
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Nowe wymagania we Włoszech

Postprzez Cyryl8 » środa 09 listopada 2022, 06:23

W jednym z nowych elektrycznych modeli Volvo jest czujnik w środku, jak zostawimy coś co się rusza, dziecko, zwierzęta, po zamknięciu drzwi mruga światłami i trąbi.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Nowe wymagania we Włoszech

Postprzez Blacksmith » piątek 11 listopada 2022, 03:26

Jestem za. Takie rzeczy zwiększające bezpieczeństwo to tylko pozytyw.

Chociaż swoją drogą nie rozumiem jak można być aż tak zamotanym aby zostawić małe dziecko w upale w samochodzie. Ale jak widać zdarza się.

Jeśli takie podkładki staną się we Włoszech obowiązkowe to tam cena takich podkładek zapewne nieźle poszybuje w górę. U nas na pewno by tak było. Mam nadzieję, że Włochy też pomyślały aby temu zapobiec.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Nowe wymagania we Włoszech

Postprzez Cyryl8 » piątek 11 listopada 2022, 07:55

Wydaje mi się, że prędzej czy później w jakiejś formie takie zabezpieczenie stanie się standardem jak sygnalizacja włączonych świateł, zaciągniętego hamulca, niezapiętych pasów czy niedomknietych drzwi.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Nowe wymagania we Włoszech

Postprzez Radhezz » piątek 11 listopada 2022, 20:01

Kolejna rzecz, która generuje koszty i może się spier... zepsuć, a jest potrzebna jest jak krowie majtki. Przez te "wspomagacze" hodujemy pokolenia coraz większych debili, których stresuje użycie mózgu... Serio, jak ktoś o dziecku w aucie zapomina to się nie nadaje na rodzica i koniec tematu.
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Nowe wymagania we Włoszech

Postprzez Cyryl8 » piątek 11 listopada 2022, 21:23

Radhezz napisał(a):...może się spier... zepsuć...
...Serio, jak ktoś o dziecku w aucie zapomina to się nie nadaje na rodzica i koniec tematu.


to może zawnioskuj o jakiś egzamin na rdziaca?

nie wiem ile masz lat, ale obecni rodzice mają dwadzieścia parę lat średnio i żyją w innych warunkach, więc trudno ich oceniać na podstawie własnych doświadczeń, które miały miejsce jakiś czas temu.
kiedyś się mniej korzystało z samochodu, a dzieciaki woziło się od wielkiego dzwonu, na wakacje, do rodziców, do teściów, na święta itp. ale nie na zakupy.

dzisiejsi rodzice, jeżdżą samochodami na okrągło, wożą dziciaki na okrągło.
ja to widzę, mimo że mój czas rodzicielstwa był wtedy, gdy żłobek był pod bokiem, jak przedszkole i szkoła.
zakupy robiłem w sklepie obok, więc bez auta i dziecka.

poza tym jestem cżłowiekiem nie maszyną i zdarza mi się czasem coś zapomnieć.
zdarzyło mi się pchać Malucha, w którym zostawiłem włączone światła, zdarzyło mi się koledze podczas wyjazdu w Jugosławii zaślepiać przewód hamulcowy, bo jechał na niezwolnionym ręcznym i przegrzane uszczelki cylinderków hamulcowych puściły.
zdarzyło mi się ruszyć z niezapiętymi pasem czy niedomkniętymi drzwiami, jak wielu normalnym ludziom, których nie uważam za idiotów i siebie też.

oczywiście mi (jak wielu innym) takie czujniki się nie przydadzą, ale jak mają ocalić życie paru dzieciaków (w 2021 w USA zgineło w ten sopsób 21 dzieci, nie znalazłem danych z Europy), to czemu nie?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Nowe wymagania we Włoszech

Postprzez gumik » środa 16 listopada 2022, 18:31

Radhezz napisał(a):Kolejna rzecz, która generuje koszty i może się spier... zepsuć, a jest potrzebna jest jak krowie majtki. Przez te "wspomagacze" hodujemy pokolenia coraz większych debili, których stresuje użycie mózgu... Serio, jak ktoś o dziecku w aucie zapomina to się nie nadaje na rodzica i koniec tematu.

To że się spie... to nic. To nie jest automat, który za Ciebie wyciąga dziecko z auta, a jedynie przypomina Ci w bardzo rzadkich sytuacjach. Popieram taką automatykę. M.in. dzięki wielu systemom bezpieczeństwa latanie samolotem jest najbezpieczniejszą formą transportu. Ciekawostka - dobre linie lotnicze, które naprawdę dbają o bezpieczeństwo wymagają od pilotów, aby całe lądowanie i start odbywały się manualnie. To właśnie na wypadek jakby automat zawiódł. Wtedy w sytuacji awaryjnej pilot jest jakby na bieżąco. Mniej stresu, lepiej sobie poradzi. Natomiast systemy monitorujące działają cały czas i w razie przegapienia jest alert. Piloci, to też ludzie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 205 gości