Sztuczna Inteligencja

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez gumik » czwartek 11 maja 2023, 08:30

A widzisz. Za to tymi pytaniami udowodniłeś sobie, że obecny ChatGPT jest na Twoim poziomie. Lub przeciętnego człowieka z zakładu fryzjerskiego. Przynajmniej w kontekście tych pytań.
Pewnie, że w tym momencie nie zrobi czegoś genialnego. Tylko pomyśl sobie tak. Rok temu jeszcze tego nie było. A co będzie za rok?
A nawet żeby zastąpić człowieka w niektórych zawodach, to nie musi wykraczać poza średni poziom IQ.

A z tymi przewidywaniami przyszłości, to ludzie nie są wcale lepsi. Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie tak. Ostatecznie żadne prognozy się nie sprawdzą.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez gumik » czwartek 11 maja 2023, 08:35

Blacksmith napisał(a):Tak na marginesie co do samego Boga to teraz jestem w trakcie czytania dość dużej książki znanego ateisty Richarda Dawkinsa pt: "Bóg Urojony". Facet świetnie uzasadnia bezsens wiary w Boga i obala argumenty wierzących. Moja recenzja po przeczytaniu na kąciku książkowym.

A mi w tym temacie podoba się podejście wymienionego tutaj prof. Dragana. Sam jest ateistą, jednak zauważa, że wiara u ludzi to coś fundamentalnego. Jest w każdym zakątku świata i u każdej grupy etnicznej. Wie, że wielu ludziom ułatwia życie, chociaż on sam jej nie potrzebuje. Co więcej, nawet naukowcy i ateiści często popadają w swoje jakieś wierzenia dotyczące swoich hipotez przez co potrafią nie dopuszczać racjonalnych argumentów do siebie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez gumik » czwartek 11 maja 2023, 10:32

Ale chyba wszyscy się zgodzimy, że AI potrafi poprawić humor. :D

Narysuj w tikz użytkowników Forum Prawo Jazdy.
  • Cyryl - Jest instruktorem nauki jazdy. Lubi grać w siatkówkę i podróżować kamperem.
  • Blacksmith - Pracuje za granicą. Jest za powszechnym dostępem do broni oraz karą śmierci.
  • ks-rider - Meloman instruktor nauki jazdy. Wydaje wszystkie swoje oszczędności na sprzęt audiofilski.


pj4.png


W powyższym kodzie TikZ cechy użytkowników są reprezentowane w następujący sposób:

  • Cyryl - Jest instruktorem nauki jazdy, lubi grać w siatkówkę i podróżować kamperem.
    Siatkówka: Trzy czerwone linie wychodzące z głowy, tworzące kształt podobny do litery "Y". Tekst "Siatkówka" nad głową.
  • Blacksmith - Pracuje za granicą, jest za powszechnym dostępem do broni oraz karą śmierci.
    Broń i kara śmierci: Niebieski prostokąt podzielony na dwie części, symbolizujący te dwie kwestie. Tekst "Broń i kara śmierci" nad prostokątem.
  • ks-rider - Meloman instruktor nauki jazdy, wydaje wszystkie swoje oszczędności na sprzęt audiofilski.
    Sprzęt audiofilski: Dwa równoległe zielone prostokąty, symbolizujące głośniki lub sprzęt audio. Tekst "Sprzęt audiofilski" nad prostokątami.

Dodatkowo, rysunek używa kolorów i grubości linii, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym wizualnie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez ks-rider » sobota 03 czerwca 2023, 13:39

gumik napisał(a):Ale chyba wszyscy się zgodzimy, że AI potrafi poprawić humor. :D

Narysuj w tikz użytkowników Forum Prawo Jazdy.
  • Cyryl - Jest instruktorem nauki jazdy. Lubi grać w siatkówkę i podróżować kamperem.
  • Blacksmith - Pracuje za granicą. Jest za powszechnym dostępem do broni oraz karą śmierci.
  • ks-rider - Meloman instruktor nauki jazdy. Wydaje wszystkie swoje oszczędności na sprzęt audiofilski.


pj4.png


W powyższym kodzie TikZ cechy użytkowników są reprezentowane w następujący sposób:

  • Cyryl - Jest instruktorem nauki jazdy, lubi grać w siatkówkę i podróżować kamperem.
    Siatkówka: Trzy czerwone linie wychodzące z głowy, tworzące kształt podobny do litery "Y". Tekst "Siatkówka" nad głową.
  • Blacksmith - Pracuje za granicą, jest za powszechnym dostępem do broni oraz karą śmierci.
    Broń i kara śmierci: Niebieski prostokąt podzielony na dwie części, symbolizujący te dwie kwestie. Tekst "Broń i kara śmierci" nad prostokątem.
  • ks-rider - Meloman instruktor nauki jazdy, wydaje wszystkie swoje oszczędności na sprzęt audiofilski.
    Sprzęt audiofilski: Dwa równoległe zielone prostokąty, symbolizujące głośniki lub sprzęt audio. Tekst "Sprzęt audiofilski" nad prostokątami.

Dodatkowo, rysunek używa kolorów i grubości linii, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym wizualnie.


W tym zestawieniu nie widze jakos Gumik'a :mrgreen:

Gumik, co do mnie

Nie meloman a audiofil, zapomniales o Broni. :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez gumik » sobota 03 czerwca 2023, 19:58

ks-rider napisał(a):W tym zestawieniu nie widze jakos Gumik'a :mrgreen:

Ja też.

ks-rider napisał(a):Nie meloman a audiofi

O kurka. Pardon!

ks-rider napisał(a):zapomniales o Broni.
A to celowo. Nie chciałem żeby sobie obwody przegrzał.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez Cyryl8 » niedziela 04 czerwca 2023, 08:10

A mi się wydaje, że w moim kamperze zamontowano AI.

Poprzedni właściciel, mój kolega szybko jeździł, więc samochód pokazywał większą prędkość niż w rzeczywistości. Np. jadąc z prędkością 100 km/h w rzeczywistości jedziemy 93 km/h, prędkość z nawigacj.

Ja przywiązuję wagę do zużycia paliwa, więc owa domniemana AI aby mnie zadowolić pokazuje mniejsze zużycie. Gdy komputer pokazuje np. 8,0 l/100km, po zatankowaniu okazuje się 8,7 l/100km.

Komputer jakby domyślał się preferencji kierowcy i pokazywał dane zadawalajace, choć nie zawsze prawdziwe.

Ot taka propaganda sukcesu na małą skalę.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez gumik » niedziela 04 czerwca 2023, 09:57

A czy koledze pokazywał dobrze zużycie paliwa?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez Cyryl8 » niedziela 04 czerwca 2023, 21:59

On na zużycie paliwa nie patrzył.

Na mistrzostwach kicha, przegraliśmy mecz o brązowy medal z drużyną, z którą wygraliśmy wcześniej w grupie.

Jesteśmy już nad morzem.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez Blacksmith » niedziela 04 czerwca 2023, 23:57

gumik napisał(a):Ale chyba wszyscy się zgodzimy, że AI potrafi poprawić humor.

Narysuj w tikz użytkowników Forum Prawo Jazdy.
Cyryl - Jest instruktorem nauki jazdy. Lubi grać w siatkówkę i podróżować kamperem.
Blacksmith - Pracuje za granicą. Jest za powszechnym dostępem do broni oraz karą śmierci.
ks-rider - Meloman instruktor nauki jazdy. Wydaje wszystkie swoje oszczędności na sprzęt audiofilski.

W powyższym kodzie TikZ cechy użytkowników są reprezentowane w następujący sposób:

Cyryl - Jest instruktorem nauki jazdy, lubi grać w siatkówkę i podróżować kamperem.
Siatkówka: Trzy czerwone linie wychodzące z głowy, tworzące kształt podobny do litery "Y". Tekst "Siatkówka" nad głową.
Blacksmith - Pracuje za granicą, jest za powszechnym dostępem do broni oraz karą śmierci.
Broń i kara śmierci: Niebieski prostokąt podzielony na dwie części, symbolizujący te dwie kwestie. Tekst "Broń i kara śmierci" nad prostokątem.
ks-rider - Meloman instruktor nauki jazdy, wydaje wszystkie swoje oszczędności na sprzęt audiofilski.
Sprzęt audiofilski: Dwa równoległe zielone prostokąty, symbolizujące głośniki lub sprzęt audio. Tekst "Sprzęt audiofilski" nad prostokątami.

Dodatkowo, rysunek używa kolorów i grubości linii, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym wizualnie.

Jak bym miał mówić w skrócie... U kolegi Cyryla te dwie kreski rozchodzące się na boki kojarzą mi się z rozdwojeniem jaźni. U mnie te dwa identyczne kwadraty kojarzą mi się z idealną harmonią. Natomiast u kolei ks-rider ten znaczek kojarzy mi się ze starym logiem wiadomości TVP... tylko odwróconym w lustrzanym odbiciu :wink:

Koledze Cyrylowi gratuluje wygranej nad innymi A to, że nie wygrali mistrzostw to nie ma co się przejmować. Wielki Pudzian wczoraj też został znokautowany od człowieka 13 lat młodszego i mniej doświadczonego od siebie.
Załączniki
ddddd.png
ddddd.png (21.68 KiB) Przeglądane 2844 razy
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 05 czerwca 2023, 07:41

Na tym mistrzostwach są kategorie wiekowe i grasz z mniej więcej rówieśnikami.
Oczywiście wynik jest rzeczą drugorzędną.
Przyjeżdżają koledzy z całej Polski i nie tylko, jakiż czas temu grał z nami kolega z Australii, który specjalnie na ten turniej przylatywał z antypodów.

Jednak jak wychodzisz na boisko, to każdy chce wygrać.
Oczywiście są różni przeciwnicy, lepsi i gorsi, ale najważniejsze, jak my zagramy.
A w małym finale zagraliśmy źle, poniżej możliwości i to boli.

Towarzysko jak zwykle sukces, w sobotę bankiet dla niektórych do rana.
Podczas drogi nad morze, gdy stanąłem na MOP-ie na S3 spotkałem kolegów że Szczecina wracających, którzy również stalęli na popas.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez gumik » poniedziałek 05 czerwca 2023, 10:55

To jest sport. Raz się wygrywa, raz się przegrywa.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 05 czerwca 2023, 11:44

Masz rację, ale sport uczy również porażek, akceptawania ich, wyciągania wniosków.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez Blacksmith » sobota 14 października 2023, 00:13

Fajną opcję AI posiada przeglądarka Microsoft Bing. jest tam sztuczna inteligencja obsługiwana przez "DALLE-3".

Sztuczna inteligencja tworzy ciekawe przeróżne obrazy na życzenie z tego co się napisze. Tworzy też od razu kilka propozycji. Wpisałem co tam na myśl przyszło i wyszło tak....

"Narysuj Ks-Ridera, który strzela na strzelnicy i słucha muzyki"


Obrazek

"Narysuj Cyryla jadącego swoim kamperem z rozbitą przednią szybą po boisku do siatkówki plażowej"


Obrazek

"Narysuj gumika dyskutującego z Blacksmithem"


Obrazek

Możliwości jest naprawdę nieskończenie wiele
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez Cyryl8 » sobota 14 października 2023, 09:55

1. nie taki kamper, bo to alkowa, ja mam półintegrę,
2. na Fiacie Ducato I (1981-1994 nie było jeszcze wtedy sztucznej inteligencji), takich jest już bardzo mało na drogach.,
3. piłka jak z Polsportu z Wałbrzycha (czyli taka z przed 40 lat, a wtedy nie było sztucznej inteligencji). dzisiaj takie piłki można je znaleźć chyba tylko w muzeach sportu. jeszcze trzeba dodać, że w tamtym czasie w Europie siatkówka plażowa nie była znana i taką piłką grało się na hali.
4. siatka zła, bo wymiar oczek to 10x10 cm, a szerokość taśmy to 5 cm, a tu taśma jest szerokości oczka i takie wymiary obowiązują na pewno od II WŚ.

wniosek: sztuczna inteligencja bazuje na złych albo dawno nieaktualnych danych.
dobrze że ta sztuczna inteligencja nie przedstawiła Ks-ridera strzelającego z muszkietu lub guldynki.

jak to widzę, to wolałbym skorzystać z ulicznego grafika, który narysuje mnie za niewielkie pieniądze.

tylko po co?
wiem jak wyglądam, jak wygląda mój kamper, jak wygląda piłka i siatka.

natomiast wrócę do badań klinicznych i czasu ich trwania.

otóż w latach '50-tych nie było ani komputerów, ani internetu.
więc co za tym idzie zakres badań był o wiele mniejszy, a przesyłanie ich, porównywanie tabel ręcznie pisanych trwało dużo dłużej.
dzisiaj (brałem udział w jednych badaniach klinicznych) są one przeprowadzane globalnie, na olbrzymiej liczbie ludzi, wyniki wprowadzane są do ogólnego systemu w sieci błyskawicznie.
od tych badań minęło 3 lata i co trzy miesiące, jestem badany, wyniki idą do Los Angeles, dostaję tablet - wypełniam długi formularz od razu w sieci.

i tak do końca życia, bo taką umowę podpisałem.

także wątpię, aby lek z lat '50-tych był badany na pacjentach na wszystkich kontynentach, i w czasie i po przyjmowaniu leku, a dane były tak łatwo i tak drobiazgowo analizowane.
dodam jeszcze zakres badań przed rozpoczęciem procesu, bo tak drobiazgowych badań nie przechodziłem dawno, nawet w ośrodkach sportowych gdy uprawiałem sport wyczynowo.
to jest tylko aspekt zakresu badań oraz ilości danych i sposobu zbierania i analizy ich, bo na reszcie się nie znam.
Załączniki
153f30ce41c3bd8f3a23f0faae33.jpg
a to mniej więcej taka, jaka jest na rysunku
Kontra-BV550C_1.jpg
współczesna piłka
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Sztuczna Inteligencja

Postprzez gumik » sobota 14 października 2023, 15:12

Cyryl8 napisał(a):wniosek: sztuczna inteligencja bazuje na złych albo dawno nieaktualnych danych.
dobrze że ta sztuczna inteligencja nie przedstawiła Ks-ridera strzelającego z muszkietu lub guldynki.

jak to widzę, to wolałbym skorzystać z ulicznego grafika, który narysuje mnie za niewielkie pieniądze.


Bazuje na takich danych jakie jej dostarczymy.

Polecam obejrzeć wywiad z prof. Przegalińską. Twierdzi, że póki co sztuczna inteligencja będzie narzędziem. Tak samo jak pojawiły się komputery i można było tworzyć grafikę komputerową. Tak samo dla artysty AI będzie narzędziem. Kto będzie umiał to wykorzystać lepiej będzie miał przewagę nad konkurencją. Tak samo jak obecnie ten, który umie lepiej wykorzystać komputer do grafiki.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 226 gości