Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez Blacksmith » środa 21 czerwca 2023, 19:53

Chyba jednak lepiej aby morderca 27 letniej Anastazji został w Grecji. Właśnie czytałem artykuł, że w Grecji za morderstwa 43% sprawców otrzymuje dożywocie a w Polsce tylko marne 4-5%.
Także napisano, że szanse na przekazanie oprawcy do Polski są praktycznie zerowe jak wspominał Cyryl. Ale czytając ten artykuł to myślę, że to dobrze.

Deklaracja premiera Morawieckiego przypomina słowa Zbigniewa Ziobry, który rozważał zamiar osądzenia w kraju sprawców głośnego w 2017 roku napadu na parę Polaków w Rimini. Migranci z Afryki zgwałcili wówczas Polkę i ciężko pobili jej partnera. Wielu polityków prześcigało się w komentarzach co do oczekiwanej kary. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński chciał osadzić migrantów w najgorszych polskich więzieniach, "w których nie będzie im lekko".

"Po kilku dniach wrzawy głowy ochłonęły. Minister Ziobro przyznał, że sprowadzenie bandytów do Polski, byłoby dla nich korzystnym rozwiązaniem. Nawet "prezentem", bo nasz system odpowiedzialności "przewiduje o wiele niższe rygory odpowiedzialności karnej niż we Włoszech". Miał rację, ponieważ włoski sąd utrzymał karę 16 lat więzienia dla głównego sprawcy napaści i gwałtu. W Polsce za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia."


https://wiadomosci.wp.pl/morawiecki-osm ... 047443520a

Co do sprawy Anastazji... Za podobny czyn w innej sprawie morderca dostał w Grecji dożywocie + 36 lat więzienia.
Swoją drogą śmieszą mnie trochę takie wyroki bo to absurd. W USA też można dostać np. 3 dożywocia czy 350 lat odsiadki.

Ale Łukaszenka niedawno to przebił... wprowadził prawo umożliwiające osądzanie i skazywanie... osób już zmarłych.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez Cyryl8 » środa 21 czerwca 2023, 23:42

popatrzmy na przykład tego przestępcy:
https://zaginieniprzedlaty.com/artykuly ... mjTJ0Ewo_4

Ty widzisz tu tylko karę śmierci, a ja widzę przyczynę dlaczego on takim takim się stał.
w sejmie od wielu lat jest projekt ustawy mającej na celu ograniczenie przemocy w rodzinie.
takie potwory nie biorą się z powietrza.
więc lepiej zapobiegać niż walczyć ze skutkami.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez Blacksmith » czwartek 22 czerwca 2023, 01:53

Mam coraz większe wrażenie, że Ty może nie, że sympatię ale na siłę chcesz usprawiedliwiać zwyrodnialców. "Zamordował? Zapewne miał ciężkie życie. Trzeba zrozumieć".

Owszem, zły dom może sprawić, że ktoś urośnie na przestępce. Ale koniec końców każdy ma własną wolę. Mamy może ograniczać wyroki jeśli morderca w jakikolwiek sposób udowodni, że miał np. przemoc w domu za młodu?
Cięzkie kary mają być aby ukarać czyn i chronić społeczeństwo przed przestępcą. Jeśli miał ciężkie dzieciństwo to mi przykro, ale ja nie chce być jego następną przypadkową ofiarą. Ty też byś pewnie nie chciał.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez Cyryl8 » czwartek 22 czerwca 2023, 05:23

Tak jak wcześniej napisałem zmiana prawa w zakresie przemocy w rodzinie w Anglii ograniczyła liczbę zgonów takich jak Kamila o 96% mimo braku kary śmierci.

Możesz nazwać to dowolnie, ale jeżeli jest skuteczne, to dlaczego tego nie spróbować?

Wszędzie tam gdzie jest kara śmierci statystyki w tym zakresie nie zmieniają się, więc po co wyważać otwarte drzwi?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez ks-rider » czwartek 22 czerwca 2023, 21:15

Moje dziecinstwo bylo straszne, mialem pod gorke do szkoly !

Moge teraz kogos zabic ? Jestem usprawiedliwiony ?


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez Cyryl8 » czwartek 22 czerwca 2023, 22:32

ks-rider napisał(a):Moje dziecinstwo bylo straszne, mialem pod gorke do szkoly !...


patrzmy na pozytywy: zawsze miałeś ze szkoły z górki!
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez Radhezz » piątek 07 lipca 2023, 01:15

Dz.U.2023.202 t.j.
Art. 45. Warunki użycia broni palnej

Broni palnej można użyć, gdy zaistnieje co najmniej jeden z następujących przypadków:
1) konieczność odparcia bezpośredniego, bezprawnego zamachu na:
    a) życie, zdrowie lub wolność uprawnionego lub innej osoby albo konieczność przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu,
    b) ważne obiekty, urządzenia lub obszary albo konieczność przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu,
    c) mienie, który stwarza jednocześnie bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub wolności uprawnionego lub innej osoby, albo konieczność przeciwdziałania czynnościom zmierzającym bezpośrednio do takiego zamachu,
    d) nienaruszalność granicy państwowej przez osobę, która wymusza przekroczenie granicy państwowej przy użyciu pojazdu, broni palnej lub innego niebezpiecznego przedmiotu,
    e) bezpieczeństwo konwoju lub doprowadzenia;
2) konieczność przeciwstawienia się osobie:
    a) niepodporządkowującej się wezwaniu do natychmiastowego porzucenia broni, materiału wybuchowego lub innego niebezpiecznego przedmiotu, którego użycie może zagrozić życiu, zdrowiu lub wolności uprawnionego lub innej osoby,
    b) która usiłuje bezprawnie odebrać broń palną uprawnionemu lub innej osobie uprawnionej do jej posiadania;
3) bezpośredni pościg za osobą, wobec której:
    a) użycie broni palnej było dopuszczalne w przypadkach określonych w pkt 1 lit. a-d i pkt 2,
    b) istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełniła przestępstwo, o którym mowa w art. 115 § 20, art. 148, art. 156 § 1, art. 163-165, art. 197, art. 252 i art. 280-282 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny;
4) konieczność:
    a) ujęcia osoby:
      – wobec której użycie broni palnej było dopuszczalne w przypadkach określonych w pkt 1 lit. a-d i pkt 2,
      – wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełniła przestępstwo, o którym mowa w art. 115 § 20, art. 148, art. 156 § 1, art. 163-165, art. 197, art. 252 i art. 280-282 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny,
      – dokonującej zamachu, o którym mowa w pkt 1 lit. d lub e,
      – jeżeli schroniła się w miejscu trudno dostępnym, a z okoliczności zdarzenia wynika, że może użyć broni palnej lub innego niebezpiecznego przedmiotu,
    b) ujęcia lub udaremnienia ucieczki osoby zatrzymanej, tymczasowo aresztowanej lub odbywającej karę pozbawienia wolności lub osoby, wobec której zarządzono zatrzymanie i doprowadzenie celem odbycia kary pozbawienia wolności, jeżeli:
      – ucieczka tej osoby stwarza zagrożenie życia lub zdrowia uprawnionego lub innej osoby,
      – istnieje uzasadnione podejrzenie, że osoba ta może użyć materiałów wybuchowych, broni palnej lub innego niebezpiecznego przedmiotu,
      – pozbawienie wolności nastąpiło lub ma nastąpić w związku z uzasadnionym podejrzeniem lub stwierdzeniem popełnienia przestępstwa, o którym mowa w art. 115 § 20, art. 148, art. 156 § 1, art. 163-165, art. 197, art. 252 i art. 280-282 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny,.
    c) ujęcia lub udaremnienia ucieczki osoby zatrzymanej, tymczasowo aresztowanej lub odbywającej karę pozbawienia wolności w związku z uzasadnionym podejrzeniem lub stwierdzeniem popełnienia lub przygotowania do popełnienia przestępstwa, o którym mowa w:
      – art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu (Dz. U. z 2022 r. poz. 557, 1488 i 2185),
      – art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz. U. z 2022 r. poz. 1900),
      – art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego (Dz. U. z 2023 r. poz. 81);
5) konieczność udaremnienia ucieczki osoby pozbawionej wolności z aresztu śledczego lub zakładu karnego oraz osoby konwojowanej lub doprowadzanej, a także pościg za tą osobą.


Aktualna wersja tzw. "prawa użycia broni", czegoś co niejeden z nas wykuwał w czasie służby wojskowej na blachę, zdawał, a potem był odpytywany przez każdą służbą wartowniczą, lub na pododdziale alarmowym - mnie to dopadło jeszcze przed szkołą podoficerską. Trzeba było znać nie tylko numery artykułów i paragrafy, ale też do jakich przestępstw się odnoszą. Ale przepis jest uniwersalny - dotyczy też policjantów z tego co mi wiadomo. Jeśli policjant używa broni zgodnie z tymi przepisami, to nie powinien się bać sięgać po broń.

Ogólnie ciekawie ten temat wygląda w świetle ostatnich wydarzeń z Francji... Unia Europejska, taka spokojna i bezpieczna, po co wam broń? Czekam aż ktoś to powie ludziom, których dobytek życia został zniszczony przez tłumy agresywnych zadymiarzy... Policja zamiast wjechać tam od razu wozami opancerzonymi i armatkami wodnymi, oraz podoodziałami zwartymi wyposażonymi w gaz łzawiący i broń gładkolufową, to się łaskocze i pieści z bydłem kilka dni... Policjant który zastrzelił uciekiniera i recydywistę siedzi w pierdlu i zostanie poświęcony jako kozioł ofiarny, dokładnie tak samo jak policjant z USA, co niby zabił kolanem tego ćpuna co nie mógł oddychać podobno. Zbiórka w internecie na rzecz rodziny oskarżonego przekroczyła 1,5mln euro. Tymczasem politycy lewicy żądają jej usunięcia, bo ma świadczyć o tym że "zabijanie młodych arabów się opłaca".
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez ks-rider » piątek 07 lipca 2023, 19:06

Radhezz napisał(a):Ogólnie ciekawie ten temat wygląda w świetle ostatnich wydarzeń z Francji... Unia Europejska, taka spokojna i bezpieczna, po co wam broń? Czekam aż ktoś to powie ludziom, których dobytek życia został zniszczony przez tłumy agresywnych zadymiarzy... Policja zamiast wjechać tam od razu wozami opancerzonymi i armatkami wodnymi, oraz podoodziałami zwartymi wyposażonymi w gaz łzawiący i broń gładkolufową, to się łaskocze i pieści z bydłem kilka dni... Policjant który zastrzelił uciekiniera i recydywistę siedzi w pierdlu i zostanie poświęcony jako kozioł ofiarny, dokładnie tak samo jak policjant z USA, co niby zabił kolanem tego ćpuna co nie mógł oddychać podobno. Zbiórka w internecie na rzecz rodziny oskarżonego przekroczyła 1,5mln euro. Tymczasem politycy lewicy żądają jej usunięcia, bo ma świadczyć o tym że "zabijanie młodych arabów się opłaca".


Radhezz

Tez znalem prawo ( z wojska - zatrzymanie obywatelskie ) i na ostatniej rozprawie pojechano ze mna jak ze stadem dzikich swin na zakrecie ! Zostalem skazany a finansowo nawet nie bede podawal, bo kazdy powie, ze zmyslam !

Nazwiska sedziego nie potrafie nawet wymowic ale tez jakis syn mahometa.....

2. Francuzi beda bronic sie kwiatkami, tak przynajmniej jeden mundry powiedzial po akcji Charly Hebdo.

3. U mnie w tej chwili zaczal sie proces, gdzie arab Ibrahim 34 lata w pociagu zasztyletowal 17 letnia dziewczyne - 27 ciosow. Jej chlopak, rowniez 17 lat tez zginal.

2 inne osoby ciezko ranne a ten <&%#$@> sie wszystkiego wyparl. Rozprawa przewiduje 40 dni

W czynie spolecznym wykonal bym sprawiedliwosc, cytujac klasyka, masz czuc, ze umierasz !

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez Autobusiarz » piątek 18 sierpnia 2023, 00:17

Czy ta ustawa coś już zmieniła? Nie wiem,aczkolwiek z dwóch ostatnich sytuacji jakie miałem:

1.Hołota z tyłu zaczęła pić pół litra z gwinta i przeklinać.Wyszedłem z kabiny i mówię,że mają wyjść."Ale dlaczego"? "Bo ja tak mówię".Mordy w kubeł i grzecznie opuścili pojazd.Nawet nie zostałem standardowo zwyzywany od "cwelów" i "frajerów" .Czy tam,że "żona mi nie daje" (kawalerem jestem)

2.Jakiś patus zaczął drzeć łacha do ukraińca i to przy samej kabinie.Otwieram pierwsze drzwi i karzę mu się wynosić.Czerwony się na ryju zrobił,nabrał powietrza i....grzecznie wyszedł.
Autobusiarz
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota 17 września 2016, 00:36

Re: Zmiana statusu zawodu kierowcy autobusu

Postprzez Radhezz » piątek 18 sierpnia 2023, 01:29

Autobusiarz napisał(a):Czy ta ustawa coś już zmieniła?

Tymczasem u mnie w mieście https://czasnaopole.pl/pobicie-kierowcy-autobusu-mzk-napastnik-zatrzymany/ :roll:
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Poprzednia strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 122 gości