kupno samochodu..??

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

kupno samochodu..??

Postprzez leila » czwartek 31 lipca 2003, 13:53

więc tak chciałabym (jak zdam) kupić sobie używane autko tak do 15.tys jakieś małe w stylu Cinquecento,seicento,Tico..tylko nie wiem na co zwrócić uwagę przy zakupie-nie znam się zbytnio...wiadomo że można wziąć sztab mechaników ale ja nie mam znajomości..pomózcie jak umiecie:D
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Mefju » czwartek 31 lipca 2003, 15:12

Z tych 3 ktore wymienilas polecam Seicento. Zwroc uwage na to czy:

1. auto nie jest kradzione :P

2. czy nie jest wyremontowane po wypadku (roznica jest taka: trzymaj sobie pust pudelko po zapalkach i sprobuj je zgniesc "wzdluz"... trudno prawda? a sprobuj to samo z wczesniej juz zgniecionym i rozprostowanym pudelkiem)

3. sprawdz czy karoseria nie jest pordzewiala, dobrze zeby auto bylo garazowane

4. jaki jest stan foteli, ogolnie czy srodek nie jest zdewastowany (np gdy wlasciciel przewozil w aucie np psa)

5. ogolnie nalezy sprawdzic jak pracuje silnik, czy auto nie jest ze tak powiem "zgarowane" :>

6. jak mi cos jeszcze do glowy przyjdzie to napisze. ;]
:: hh 4 life
Mefju
 
Posty: 17
Dołączył(a): środa 10 lipca 2002, 12:16
Lokalizacja: Dlnsk

Postprzez Sławek_18 » czwartek 31 lipca 2003, 15:42

Jak juz sprawdzisz ogólnie samochód, pierwsza rzecza jedź na jazde próbną !!! To jest podstawa, podjedź na jakas stacje kontroli (albo jakiegos dobrego mechanika, napewno to kosztuje ale bedziesz pewna, ze silnik jest w dobrym stanie.)za te pieniadze kupisz auto z pierwszej reki.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mmeva » sobota 16 sierpnia 2003, 20:30

Jesli chodzi o CC i Tikacza polecam to drugie. CC zwykle pojawiaja się w ofertach jako 0,7 - słabe... Szukałam 0,9 ale ciężo... Mój sąsiad ( mech. sam) jezdził oboma i polecił mi Tikacza ( poza tym jest bezawaryjny i 5-drzwiowy). ;)
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22


Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości