Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 28 sierpnia 2022, 19:17

Tak, ale jeszcze ogólnokrajowa państwowa telewizja ARD zapowiedziała, że już więcej nie pokaże filmów.

Efekt Streisand być może zostanie osiągnięty. Ale w dziwny sposób.

Co by nie było to na szczęście mam swój egzemplarz papierosy "Winnetou". A niedługo może już nie da rady kupić.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 28 sierpnia 2022, 19:34

Cyryl8 napisał(a):z tego co czytam dotyczy to jednego wydawnictwa, a nie jest jakimś przepisem odgórnym ogólnokrajowym.

tak przynajmniej ja to zrozumiałem.

wydaje mi się, że tytuły "Winnetou zakazany w Nimczech" w mediach mają przyciągnąć większą ilość czytelników.


Mge zapytac, dlaczego mialy by byc zakazane ?


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 28 sierpnia 2022, 19:36

Blacksmith napisał(a):Tak, ale jeszcze ogólnokrajowa państwowa telewizja ARD zapowiedziała, że już więcej nie pokaże filmów.

Efekt Streisand być może zostanie osiągnięty. Ale w dziwny sposób.

Co by nie było to na szczęście mam swój egzemplarz papierosy "Winnetou". A niedługo może już nie da rady kupić.


Ogladasz wogole panstwowa telewizje niemiecka ?

Nie wiem ile razy w roku zdarza mi sie przelaczyc na ARD czy ZDF ale bywalo, ze nie ogladalem kilka lat.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 28 sierpnia 2022, 21:26

Wlasnie zapowiedzieli w TV, ze w dzisiejszym STERN TV bedzie dyskusja o Winetou i czy jest to film rasistowski

Nosz nie trzeba byc chyba Einstein'em abywiedziec jak to wszystko w Ameryce wygladalo

Nie zmienia postaci rzeczy, ze filmy dla dzieciakow z tej " seri " sa faaaaaaaaaaaajne !

Swiat zaczyna byc coraz bardziej poyebäny ! Czarny 007 czarna zona Henryka VIII

Rozumiem, ze czarni byli i sa na swiecie, ale bez przesydy, nie trzeba dla nich zmieniac histori.

A teraz z zycia na wsi

MAtula jechala autobusem ( mimo, ze ma auto ). Wszystkie miejsca zajete, na jednej z grup 4 miejscowych siedzi jakas czarna, a naprzeciw niej, jej torba na siedzeniu, Staruszka sie zagotowala i mowi aby ta wziela swoja torbe na kolana, bo ona chce usiasc.

Ta z mina ukrzyzowanej b. powoli wziela torbe z siedzenia i zaczela cos tam pod nosem w swoim jezyku mruczec. No to matula odpowiedziala jej

- jak sie nie podoba to droga do Afryki jest otwarta i mozna tam wrocic.

Mina wspoljadacych i ich usmiechy warte Nobla.

W Piatek po pracy wracam do domu, przedemna Sprinter ktory tamuje ruch jadac 20 km/h.

Na siatlach widze za kierownica bialego a obok taki mocno spigmentowany. Pytam, czy wiedza, ze nie wolno bez powodu tamowac ruchu ?

Na to odzywa sie ten o mocnym pigmencie i mowi, ze nie rozumieja. Zaczal mnie obrazac, wiec powiedzialem mu, ze nie rozmawiam z nim tylko z jego Massa ( master'em ) :mrgreen:

Normalnie piana w ustach, ja szyba w gore i pojechalem. :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 28 sierpnia 2022, 22:04

ks-rider napisał(a):
Cyryl8 napisał(a):...wydaje mi się, że tytuły "Winnetou zakazany w Nimczech" w mediach mają przyciągnąć większą ilość czytelników.


Mge zapytac, dlaczego mialy by byc zakazane ?


:wink:


nie wiem, ale takie są tytuły niektórych tekstów w mediach internetowych.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 28 sierpnia 2022, 23:56

ks-rider napisał(a):Ogladasz wogole panstwowa telewizje niemiecka ?

Nie wiem czy pamiętasz w ogóle jaką pracę ja wykonuje. Ale tak, często widzę siłą rzeczy telewizję państwową niemiecką. I często tam filmy z serii o Winnetou puszczali. Zazwyczaj w niedziele.

Nie wiem co tam było takiego rasistowskiego. Zaczyna być to wszystko zbyt ciężkie na pojmowanie mojego umysłu. Przecież Winnetou był tam poważanym bohaterem a nie kimś marginalizowanym czy coś.

Jeszcze bym rozumiał nasz Polski wierszyk Tuwima o murzynku Bambo (niedawno też nagle była afera w Polsce, że bardzo rasistowskie i chyba zakazali). Ale przecież ten wierszyk kończył się tym, że szkoda, że murzynek Bambo nie chodzi z nami do szkoły.

Ogólnie źle widzę przyszłość. Mogą spojonie np. zakazać filmu "Szeregowiec Ryan" bo strzela się tam do przymuszonych do wojny Niemców czy westernów z Clintem Eastwoodem gdzie ten zabijał poszukiwanych morderców skazywanych na śmierć bez procesu sądowego.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » poniedziałek 29 sierpnia 2022, 07:10

Blacksmith napisał(a):
ks-rider napisał(a):Ogladasz wogole panstwowa telewizje niemiecka ?

Nie wiem czy pamiętasz w ogóle jaką pracę ja wykonuje. Ale tak, często widzę siłą rzeczy telewizję państwową niemiecką. I często tam filmy z serii o Winnetou puszczali. Zazwyczaj w niedziele.

Nie wiem co tam było takiego rasistowskiego. Zaczyna być to wszystko zbyt ciężkie na pojmowanie mojego umysłu. Przecież Winnetou był tam poważanym bohaterem a nie kimś marginalizowanym czy coś.

Jeszcze bym rozumiał nasz Polski wierszyk Tuwima o murzynku Bambo (niedawno też nagle była afera w Polsce, że bardzo rasistowskie i chyba zakazali). Ale przecież ten wierszyk kończył się tym, że szkoda, że murzynek Bambo nie chodzi z nami do szkoły.

Ogólnie źle widzę przyszłość. Mogą spojonie np. zakazać filmu "Szeregowiec Ryan" bo strzela się tam do przymuszonych do wojny Niemców czy westernów z Clintem Eastwoodem gdzie ten zabijał poszukiwanych morderców skazywanych na śmierć bez procesu sądowego.


Z tego cokumam, to opiekujesz sie starszymi ludzmi. Kumam, ze ci ogladajatylko trzy programy

ARD, ZDF, NDR II lub BR..

Ale Wineto leci na przeroznych kanalach.

Ja niemam problemu z historia, botaka a nie innaona byla. Rozruzniam tez przeobrazona wizje wojennych filmow amerykanskich, gdzie sami bohaterowie.....

W realu, szli tak daleko dopuki nie padl jakis stzral, nastepnie wycofywali sie i wysylali samoloty ktore po prostu bombardowaly teren.
Kazdemu radze ogladnac film pt. " STALINGRAD " pokazuje w calkiem realny sposob, jak to tam wygladalo.

Co do Bambo -> fajnie jest w PL bo tam obcokrajowcow jak napalcach jednej reki...

Jezdze obecnie z ludzmi starszymi i slysze co mowia a co wazniejsze, co mysla, to jednak dopiero po pewnym czasie, gdy zdobeda na tyle zaufania.

Sa szkoly, gdzie dochodzi do niuansow, ze rodowici to 10 % skladu klasy !

Poziom jest wiec 3 m ponizej mulu.

Ostatnio kursantka opowiadala, ze posle dziecko do szkoly w drugi koniec miasta, bo tam ta roznica jest b. mala i na korzysc rodowitych.

Mnie fqurwia fakt, ze obecnie w kazdej reklamie musi byc jakis czorny, jakby sie bez tego nie mozna bylo obyc. Nie jestesmy w Afryce ani w Stanach !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 29 sierpnia 2022, 07:44

ks-rider napisał(a):...Mnie fqurwia fakt, ze obecnie w kazdej reklamie musi byc jakis czorny...


nie przesadzaj, nie w każdej.

nie widziałem afrykańczyków/afroamerykanów/afroeuropejczyków w reklamach środków do opalania i uważam, że to dyskryminacja, bo tam właśnie można byłoby pokazać skuteczność tych specyfików.

nie widziałem również ciemniejszych z infekcją intymną, biegunką, hemoroidami, żylakami itp. bo od razu byłyby protesty, że takie przypadłości dotykają tylko tych ciemniejszych, więc jeżeli chodzi o czarną - brudną robotę to tylko biali.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 29 sierpnia 2022, 08:13

Ale się zrobiło rasistowsko na tym forum chat.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 29 sierpnia 2022, 14:24

ja wiem?

kiedyś miasto Wrocław zafundowało kurs kat. B grupie 28 Romów i nikt nie chciał się podjąc wykładów, więc ja to robiłem.

było bardzo fanie.
gdy robię przerwy na komputerze puszczam klipy muzyczne, mam przerwy pop, haevy metal, blues, klasyczne, gitra, uliczny jazz, inne i też muzykę romską.
gdy im puściłem parę utworów, na następne zajęcia większość z nich przyszła z pendrivami, aby im nagrać, bo tak dobrej muzyki z ich kręgu kulturowego nie słyszeli.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » poniedziałek 29 sierpnia 2022, 18:13

gumik napisał(a):Ale się zrobiło rasistowsko na tym forum chat.


No masz ! ! ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez mp0011 » poniedziałek 29 sierpnia 2022, 19:05

Ma ktoś może link do nowelizacji PoRD i okolicznych praw, która ma wejść we wrześniu w życie...?
Jakoś nie mogę znaleźć, znalazłem tylko do Ustawy o Drogach Publicznych...
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 29 sierpnia 2022, 20:13

Cyryl8 napisał(a):puszczam klipy muzyczne, mam przerwy pop, haevy metal, blues, klasyczne, gitra, uliczny jazz, inne i też muzykę romską.

Co puszczasz z heavy metalu?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 29 sierpnia 2022, 22:01

różnie, różniście od Black Sabath po Tarię Turunen (koncert w Rosiario).
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » wtorek 30 sierpnia 2022, 10:34

Nie lubie Hard Rock'a a Havy MAtal juz wogole, no moze poza kilkoma wyszukanymi utworami.
:mrgreen:
Wczoraj znalazlem na YT koncert David'a Gilmour'a w Gdansku, jak bede wPL na urlopie, to sobie puszcze na odpowiednim sprzecie.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 254 gości