Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 08 sierpnia 2021, 17:12

Cyryl8 napisał(a):tylko dlaczego Braun nie złożył wniosku do ministerstwa, któremu podlega ten urząd?

Masz na myśli Ministerstwo Zdrowia? No bądź poważny. Tam jeszcze lepsze cyrki odchodzą.
Cyryl8 napisał(a):dlaczego Ty nie złożysz zawiadomienia do odpowiedniego urzędu marszałkowskiego, gdzie są instrumenty kontroli na wskazany WORD, bo zrobił nie tak i tu musisz wypunktować co.

Tu chodzi o zmiany systemowe jak zmiana finansowania WORD, likwidacja placu manewrowego, itd. Urząd Marszałkowski tu nic nie wskóra.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 08 sierpnia 2021, 18:19

po pierwsze: nim ominiesz normalną drogę musisz sprawdzić, czy ona jest skuteczna czy nie.
na jakiej podstawie piszesz o cyrkach?
ile wniosków, skarg, pism skierowałeś do MZ i olali Ciebie?

po drugie: piszesz o patologii w WORD, a patologia oznacza nieprawidłowość z tym jak to ma funkcjonować, a proponujesz zmiany systemowe, więc patologii nie ma, bo działa to zgodnie z systemem obecnie obowiązującym.
jeżeli patologia - to do UM, a jeżeli zmiany systemowe, to zmiany ustawy.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 08 sierpnia 2021, 18:47

Cyryl8 napisał(a):więc patologii nie ma, bo działa to zgodnie z systemem obecnie obowiązującym.

Idąc tym tokiem rozumowania to żadnych patologii, biedy, itd. za czasów PRL w Polsce nie było, bo wszystko się działo zgodnie z obowiązującym prawem i twierdzeniami PZPR. Panowało powszechne szczęście i dobrobyt. To czegoś Ty tam jakąś anty-rządową podziemną prasę roznosił? Gdzieś Ty patologię tam widział?

Czy do Ciebie dociera, że "system obecnie funkcjonujący" nie oznacza że nie ma w nim patologii. To jest patologia i złodziejstwo w tzw. białych rękawiczkach.

Bartosz Marczuk- w latach 2015–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Obrazek
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 08 sierpnia 2021, 20:04

Blacksmith napisał(a):...Idąc tym tokiem rozumowania to żadnych patologii, biedy, itd. za czasów PRL w Polsce nie było, bo wszystko się działo zgodnie z obowiązującym prawem i twierdzeniami PZPR...


musiałbyś trochę poczytać, popytać, bo nie było.
w konstytucji miałeś wolność, wolność słowa, w rzeczywistości - nie.
mieliśmy na papierze niby demokrację, a w rzeczywistości zamordyzm.

dużo by wymieniać.

natomiast Twoje pisanie o patologii w WORD lub cyrkach w MZ zarzuca wszystkim pracownikom tych instytucji nieuczciwość.
nawet jak są nie prawidłowości, są osoby nieuczciwe, to wyrażanie się w ten sposób świadczy o całkowitym braku odpowiedzialności.

przecież jak twierdzisz oszukano Cię na egzaminie w Elblągu, czy ja na tej podstawie mogę twierdzić, że każdy z Elbląga to cham i złodziej?

a pana Marczuka zapytaj dlaczego tym się nie zajął przez 3 lata?
mało czasu?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » poniedziałek 09 sierpnia 2021, 23:26

Cyryl8 napisał(a):
Blacksmith napisał(a):...Idąc tym tokiem rozumowania to żadnych patologii, biedy, itd. za czasów PRL w Polsce nie było, bo wszystko się działo zgodnie z obowiązującym prawem i twierdzeniami PZPR...


musiałbyś trochę poczytać, popytać, bo nie było.
w konstytucji miałeś wolność, wolność słowa, w rzeczywistości - nie.
mieliśmy na papierze niby demokrację, a w rzeczywistości zamordyzm.

dużo by wymieniać.

natomiast Twoje pisanie o patologii w WORD lub cyrkach w MZ zarzuca wszystkim pracownikom tych instytucji nieuczciwość.
nawet jak są nie prawidłowości, są osoby nieuczciwe, to wyrażanie się w ten sposób świadczy o całkowitym braku odpowiedzialności.

przecież jak twierdzisz oszukano Cię na egzaminie w Elblągu, czy ja na tej podstawie mogę twierdzić, że każdy z Elbląga to cham i złodziej?

a pana Marczuka zapytaj dlaczego tym się nie zajął przez 3 lata?
mało czasu?


Cyryl, moim zdaniem gloryfikujesz te osrodki egzaminacyjne i stawiasz je w bialym swietle a niestety tyk nie jest !

Cytujac klasyka:

- prawdziwa cnota krytyki sie nie boi.

Chyba ze dwa lata temu zalozylem temat o Koszalinskim WORD'zie, gdzie kierownik chcial wzywac policje bo podszedlem do plotu i przygladalem sie egzaminowi.

I wez m powiedz, czy to jest normalne z ich strony ?


.
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 10 sierpnia 2021, 01:59

Cyryl8 napisał(a):mieliśmy na papierze niby demokrację, a w rzeczywistości zamordyzm.

Ale tak samo jest z egzaminem praktycznym. Gadają, że uczciwy, itd. a tak naprawdę nastawiony jest aby spowodować jak najwięcej oblań i wyciągač kasę za poprawki.
Cyryl8 napisał(a):zarzuca wszystkim pracownikom tych instytucji nieuczciwość.

Kolejny raz już dopowiadasz. Nie wszystkim. Chodzi mi tylko o niektórych egzaminatorów chamów co się minęli z powołaniem i mam zarzuty do systemu egzaminacyjnego i osób go broniących. Tylko tyle.
ks-rider napisał(a):Koszalinskim WORD'zie, gdzie kierownik chcial wzywac policje bo podszedlem do plotu i przygladalem sie egzaminowi.

I wez m powiedz, czy to jest normalne z ich strony ?

Hmm... Może to podejście do płotu wywołało stres u egzaminatorów i poskarżyli kierownikowi? Nie wiedzieli przecież co planujesz zrobić :wink:

Cyryl na pewno wybroni kierownika.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 10 sierpnia 2021, 10:00

Blacksmith napisał(a):...Ale tak samo jest z egzaminem praktycznym. Gadają, że uczciwy, itd. a tak naprawdę nastawiony jest aby spowodować jak najwięcej oblań i wyciągač kasę za poprawki.
Cyryl8 napisał(a):zarzuca wszystkim pracownikom tych instytucji nieuczciwość.

Kolejny raz już dopowiadasz. Nie wszystkim. Chodzi mi tylko o niektórych egzaminatorów chamów co się minęli z powołaniem i mam zarzuty do systemu egzaminacyjnego i osób go broniących. Tylko tyle..


przeczytaj co sam napisałeś:
egzamin może być uczciwy, czyli zgodny z regulaminem, niezależnie, od tego czy ten regulamin nam się podoba czy nie,
albo nieuczciwy, czyli niezgodny z tym regulaminem.

więc jeżeli regulamin Ci się nie podoba, to nie znaczy, że egzamin jest nieuczciwy.
a jeżeli uważasz, że ktoś egzaminuje nieuczciwie, to wskaż kto.

w pierwszym zdaniu piszesz - wszyscy, bo wynika z niego, że każdy egzaminator jest nastawiony na oblewanie, a w drugim zdaniu piszesz o niektórych egzaminatorach, więc musisz się zdecydować.
także zanim zaczniesz polemizować ze mną musisz ustalić o co Ci chodzi i zrób tak, aby Twoje wypowiedzi były jednoznaczne.

to samo z MZ jeżeli piszesz: "tam są cyrki" to podważasz uczciwość wszystkich pracowników.

Blacksmith napisał(a):...
ks-rider napisał(a):Koszalinskim WORD'zie, gdzie kierownik chcial wzywac policje bo podszedlem do plotu i przygladalem sie egzaminowi.

I wez m powiedz, czy to jest normalne z ich strony ?

Hmm... Może to podejście do płotu wywołało stres u egzaminatorów i poskarżyli kierownikowi? Nie wiedzieli przecież co planujesz zrobić :wink:

Cyryl na pewno wybroni kierownika.


nie bardzo wiem o co chodzi, chcieć można wiele, zrobić to już coś innego.
sam wiesz też chciałeś zdać, a co zrobiłeś i co z tego wyszło - wiadomo.
wezwać policję też można, ale czy te wezwanie będzie uzasadnione? to też osobna sprawa, bo po pierwsze aby policja przyjechała wezwanie musi mieć znamiona uzasadnionego, po drugie mimo tego już na miejscu policjanci mogą stwierdzić, że nie ma podstaw do interwencji.
to tylko świadczy źle o tym człowieku, ale nigdy nie twierdziłem, że wszystkie osoby pracujące we wszystkich WORD-ach są cacy.

we Wrocławiu dość często przyszli zdający przychodzą popatrzeć na egzamin na placu (zza płota), co więcej, np. na kat. D lub C jadą swoimi osobówkami za autobusem, czy ciężarówką egzaminacyjną, bo przecież to nie jest zabronione.
na kat. C+E nie ma sensu, bo ze względu na ograniczenia tonażowe i tak wiadomo gdzie egzaminator poprowadzi.

egzaminatorzy są tego świadomi i jakoś nikomu to nie przeszkadza.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 10 sierpnia 2021, 15:00

Jeżeli dla Ciebie spisany regulamin oznacza z automatu i bezwzględnie, że jest uczciwy i sprawiedliwy, nawet gdyby został spisany przez osobę chorą psychicznie i nienawidzącą ludzi... czy np. spisany przez Rudolfa Hessa regulamin obozu Auschwitz-Birkenau uważasz za uczciwy, ludzki i sprawiedliwy... To widocznie mamy bardzo różne spojrzenia na świat i nic z tym nie zrobimy.

Chociaż trzeba dodać, że często wykazujesz hipokryzję, bo np. nie sądzę, że za komuny czułeś się przyjacielem ZSRR mimo, że przyjaźń z ZSRR była wpisana w konstytucję.

I jeszcze raz powtarzam... To, że napisałem, że w MZ dzieją się cyrki to może dotyczyć osób decyzyjnych najwyżej postawionych a nie księgowe czy sekretarki, itd. Niepotrzebnie szukasz dziury w całym i uogólniasz.

A co do samych cyrków... Zakup maseczek od firmy kolegi, afera z respiratorami i inne. Tutaj raczej podrzędna księgowa jest nic nie winna.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 10 sierpnia 2021, 17:22

Blacksmith napisał(a):Jeżeli dla Ciebie spisany regulamin oznacza z automatu i bezwzględnie, że jest uczciwy i sprawiedliwy, nawet gdyby został spisany przez osobę chorą psychicznie i nienawidzącą ludzi... czy np. spisany przez Rudolfa Hessa regulamin obozu Auschwitz-Birkenau ...


to przeczytaj rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i wskaż co tak spisane jest przez osobę chorą psychicznie i nienawidzącą ludzi... czy np. spisany przez Rudolfa Hessa regulamin obozu Auschwitz-Birkenau.

Blacksmith napisał(a):...To, że napisałem, że w MZ dzieją się cyrki to może dotyczyć osób decyzyjnych najwyżej postawionych a nie księgowe czy sekretarki, itd...


to nie pisz że całe MZ jest be, przecież tak jak teraz mogłeś napisać od razu, to takie trudne?

ps. co do ZSRR, wiele razy tam bywałem, miałem/mam wielu przyjaciół, nawet rodzinę (moja rodzina ze strony matki i ojca pochodzi ze Lwowa).

nie wiem czy wiesz, że nawet pod czas zaborów, mieszkaniec zaboru rosyjskiego, niejaki Adam Mickiewicz napisał w III części Dziadów "do przyjaciół Moskali".
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 10 sierpnia 2021, 18:58

Tu się uśmiałem. Chciał odessać paliwo odkurzaczem :lol:

https://autokult.pl/42043,niemiec-probo ... sie-dobrze
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » wtorek 10 sierpnia 2021, 21:09

Jakis fake !

mobilna stacja odsysania paliwa.

ponad 250 za odsysanie i ponad 250 za utylizacje ktora wyglada nastepujaco, kazdy z pracownikow dolewa sobie do baku po 5 l i wyjezdzaja ja z przewidzianym dla swojego pojazdu paliwem :mrgreen:

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 10 sierpnia 2021, 21:41

Ale tam nastąpił wybuch odkurzacza, więc raczej nie fake :mrgreen: No i dał radę odjechać ze stacji, także benzyna w aucie z dieslem to może nie taka tragedia jak ją malują :mrgreen:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 10 sierpnia 2021, 21:57

"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » czwartek 12 sierpnia 2021, 12:15

W 2025r. ma ruszyć dobudowa 3-go pasa ruchu na Autostradzie A4 na odcinku o długości 400km.

Pytanie dlaczego nie mogli zrobić 3 pasmówki od razu już podczas budowy A4 ? Zero myślenia długofalowego w tej Polsce.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 12 sierpnia 2021, 12:30

We Wrocławiu na ul AK najpierw jechał podnośnik koszowy wymieniając punkty świetlne na LDE-y, a miesiąc później ten sam podnośnik malując słupy, jakby nie można było tego zrobić jednocześnie.

Ale co innego gdy wydajesz swoje pieniądze, a co innego gdy wydajesz cudze.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości