Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 04 czerwca 2021, 21:35

ks-rider napisał(a):...Nie wiem skad masz info, ze nie wolno z nia chodzic po miescie czy uzywac ?...


chcesz mi powiedzieć, że posiadając broń służbową w Szwajcarii możesz jej używać dowolnie strzelając na wiwat?

nie wydaje mi się.

nie wiem jak jest to w Niemczech, ale w Szwajcarii mam rodzinę i to według nich (nie znam dokładnych uregulowań prawnych) wygląda to tak:
masz broń służbową w domu.
masz ćwiczenia, szkolenie i wtedy jedziesz na nie z bronią (nawet robiąc po drodze zakupy), jeżeli jest to wymagane, ale nie jest to tak, że możesz sobie chodzić z bronią po mieście sklepie według własnego uznania.

nie może być, aby gość codziennie do pracy lub na zakupy chodził z bronią, bo taki ma kaprys.
wszelkie noszenie broni musi mieć uzasadnienie, a już używania tylko w uzasadnionych przypadkach, na strzelnicy, poligonie (oczywiście w czasie wojny), ale nigdy według własnego widzimisię.
Cyryl8
 
Posty: 2432
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 05 czerwca 2021, 10:04

Blacksmith napisał(a):Skomplikowana sprawa. Pracuje w Niemczech w branży okołomedycznej na zlecenia. Mieszkam w jednym domu prywatnym, potem w innym, itd. Generalnie planuje zrobić w PL i będę się starał. Spokojnie, będę informował :wink: Z tego co pamiętam to jesteś w Berlinie, to jak będę w Berlinie czy w pobliżu to się zmierzymy... w sensie strzelania do tarczy :mrgreen:


Powiem Ci tak, jak sie chce skomplikowac, to sie samemu skomplikuje, Przedstawic mozesz umowe o prace czy zlecenia prycy. Przelewy z banku, zaswiadczenia od tego, kto wynajmowal Ci mieszkania i na wiele innych mozliwosci.

Do Berlina mam jeszcze 300 km + :mrgreen: ale spoko !


Cyryl8 napisał(a):chcesz mi powiedzieć, że posiadając broń służbową w Szwajcarii możesz jej używać dowolnie strzelając na wiwat?

nie wydaje mi się.

nie wiem jak jest to w Niemczech, ale w Szwajcarii mam rodzinę i to według nich (nie znam dokładnych uregulowań prawnych) wygląda to tak:
masz broń służbową w domu.
masz ćwiczenia, szkolenie i wtedy jedziesz na nie z bronią (nawet robiąc po drodze zakupy), jeżeli jest to wymagane, ale nie jest to tak, że możesz sobie chodzić z bronią po mieście sklepie według własnego uznania.

nie może być, aby gość codziennie do pracy lub na zakupy chodził z bronią, bo taki ma kaprys.
wszelkie noszenie broni musi mieć uzasadnienie, a już używania tylko w uzasadnionych przypadkach, na strzelnicy, poligonie (oczywiście w czasie wojny), ale nigdy według własnego widzimisię.


Cyryl,

W Szwajcari nie odbywa sie to inaczej niz w jakims innym kraju. Dopuki ktos Cie nie podkabluje to wszystko jest OK. I badz pewny, ze wladza tego nie sprawdza, bo wladza wie, ze jezeli bierze sluzbowa bron, to nie po to aby isc z nia do sklepu na zakupy, tylko jedzie / idzie potrenowac - co jest b. pozytywne, bo jest kontakt z bronia i treningi ! Tak jak napisales generalnie tak powinno wygladac, manewry, cwiczenia, strzelania ale nie we wszystkich przypadkach tak jest.

I nikt tu nie mowi, o stzrelaniu na Vivat, bo to takie bardzo plaskie. Nie wiem wiec czy Ci sie wydaje czy tez nie ( moja matka ma szwajcarskie obywatelstwo, pstatnie 15 lat przezyla w Szwajcari - moz Szwajcar 11 sztuk broni w domu. przechowywal na strychu pod kocem aby nie byla golym okiem widoczna. Dwa pistolety kezaly na szafie, tez nie widoczne - tyle co do regulaminowego przechowywania broni w CH :mrgreen: Aaaaaaaaaaa, i nie wnilam, czy bylo to legalne czy nie, bo wiesz, tam troche inne zycie.

Szwajcari absolutnie nie da sie porownac z Niemcami, tu masz wszystko konkretnie i z detalami uregulowane i biada Ci, gdy wyjdzie na jaw, ze sie do tego nie stosujesz !

Ludzie ktorzy broni nie posiadaja i nie maja z nia kontaktu wydaje im sie, ze jest tak a nie inaczej. Przedewszystkim maja bledne wyobrazenia do tematu posiadania a co wazniejsze do noszenia broni.

W moim zyciu ( bron posiadam od 1991 roku ) przez kilka dni nosilem pod pacha i powiem Ci, ze to absolutnie zadna frajda, co najwyzej meczarnia. Nawet gdybym mogl, to mysle, ze n´bym jej nie nosil, a jezeli bym sie zdecydowal, to kupil bym dodatkowo sztuke do noszenia, malych gabarytow i lekka !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 05 czerwca 2021, 10:29

ks-rider napisał(a):...W Szwajcari nie odbywa sie to inaczej niz w jakims innym kraju. Dopuki ktos Cie nie podkabluje to wszystko jest OK...

...przez kilka dni nosilem pod pacha i powiem Ci, ze to absolutnie zadna frajda...


był taki okres, gdy bywałem w Szwajcarii co miesiąc i gdy najedziesz na trawnik o 2 w nocy i w promieniu 10km nie ma nikogo, to i tak koś Cię podkabluje.

co jak co, ale w Szwajcarii zachowania niezgodne z prawem są meldowane władzom tak gorliwie, jak powiadomienia o kawałach politycznych w DDR.

czyli różnica w dostępie do broni prywatnej w Szwajcarii i Polsce wiele się nie różni.
różnica jaką widzimy wynika z formuły wojska.

i to nie jest broń prywatna i nie na użytek prywatny.
jak chcemy mieć swoją broń, to wymagania są wyższe niż u nas.

mogłeś przez ten czas zamiast broni nosić jakąś niewielką np. farelkę, też wkurzające, taki sam pożytek, ale tańsza i nie trzeba zezwoleń.
Cyryl8
 
Posty: 2432
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 05 czerwca 2021, 12:11

Cyryl8 napisał(a):czyli różnica w dostępie do broni prywatnej w Szwajcarii i Polsce wiele się nie różni.
różnica jaką widzimy wynika z formuły wojska.

i to nie jest broń prywatna i nie na użytek prywatny.
jak chcemy mieć swoją broń, to wymagania są wyższe niż u nas.


Oj Cyryl, mieszasz strasznie. ,

Roznica miedzy Szwajcaria ma sie do tej z Polski jak dzien do nocy i dziela ja lata swietlne tak mniej wiecej od Slonca do Alfa Cen tauri lub dalej.

Dla przykladu kazdy rezerwista ma wybor - albo trzyma bron w domu albo w magazynie jednostki.
Po przejsciu z obowiazkowej sluzby czynnej ( kilka miesiecy ) podejmujesz decyzje, czy bron wojskowa trzymasz w domu czy w jednostce /magazynie.

W Szwajcari masz prawo jako cywil / rezerwista miec bron Full Auto wiec roznica miedzy bronia cywilna a wojskowa jest rownoczesnie zatarta. Roznic po prostu nie ma !

Cyryl, boj sie Boga ! Kto Ci takich bredni naopowiadal, ze wymagania w CH sa wyzsze niz w PL ?

Powtarzam, w CH idziesz do urzedu i MOWISZ urzednikowi co chcesz miec i ten od reki wydaje Ci na to zezwolenie.

Sprobuj tak w PL a potem pogadamy !
.
P.S. sprawdz sobie ile sztuk broni przypada na glowe w CH a ile w PL.

I aby nie bylo w CH rowniez zieloni klada lape na prawo broni, ale nie tak jak w Niemczech czy PL.

Dobra a teraz jade postrzelac do rzutkow ! :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 05 czerwca 2021, 13:46

ks-rider napisał(a):...Powtarzam, w CH idziesz do urzedu i MOWISZ urzednikowi co chcesz miec i ten od reki wydaje Ci na to zezwolenie...


nie chce mi się wierzyć, albo coś faktycznie pokręciłem.

więc każdy może uzyskać zezwolenie: obcokrajowiec, gość z paroma wyrokami w kartotece, osoby niezrównoważone psychicznie, pensjonariusze domów starców z demencją?
nie składasz podania, nie jest to notowane, nie ma ewidencji?
więc skąd informacje ile jest broni w prywatnych rękach?
jak zidentyfikować broń użytą w przestępstwie, jeżeli nie było dokumentów i nikt nie zna numeru broni jaki posiadasz?

jak są wczasy aborcyjnie, to wydaje mi się, że w tym wypadku Szwajcaria byłaby Mekką wczasów pistoletowych.
Cyryl8
 
Posty: 2432
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 05 czerwca 2021, 15:17

Cyryl8 napisał(a):był taki okres, gdy bywałem w Szwajcarii co miesiąc i gdy najedziesz na trawnik o 2 w nocy i w promieniu 10km nie ma nikogo, to i tak koś Cię podkabluje.

Z tym się zgodzę. Co prawda sam nie byłem w Szwajcarii ale mój najlepszy przyjaciel wyjechał kiedyś braćmi chodząc po domach i sprzedając obrazy. Już po zapukaniu do pierwszego domu Pani Szwajcarka z miłym uśmiechem nie wyraziła zainteresowania i się grzecznie pożegnali... po czym przyjaciel chwilkę później ledwo czmychnął przed Policją.

W Szwajcarii natomiast kwestia broni bardzo mi się podoba. Każdy Szwajcar umie obsługiwać broń i strzelać, i nie trzeba tam przechodzić zasadniczej służby. Nie to co w Polsce gdzie obecnie ogromna większość osób do 33 roku życia (obecnie tyle lat mają ludzie którzy już nie musieli iść do wojska) dostając nagle kałacha do ręki nie wiedziałaby co robić.

W Teksasie właśnie uchwalają prawo gdzie broń dostać będzie można bez zezwolenia. Jedynie sprawdzać będą czy dana osoba nie ma na pieńku z prawem.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 05 czerwca 2021, 15:57

Blacksmith napisał(a):...Każdy Szwajcar umie obsługiwać broń i strzelać...


tu taj bardziej sprecyzowałeś Ks-ridera, bo nie każdy, ale każdy Szwajcar.

jeżeli weźmiemy to na poważnie, to każdy Szwajcar obejmuje też: przestępców (w Szwajcarii jest również przestępczość) i tu się zgodzę, bo tacy są pierwsi do broni, ale też niewidomych, upośledzonych psychicznie, niezrównoważonych psychicznie, narkomanów, osoby starsze z demencją itp.

mimo, że nie mam informacji w tym zakresie, ale w to nie chce mi się wierzyć.

jeszcze dodam, że w tamtym roku fundamentalistka islamska 28-letnia obywatelka Szwajcarii, który urodziła się i zamieszkuje we włoskojęzycznym kantonie Ticino, ugodziła dwie osoby nożem,
ciekawy jestem czy gdy wyjdzie z więzienia, pójdzie do urzędnika, powie że chce mieć broń, ten wyda jej zezwolenia na słowo?

w latach 2016-2018 w Polsce zanotowano około 20 przestępstw na 100 000 mieszkańców, w tym okresie w Szwajcarii tyle samo.
źródło Eurostat
Cyryl8
 
Posty: 2432
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 05 czerwca 2021, 16:55

Cyryl8 napisał(a):jeżeli weźmiemy to na poważnie, to każdy Szwajcar

No właśnie Twoja wada i forumowy znak rozpoznawczy, że Ty bierzesz wszystko aż nazbyt dosłownie. Gdybym napisał stwierdzenie, że "każdy człowiek ma oczy" to byś oponował, że nie każdy bo przecież istnieją ludzie bez oczu. I to by była prawda, ale taka naciągana na siłę. Więc jednak umówmy się, że w Szwajcarii znaczna większość obywateli ma broń poza wyjątkami w postaci chorych psychicznie, 90-letnich staruszków z demencją czy przestępców. Szczególnie te dwie pierwsze grupy i tak nie za bardzo nadawałyby się do obrony kraju w razie napaści. Abstrachując od tego, że taka broń nie została by im wydana to też myślę też, że niewielu jest tam 90-letnich staruszków z demencją co by prosili w sklepie o wyrzutnie rakiet ziemia-powietrze.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 05 czerwca 2021, 17:00

no ale Szwajcarów jest 8,5mln, a pod bronią w pospolitym ruszeniu około 360 tysięcy, więc tych obrońców jest 5% społeczeństwa Szwajcarii.
trzeba dodać 4 tysiące zawodowych żołnierzy, ale to nie zmienia całokształtu.

dalsze projekty zmian u nas.

Poczta Polska otwiera usługę mailową.
co więcej aby korespondować z urzędem trzeba będzie mieć u nich konto.
problem w tym, że PP ma kasować 3,75zł za jednego maila.
konto ma być wielkości 1GB.
Cyryl8
 
Posty: 2432
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 05 czerwca 2021, 18:49

Cyryl8 napisał(a):
nie chce mi się wierzyć, albo coś faktycznie pokręciłem.

więc każdy może uzyskać zezwolenie: obcokrajowiec, gość z paroma wyrokami w kartotece, osoby niezrównoważone psychicznie, pensjonariusze domów starców z demencją?
nie składasz podania, nie jest to notowane, nie ma ewidencji?
więc skąd informacje ile jest broni w prywatnych rękach?
jak zidentyfikować broń użytą w przestępstwie, jeżeli nie było dokumentów i nikt nie zna numeru broni jaki posiadasz?

jak są wczasy aborcyjnie, to wydaje mi się, że w tym wypadku Szwajcaria byłaby Mekką wczasów pistoletowych.


Cyryl, daleki jestem od " dokopania " Ci ale malo wazne jest, co Ty uwazasz bo o wszystkim decyduje prawo.

Prawo do zakupu jak w kazdym innym kraju precyzuje KTO moze otrzymac czy to pozwolenie czy inny dokument upowazniajacy do nabycia broni.

Prawo CH dopuszcza rezydenta ktory musi przezyc w CH wymagana liczbe lat, obywatelstwo dostaje sie po dlugim czasie oczekiwania. Nie wiem po jakim czasie w CH zaciera sie kartoteka, w Niemczech jest to obligatoryjne 5 lat. Jezeli ktos mial delikty z uzyciem broni, moze byc dluzej, a nawet moze niebyc nigdy.

Sami CH podaja, ze jest miedzy 2,5 a 3,5 miliona sztuk. Pytanie tylko ile broni posiadaja CH tej ktora nigdy nie byla w kartotekach bo te powstaly znacznie pozniej niz bron. Moze wiec byc kolo 5 - 6 milionow. W Niemczech szacuje sie 20 milionow broni n ielegalnej. ( pozostalosci po dwoch wojnach. Niedawno kursant mi opowiadal, ze jego ojciec oddal po smierci swego ojca ( a jego dziadka ) 9 ( dziewec ) stuk na policje. W latach 90 byla amnestia i masa broni poszla na zlomowanie.

Rencistow w to nie mieszaj, bo to wlasnie oni maja najwieksza liczbe broni / sztuk w domu.

A tu troche faktow

https://www.swissinfo.ch/ger/verschaerf ... -/44673604


:wink:

Blacksmith napisał(a):... i nie trzeba tam przechodzić zasadniczej służby.

W Teksasie właśnie uchwalają prawo gdzie broń dostać będzie można bez zezwolenia. Jedynie sprawdzać będą czy dana osoba nie ma na pieńku z prawem.


Nie mam zamiaru sie sprzeczac ale z tego co wiem, kazdy jeden obywatel CH przechodzi zasadnicza sluzbe wojskowa. Inna bajka jest, jak ta sluzba wyglada i jak jest w niej rozlozony / rozplanowany czas ?

Z tym Texasem, to pojechales po bandzie. W Stanach masz tzw " Gun Card " i to wlasnie na nia kupujesz bron. I nikt tego w kartoteke nie wprowadza, przechdzistz tylko sprawdzanie tzw Beckround.

wiecej tutaj -> kanal znajomego

https://www.youtube.com/c/SzeryfUSA/videos

Tu o Texasie i nietylko

https://www.youtube.com/results?search_ ... +w+texasie

Tu o USA

https://www.youtube.com/results?search_ ... bron+w+USA


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 05 czerwca 2021, 19:20

Cyryl8 napisał(a):jeszcze dodam, że w tamtym roku fundamentalistka islamska 28-letnia obywatelka Szwajcarii, który urodziła się i zamieszkuje we włoskojęzycznym kantonie Ticino, ugodziła dwie osoby nożem,
ciekawy jestem czy gdy wyjdzie z więzienia, pójdzie do urzędnika, powie że chce mieć broń, ten wyda jej zezwolenia na słowo?


Nie Ticino a Tessin ( tam wlasnie w Minusio zyla moja matula ).

Cyryl, no ale umowmy sie, ze czy ta pipa otrzyma o tym bedzie decydowac prawo !

Chyba jednak najbardziej na forum naiwny to neistety jestes TY :mrgreen: , ale spoko, wiem, ze lubisz przebarwiac ! :mrgreen: Tez czasem to robie ! :mrgreen:



Cyryl8 napisał(a):no ale Szwajcarów jest 8,5mln, a pod bronią w pospolitym ruszeniu około 360 tysięcy, więc tych obrońców jest 5% społeczeństwa Szwajcarii.
trzeba dodać 4 tysiące zawodowych żołnierzy, ale to nie zmienia całokształtu.


Cyryl, nie wiem skad bierzesz te liczby, ale, to, ze pod bronia maja tyle a tyle obywateli nie znaczy, ze reszta wymarla albo dinozaury zjadly. JAk by nie bylo, CH to razem z Izraelem najprezniejsze kraje, jezeli chodzi o rezerwistow ! Na bodajze 3 - cim miejscu sa Stany. Licz sie z tym, ze w razie wojny mobilizuja conajmniej 3 miliony dobrze wyszkolonego wojska ! To tak mniej czy wiecej 1/3 ludnosci nawet jezeli przesadzilem, to napewno 1/4 - ta !


.
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 05 czerwca 2021, 20:00

ja temu nie przeczę, ale napisałeś, że każdy to przyjdzie do urzędnika dostaje pozwolenie na broń na gębę bez żadnych wymagań, bez dokumentów, bez ewidencji broni.

a teraz piszesz, że to czy ktoś otrzyma zezwolenia na broń decyduje prawo, które uwzględni jego wcześniejsze wyczyny, podejrzewam też, że jest wymóg zdrowia, jak w większości krajów.

jeżeli podaje się ilość broni legalnej, to musi być dokładna ewidencja, czyli jak kupujesz to nie na gębę, ale jesteś w kartotece.

do tego nie jest prawdą, że każdy Szwajcar jest rezerwistą, jest ich dużo są pewnie bardziej sprawni np. od naszych (oby na nie przyszło tego sprawdzać), ale nie są nimi wszyscy.

bo Ty to opisałeś "Powtarzam, w CH idziesz do urzedu i MOWISZ urzednikowi co chcesz miec i ten od reki wydaje Ci na to zezwolenie", z tego wynikiało, że: nie musisz przedstawić żadnego dokumentu ani tożsamości, ani zdrowia, nikt nie sprawdza czy nie jesteś świrem czy przestępcą, np. mówię: "chcę artylerię z amunicją powiedzmy chemiczną" i dostaję. chyba dość mocno uprościłeś.
Cyryl8
 
Posty: 2432
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 05 czerwca 2021, 22:10

ks-rider napisał(a):Z tym Texasem, to pojechales po bandzie. W Stanach masz tzw " Gun Card " i to wlasnie na nia kupujesz bron

To z Teksasem zaczerpnąłem stąd... https://wiadomosci.wp.pl/teksas-bedzie- ... 332353408a

Kanał szeryfa z USA znam. Czasami oglądam jego filmiki. Fajny człowiek, jak go poznałeś?
Ostatnio zmieniony sobota 05 czerwca 2021, 22:23 przez Blacksmith, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 05 czerwca 2021, 22:14

Cyryl8 napisał(a):ja temu nie przeczę, ale napisałeś, że każdy to przyjdzie do urzędnika dostaje pozwolenie na broń na gębę bez żadnych wymagań, bez dokumentów, bez ewidencji broni.

a teraz piszesz, że to czy ktoś otrzyma zezwolenia na broń decyduje prawo, które uwzględni jego wcześniejsze wyczyny, podejrzewam też, że jest wymóg zdrowia, jak w większości krajów.

jeżeli podaje się ilość broni legalnej, to musi być dokładna ewidencja, czyli jak kupujesz to nie na gębę, ale jesteś w kartotece.

do tego nie jest prawdą, że każdy Szwajcar jest rezerwistą, jest ich dużo są pewnie bardziej sprawni np. od naszych (oby na nie przyszło tego sprawdzać), ale nie są nimi wszyscy.

bo Ty to opisałeś "Powtarzam, w CH idziesz do urzedu i MOWISZ urzednikowi co chcesz miec i ten od reki wydaje Ci na to zezwolenie", z tego wynikiało, że: nie musisz przedstawić żadnego dokumentu ani tożsamości, ani zdrowia, nikt nie sprawdza czy nie jesteś świrem czy przestępcą, np. mówię: "chcę artylerię z amunicją powiedzmy chemiczną" i dostaję. chyba dość mocno uprościłeś.


Cyryl, ale Tobie naprawde trzeba pisac jak dziecku z zerowki, ze musisz miec pozwolenie czy spelniac warunki ?

Zrobilem skrot myslowy, ze jestes osoba upowazniona, masz na to papiery a Ty jak z lapanki, no troche realu !

I tak jest ! Jezeli jestes osoba upowazniona to idziesz i ustnie czy pisemnie skladasz wniosek i jest Ci od reki przydzielone. W NIemczech jest podobnie ale tylko w przypadku gdy klub wystawi Ci zapotrzebowanie i idziesz do urzedu wyrobic pozwolenie. Od reki wpisuja Ci w WBK kaliber / kalibry ( dwa, bo masz kontyngent dwuch sztuk na pol roku ) i idziesz do sklepu i kupujesz, potem ponownie do urzedu zarejestrowac ( wpisac numery broni w WBK i po sprawie.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 05 czerwca 2021, 22:32

Blacksmith napisał(a):
ks-rider napisał(a):Z tym Texasem, to pojechales po bandzie. W Stanach masz tzw " Gun Card " i to wlasnie na nia kupujesz bron

To z Teksasem zaczerpnąłem stąd... https://wiadomosci.wp.pl/teksas-bedzie- ... 332353408a

Kanał szeryfa z Texasu znam. Czasami oglądam jego filmiki. Fajny człowiek, jak go poznałeś?


Nainnym forum, gdy jeszcze byl strazakiem ! Ale po tym jak zostal sherif'em, to troche sie mentalnie zmienil, ale nie mozna brac mu tego za zle, bo to " skrzywienie zawodowe
i kazdy z nas to ma ! :mrgreen:

Poza tym, to niestety strzeliles gafe, bo uzyles slow -> broń dostać będzie można bez zezwolenia.

Caly cytat

W Teksasie właśnie uchwalają prawo gdzie W Teksasie właśnie uchwalają prawo gdzie broń dostać będzie można bez zezwolenia. Jedynie sprawdzać będą czy dana osoba nie ma na pieńku z prawem.Jedynie sprawdzać będą czy dana osoba nie ma na pieńku z prawem.

Dlatego to mi totalnie nie lezalo.

W artykule jest, ze bedzie mozna nosic bez zezwolenia.

W Stanach masz dwa rodzaje " pozwolenia " jedno np bez zezwolenia mozesz nosic tak, ze kazdy widzi, ze ja masz.

Inny bajka jest noszenie broni w sposob taki, ze nikt nie widzi i nikt nie wie, ze ja masz ! I to pozwolenie nie jest w kazdym stanie, musisz przejsc dodatkowy kurs i oczywiscie dodatkowo zaplacic za wydanie !

Jednym slowem kolosalna roznica, ale mysle, ze bedziesz mogl z tym zyc, tak samo jak kolega Cyryl.



:wink:
ks-rider
 
Posty: 3794
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości