Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » piątek 18 czerwca 2021, 20:26

Blacksmith napisał(a):24 czerwca portal L-Instruktor organizuje konferencję na temat ewentualnej nowej opcji p.t." Jazda z osobą towarzyszącą..
Nie wiem po co sie tym interesujesz. Z taką niemotą jak ty to chyba tylko nieboszczyk. Ja nie wiem, jak ty kaleko życie przeżyjesz.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » piątek 18 czerwca 2021, 21:02

waw napisał(a):molestowania seksualnego

Ale mowa była o gwałcie, a nie o molestowaniu. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

waw napisał(a):Serio, uważasz, że forsowana w UE zmiana definicji gwałtu, która utrudnia nawiązywanie relacji kobiet z mężczyznami (nawet koleżeńskich) jest dobre?

Nie rozumiem czemu zakładasz, że mam takie zdanie na ten temat skoro się nie wypowiedziałem. Tylko zadałem pytanie, bo zaciekawiło mnie.

W każdym razie. Po zapoznaniu się z tą definicją nie wydaje mi się żeby jakoś specjalnie odstraszała. Gwałt, to seks bez zgody drugiej strony. Nie brzmi jakoś specjalnie idiotycznie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 20 czerwca 2021, 22:02

Cyryl8 napisał(a):
Blacksmith napisał(a):...na temat ewentualnej nowej opcji p.t." Jazda z osobą towarzyszącą."...



https://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/projekty/1571_p.htm



Tak z ciekawosci spojrzalem kto wezmie udzial w tej dyskusji :mrgreen:

Moze najpierw niech wezma sie za tego POrD'owego gniota ! :mrgreen:


:mrgreen:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » niedziela 20 czerwca 2021, 23:03

ks-rider napisał(a):
Moze najpierw niech wezma sie za tego POrD'owego gniota ! :
Twoje propozycje?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 21 czerwca 2021, 06:36

ks-rider napisał(a):...Tak z ciekawosci spojrzalem kto wezmie udzial w tej dyskusji...


a jakie to ma znaczenie, jeżeli ta dyskusja nie będzie miała żadnego wpływu na treść zmiany?

równie dobrze można przysłuchiwać się dyskusji w składzie desek lub makulatury.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » poniedziałek 21 czerwca 2021, 21:21

szerszon napisał(a):
ks-rider napisał(a):
Moze najpierw niech wezma sie za tego POrD'owego gniota ! :
Twoje propozycje?


Napisac go jeszcze raz od podstaw, zrobic konkrety nie pozostawiajace absolutnie zydnych mozliwosci na wlasne interpretacje.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » poniedziałek 21 czerwca 2021, 23:22

ks-rider napisał(a):
Napisac go jeszcze raz od podstaw, zrobic konkrety nie pozostawiajace absolutnie zydnych mozliwosci na wlasne interpretacje.

:wink:
1. Nie da się wszystkiego przewidzieć. Inaczej mielibyśmy potężną encyklopedię i jeszcze trochę.
2. Podstawowym warunkiem uzyskania PJ powinna być umiejętność czytania ze zrozumieniem. A nie niemoty nie odróżniają kierunku ruchu od kierunku jazdy, czy drogi od skrzyżowania oraz zmiany pasa od jego przeciecia czy zajęcia.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 22 czerwca 2021, 08:01

ks-rider napisał(a):...Napisac go jeszcze raz od podstaw...


nie twierdzę, że PoRD jest doskonałe, ale trzeba pamiętać, że podstawy tego prawa stworzono ponad 100 lat temu.
w tym czasie sytuacja na drogach zmieniła się diametralnie, samochodów przybyło w lawinowym tempie, a te podstawy cały czas są według mnie dobre.

podstawą naszego PoRD jest unikanie zagrożenia i utrudnienia, prawostronny ruch, definicje (te podstawowe) i pierwszeństwo z prawej.
co z tego zmienić i na co?
ja tego nie widzę.

ks-rider napisał(a):...zrobic konkrety nie pozostawiajace absolutnie zydnych mozliwosci na wlasne interpretacje...


szerszon napisał(a):...Nie da się wszystkiego przewidzieć. Inaczej mielibyśmy potężną encyklopedię i jeszcze trochę...

ot i cała odpowiedź.
nie ma takich aktów prawnych w każdej dziedzinie, które by przewidywałyby wszystkie sytuacje.
dlatego też są sędziowie, którzy wydają werdykty zgodne z prawem lub z "duchem prawa", gdy żaden przepis nie może do sprawy zastosować w 100%.

szerszon napisał(a):...A nie niemoty nie odróżniają kierunku ruchu od kierunku jazdy, czy drogi od skrzyżowania oraz zmiany pasa od jego przeciecia czy zajęcia.


moim zdaniem nie można wszystkich mierzyć swoją miarą.

gdy ja dawno temu zdałem na pierwsze prawo jazdy, to wydawało mi się, że jestem fachowcem w przepisach i jeździe całą gębą,
wszystkich bym pouczał, udawadniał swoją wiedzę.
dzisiaj z perspektywy czasu widzę jakie to było głupie i dziecinne.

ale masz trochę racji, jak ktoś udaje dorosłego, chce wręcz żąda aby go tak traktować, to trzeba robić tak jak sam chce.
pomyłki dziecka są tylko fanaberią, pomyłki dorosłego - głupotą, matolstwem.

ot taki przyśpieszony kurs dorosłości.
tylko czy to nie trochę za późno?
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » wtorek 22 czerwca 2021, 21:55

Cyryl8 napisał(a):
szerszon napisał(a):...A nie niemoty nie odróżniają kierunku ruchu od kierunku jazdy, czy drogi od skrzyżowania oraz zmiany pasa od jego przeciecia czy zajęcia.


moim zdaniem nie można wszystkich mierzyć swoją miarą.

gdy ja dawno temu zdałem na pierwsze prawo jazdy, to wydawało mi się, że jestem fachowcem w przepisach i jeździe całą gębą,
wszystkich bym pouczał, udawadniał swoją wiedzę.
dzisiaj z perspektywy czasu widzę jakie to było głupie i dziecinne.

ale masz trochę racji, jak ktoś udaje dorosłego, chce wręcz żąda aby go tak traktować, to trzeba robić tak jak sam chce.
pomyłki dziecka są tylko fanaberią, pomyłki dorosłego - głupotą, matolstwem.

ot taki przyśpieszony kurs dorosłości.
tylko czy to nie trochę za późno?
Nie mierze swoją miarą. Nijak nie pasują. Zwracam tylko uwagę, że jest banda idiotów, którzy napuszeni mentorsko wypisuja bzdury i naskakuja na każdego, który im to wytknie. A ja wytykam i skończyłem z wersalem, ponieważ gdy pisałem łagodnie to i tak dostawałem bany. Teraz przynajmniej będę wiedział za co. Dlatego temu matołowi blacksmithowi i jego kolezkom nie żałuję.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 22 czerwca 2021, 22:11

szerszon napisał(a):gdy pisałem łagodnie to i tak dostawałem bany
Tak nam przykro. :cry:
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 22 czerwca 2021, 22:14

Rozbawiłeś mnie.

Blacksmith i napuszony mentorsko, to żart?

Przecież to nastolatek chcacy uchodzić za dorosłego, jak każdy w jego wieku.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » środa 23 czerwca 2021, 00:16

gumik napisał(a):
szerszon napisał(a):gdy pisałem łagodnie to i tak dostawałem bany
Tak nam przykro. :cry:
To dobrze. Jakaś menda leciała ze skargą, bo okazał się idiotą. Taki np od krótkiego prawego zjazdowego.
Szczyt debilizmu. A jaki obrażony... a to moja wina, że idiota?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » środa 23 czerwca 2021, 00:18

Cyryl8 napisał(a):Rozbawiłeś mnie.

Blacksmith i napuszony mentorsko, to żart?

Przecież to nastolatek chcacy uchodzić za dorosłego, jak każdy w jego wieku.
Zdziwiłbyś się, gdybyś miał dostęp do danych rejestracyjnych. IP itp
To nie nastolatek. Faktem jest, że z tego konta pisze jak rozkapryszony bachor i totalny głupek, ale to nie jest jego ostatnie słowo.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » środa 23 czerwca 2021, 00:45

Cyryl8 napisał(a):Przecież to nastolatek chcacy uchodzić za dorosłego, jak każdy w jego wieku.

Rozsiewasz nieprawdę. Choć faktem jest, że dałbym wszystko aby była to prawda i powrócić do tych lat... ale niestety. Komuna mnie nie oszczędziła.
Obrazek

szerszon napisał(a):gdy pisałem łagodnie to i tak dostawałem bany.

Dostawałeś bany (choć ja nigdy ciebie ani nikogo innego nie zgłosiłem) bo sam się prułeś pierwszy i prowokowałeś obrzucanie się błotem. Pozwól, że już przemilczę co o tobie myślę (zresztą sam wiesz) bo jeszcze trochę i pociągniesz mnie ze sobą na banicję.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez szerszon » środa 23 czerwca 2021, 07:09

Blacksmith napisał(a):[

szerszon napisał(a):gdy pisałem łagodnie to i tak dostawałem bany.

Dostawałeś bany (choć ja nigdy ciebie ani nikogo innego nie zgłosiłem) bo sam się prułeś pierwszy i prowokowałeś obrzucanie się błotem. Pozwól, że już przemilczę co o tobie myślę (zresztą sam wiesz) bo jeszcze trochę i pociągniesz mnie ze sobą na banicję.
Udowodnij. Małego tego dziadostwa było? Cierpnik, drezyna. sankila, kombi szymon, heniu...
Parę postów specjalnie sobie zostawiłem, aby w razie czego pokazać, kto i dlaczego...
Pomimo tego i tak coś wpadało. Dlatego teraz przestałem się cackać. Uważam, że głupotę trzeba dusić z zarodku. Nie mam zamiaru czekać, aż twoje wypociny rozleją sie szeroko jak szambo.
I ty nic nie myślisz o mnie. Aby myśleć to trzeba mieć mózg, a nie siano jakim tu epatujesz.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości