Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » czwartek 06 maja 2021, 18:52

Cyryl8 napisał(a):w Polsce wiele rzeczy odbywa się niezgodnie z prawem, fikcyjnie lub obchodzimy złe, nieżyciowe przepisy.
ustawodawcy produkują idiotyzmy prawne, aby kombinujemy jak koń pod górę, obchodzimy je i udajemy że wszystko jest OK.

W całości tutaj się zgadzam.
Cyryl8 napisał(a):... ale osoby już posiadające prawo jazdy tylko ODTJ i instruktorzy posiadający uprawnia instruktora techniki jazdy.

No właśnie. Gdzie tu sens? Gdzie tu logika?

ks-rider napisał(a):Oczywiscie nie mamy z tym oprawnego problemu.

Niemieckich polityków chętnie bym widział w naszym sejmie, wcześniej przeganiając kijami naszych. Absurd goni absurd.

U mnie w Elblągu radni miejscy właśnie odrzucili inicjatywę obywatelską o utworzeniu boiska do gry w piłkę przy jednej szkole podstawowej (obecne boisko jest betonowe i podziurawione jak po ostrzale artyleryjskim i zakaz użytkowania), do której to szkoły zresztą kiedyś chodziłem. Dzieciaki tej szkoły nie mają gdzie grać w piłkę podczas zajęć. Nowe boisko kosztowałoby około 250 tys. zł. Za to na tej samej sesji rady miejskiej radni ochoczo zatwierdzili wybudowanie na cholere potrzebnego pomnika z popiersiem Piłsudskiego za 160 tys. zł obok starówki. Na to już kasa się znalazła. Nie jestem przeciwnikiem pomników, ale powinny być ważniejsze rzeczy gdy nie ma się wielkich pieniędzy w budżecie.. Polska to synonim absurdu.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » czwartek 06 maja 2021, 20:32

Blacksmith napisał(a):Nowe boisko kosztowałoby około 250 tys. zł. Za to na tej samej sesji rady miejskiej radni ochoczo zatwierdzili wybudowanie na cholere potrzebnego pomnika z popiersiem Piłsudskiego za 160 tys. zł obok starówki. Na to już kasa się znalazła. Nie jestem przeciwnikiem pomników, ale powinny być ważniejsze rzeczy gdy nie ma się wielkich pieniędzy w budżecie.. Polska to synonim absurdu.


Jak bedziesz niedlugo wElblagu, to idz do kosciola i daj na msze, ze postawili pomnik Pilsudskiemu za 160 000

a nie kaczorowi za 500 000 pln'ow :mrgreen:


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 06 maja 2021, 21:08

Blacksmith napisał(a):...No właśnie. Gdzie tu sens? Gdzie tu logika?...


ale ja nie pisałem o logice, ale przedstawiłem aktualny stan prawny:
1. w tej chwili OSK może szkolić kandydatów na kierowców, czyli osoby nie posiadające jeszcze prawa jazdy, ubiegające się o te uprawnienia.
2. ODTJ szkoli osoby posiadające już prawo jazdy.

OSK może mieć status ODTJ, a mogą być ODTJ bez statusu OSK.

jednak nie można mieć uprawnień instruktora DTJ bez posiadania uprawnień instruktora nauki jazdy.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » czwartek 06 maja 2021, 21:32

Cyryl8 napisał(a):ale ja nie pisałem o logice, ale przedstawiłem aktualny stan prawny:

No właśnie ten stan prawny jest czystym absurdem. O tym pisałem. Bo naprawdę nie wiem dlaczego osobie posiadającej PJ uniemożliwiać jazdy pod okiem zwykłego instruktora w "Elce". Oczywiście to czy OSK'i respektują ten poroniony stan prawny to już inna kwestia.

ks-rider napisał(a):a nie kaczorowi za 500 000 pln'ow :mrgreen:

No to już by w tym Elblągu ludzie wyszli na ulice. I to na pewno nie w celu podziwiania pomnika :mrgreen:
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 07 maja 2021, 06:50

1. gdybym ja się przejmował wszystkim absurdami w prawie, to spać nie mógłbym.

2. z tym wychodzeniem na ulicę to nie byłbym taki pewny, bo w wyborach w 2019 Elbląg okazał się ostoją PiS-u, który wygrał tam zdecydowanie.
więc nawet jeśli ktoś wyszedłby na ulice to pomnika przywódcy broniłoby, znając ich karność, dwa razy więcej zwolenników prezesa.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 07 maja 2021, 22:45

Cyryl8 napisał(a):1. gdybym ja się przejmował wszystkim absurdami w prawie, to spać nie mógłbym.

To się nie przejmuj. Ale gdzie działanie? Trzeba protestować, działać, pisać do posłów. Sam niewiele zdziałam (choć już dużo zdziałałem). Jesteś zapewne znanym weteranem szkolenia we Wrocławiu. Powinieneś mieć dużo mocniejszą siłę przebicia ode mnie. Bać się nie powinieneś bo sam kiedyś pisałeś tu na forum, że w stanie wojennym podziemną antykomunistyczną prasę roznosiłeś.
Cyryl8 napisał(a):w 2019 Elbląg okazał się ostoją PiS-u,

Na szczęście prezydent z innej partii. A dowód na to, że PiS Elbląg niezbyt lubi choćby tutaj... https://www.portel.pl/wiadomosci/zero-z ... zne/121018
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 08 maja 2021, 06:48

Ja miałem swój czas na działanie, protesty itp. wraz z wiekiem rośnie zapotrzebowanie na święty spokój.

Wraz z rówieśnikami gram w zawodach oldbojów w siatkówkę, odnosimy jakieś swoje małe sukcesy (jesteśmy mistrzami Polski), ale na prawdziwy obraz, poziom polskiej siatkówki ma wpływ poziom gry zawodników dużo młodszych od nas,

Teraz kolej na ludzi w Twoim wieku, nikt za Was tego nie zrobi.

Jeżelu chcesz mieć później lepiej, to musisz Ty i Twoi rówieśnicy zacząć działać.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » sobota 08 maja 2021, 09:24

Blacksmith napisał(a):No to już by w tym Elblągu ludzie wyszli na ulice. I to na pewno nie w celu podziwiania pomnika :mrgreen:


Mi by to nie przeszkadzalo, na Kopernika mam rodzine !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 08 maja 2021, 21:24

W Elblągu urodziła się Joanna Wołosz rozgrgrywająca drużyny, która 1.05 wygrała ligę mistrzyń w siatkówce.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 11 maja 2021, 18:38

ks-rider napisał(a):na Kopernika mam rodzine !

Będę przechodził to pozdrowię :spoko:
Cyryl8 napisał(a):W Elblągu urodziła się Joanna Wołosz rozgrgrywająca drużyny, która 1.05 wygrała ligę mistrzyń w siatkówce.

Skąd Ty to wiesz wszystko? To ja o tym nie wiedziałem.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 11 maja 2021, 19:51

Gram w siatkówkę od lat.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cthulhu » sobota 15 maja 2021, 10:21

Skoro to luźna gadka to dodam coś od siebie - jaka szkoda, że na tym forum się nic nie dzieje:( Jak patrzę na jakieś posty z 2006 roku to masa osób się ekscytowała prawkiem, chyba były nawet jakieś zloty - a teraz? Wydaje mi się, że byłaby tu spoko społeczność, ale chyba posiadanie prawa jazdy nie ekscytuje tak jak te 15 lat temu;) No cóż. Nie chcę urazac nikogo, bo nie taki mój zamysł - ale ma sie wrażenie, jakby to forum składało się z 3 osób. Szkoda:(
03.03.2017 - B]
03.05.2018 - mój golfik 4, Wybie :3
Cthulhu
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 05 marca 2017, 10:20

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 15 maja 2021, 14:17

masz jakiś pomysł?
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez mp0011 » sobota 15 maja 2021, 14:27

Migracja na FB. Teraz ludzie nie chcą się logować, zakładać kont, pamiętać haseł, wchodzić na jakieś fora bez powiadomień w komórce, bez lajków, prostego dodawania filmów i zdjęć itp :/
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 15 maja 2021, 22:44

Do spadku popularności i autorytetu forum sporą cegiełkę dołożył pewien Warszafski psychol i znane tu chamidło szerszon. Ile to zacnych ludzi zrezygnowało z tego forum przez niego. Dreżyna, kopan, szymon... wymieniać można długo. Swego czasu (o zgrozo) był moderatorem i wyrzucił z forum zapewne wielu wartościowych ludzi, za co ostatecznie odebrali mu moderację z tego co się z wiarygodnego źródła dowiedziałem. Także tak to wygląda.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości