Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 21 listopada 2021, 12:50

szymonix napisał(a):Kto to są "....urwysyny"? Czy piszesz o sobie?

Prędzej o Tobie
szymonix napisał(a):Uciekłeś jak szczur z tonącego statku i masz jeszcze problem.. Nie umiesz w kraju uczciwie zarobic? To może czas się nad sobą zastanowic?

To już nie Twój zasrany interes co robię, gdzie pracuję, itp. Dodam tylko, że podatki płacę w Polsce, tak jak olbrzymią większość wydatków z portfela czynię. A więc niestety... Na Twoje ewentualne 500+ się też zrzucam
szymonix napisał(a):NIKT do niczego nie zmusza

Tu się zgodzę, źle to ująłem. Lepsze byłoby słowo... przymusza. Bo takim czymś jest groźba utraty pracy w przypadku niezaszczepienia.
szymonix napisał(a): będziesz kwiczał na bezdechu.

Może bym kwiczał, może bym nie odczuł. To już mój interes.
Cyryl8 napisał(a):czy różni się osobnik zmodyfikowany genetycznie od człowieka?

Tym, że człowiek nie jest zmodyfikowany genetycznie
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 21 listopada 2021, 15:00

ks-rider napisał(a):Zieloni od ktorych bierzesz dane nie bardzo orientuja sie w calym zagadnieniu i widza tylko pojazdy silnikowe, o statkach nie maja najmniejszego pojecia bo, nie mieszkaja w wiekszosci w miastach portowych. Daleko im do nich dojechac, co tez wiaze sie z kosztami a w dodatku jest malo medialne.
Nie wiem o co chodzi z Zielonymi. Dane są od IEA. Nie wydaje mi się żeby jakiś związek z zielonymi to miało.

https://ourworldindata.org/co2-emissions-from-transport

Transport wodny, to około 10% emisji CO2.
Samochodowy - 75%

To jest procent z transportu.
Transport jako całość (samochodowy, wodny, lotniczy, itp.) to około 21% emisji CO2 ogółem.

Ty natomiast danych nie podałeś żadnych.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 21 listopada 2021, 15:57

Blacksmith napisał(a):...
Cyryl8 napisał(a):czy różni się osobnik zmodyfikowany genetycznie od człowieka?

Tym, że człowiek nie jest zmodyfikowany genetycznie


ale musi się to czymś objawiać, jeżeli nie ma różnicy między człowiekiem zmodyfikowanym genetyczne, a tym nie, to znaczy są tacy sami.

ja po szczepieniach myślę tak samo, piszę tak samo, sam możesz się o tym przekonać, wyglądam tak samo,
podejrzewam, że gdybym się nie szczepił, myślałbym tak samo, pisałbym tak samo, wyglądałbym tak samo.
mało tego mam tą samą żonę i teściową, choć miałem cichą nadzieje, że to się po szczepieniu zmieni.

więc jaka jest różnica?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 21 listopada 2021, 17:28

Blacksmith napisał(a):Tu się zgodzę, źle to ująłem. Lepsze byłoby słowo... przymusza. Bo takim czymś jest groźba utraty pracy w przypadku niezaszczepienia.
Co z osobami, które nie mogą się zaszczepić? Np. z powodów medycznych. Czy pracodawca przewiduje taką sytuację?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 21 listopada 2021, 21:49

Cyryl8 napisał(a):mało tego mam tą samą żonę i teściową...

Zachęcał bym na Twoim miejscu teściową na trzecią dawkę.
Cyryl8 napisał(a):więc jaka jest różnica?

Różnica może nastać z czasem. Tak jak z rakiem... potrafi niezdiagnozowany latami nie dawać objawów a nagle lądujesz na SOR'ze.
gumik napisał(a):Co z osobami, które nie mogą się zaszczepić? Np. z powodów medycznych. Czy pracodawca przewiduje taką sytuację?

Ciężko mi powiedzieć. Z setkami osób pracującymi w mojej firmie nie mam kontaktu. I nie wiem jak tam u nich. Zresztą do szczepienia mnie oficjalnie przymusza strona Niemiecka. Choć mam podejrzenia, że Polska firma także, choć "po cichu".
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 21 listopada 2021, 22:02

nie muszę zachęcać, ona już po trzeciej dawce, a ja wkrótce.

z tym rakiem coś nie tak, jeżeli przeprowadzasz regularnie badania okresowe, to musi on gdzieś wyjść, a Twój wybór czy zaufasz lekarzowi i pójdziesz na dokładniejsze badania.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 21 listopada 2021, 22:15

Cyryl8 napisał(a):z tym rakiem coś nie tak, jeżeli przeprowadzasz regularnie badania okresowe, to musi on gdzieś wyjść, a Twój wybór czy zaufasz lekarzowi i pójdziesz na dokładniejsze badania.

No tak. Ale u nas w narodzie z okresowymi regularnymi badaniami to jest dramat. Człowiek najczęściej idzie jak już coś zaczyna się dziać.

Jakiś czas temu miałem sporo wizyt dentystycznych i dentysta poprosił o zrobienie zdjęcia RTG twarzoszczęki bo był korzeń do usuwania. I podczas oględzin zdjęcia dentysta poradził udać się do laryngologa. Laryngolog zlecił tomografię głowy i okazało się, że 2cm torbiel siedzi w zatoce nosowej. Na szczęście torbiel jest niegroźny ale przecież mogło być gorzej. Choć ten torbiel może rosnąć i wtedy stół operacyjny.

Tak więc zupełnie przypadkowo okazało się, że jest torbiel. A ilu ludzi robi RTG twarzoszczęki tak po prostu profilaktycznie? Nie wiem, ale zgaduje, że jeśli nic się nie dzieje i np. dentysta nie zleci aby ocenić stan korzeni zębów... to naprawdę śladowe ilości. A Ty Cyryl kiedy ostatnio robiłeś RTG albo tomografię głowy tak profilaktycznie?
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 21 listopada 2021, 22:27

Jeszcze co do "fachowości" naszych lekarzy. Gdy dentystka zleciła udać się do laryngologa to zadzwoniłem po skierowanie do mojej lekarz rodzinnej i przy okazji wysłałem jej na e-maila zdjęcie RTG. Stwierdziła, że ona nic nie widzi. A więc też tu mój apel do użytkowników... Nie polegajcie tylko na lekarzach pediatrach. Trzeba robić badania i z konkretnymi badaniami iść do konkretnych specjalistów.

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 21 listopada 2021, 22:30 przez Blacksmith, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 21 listopada 2021, 22:28

Blacksmith napisał(a):...No tak. Ale u nas w narodzie z okresowymi regularnymi badaniami to jest dramat....

...A Ty Cyryl kiedy ostatnio robiłeś RTG albo tomografię głowy tak profilaktycznie?


mów za siebie, nie za innych, to czy i co jaki czas ludzie robią badania to ich wybór, jak ze szczepieniem.

we wrześniu, ale dokładnie nie pamiętam, tomograf całego ciała.

ale nie wiem czy wiesz instruktorzy nauki jazdy muszą przechodzić co 5 lat badania i psychotechniczne i przez upoważnionego lekarza.
ze względu na pandemię, nie muszą robić badań, po ogłoszeniu końca pandemii masz 30 lub 60 dni (nie pamiętam dokładne) na wykonanie badań.

moje skończyły się w grudniu 2020 roku, więc do tej pory na mocy tego rozporządzenia wykonuję zawód bez badań, a końca pandemii nie widać.
złe jest to, że dla części instruktorów są to jedyne badania jakim się poddają, ale dobre jest to, że ponad 400zł w kieszeni.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 21 listopada 2021, 22:33

Cyryl8 napisał(a):mów za siebie, nie za innych, to czy i co jaki czas ludzie robią badania to ich wybór, jak ze szczepieniem.

Ależ oczywiście. Ja tylko stwierdziłem jak jest co jest zresztą faktem. Każdy niech robi co chce.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 22 listopada 2021, 06:09

Blacksmith napisał(a):...A więc też tu mój apel do użytkowników... Nie polegajcie tylko na lekarzach pediatrach...


Jednak masz 13 lat.
po co ten apel?
tu sami dorośli.
Do pediatry to już nawet mój syn nie chodzi.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 22 listopada 2021, 20:08

Jedną z zasad kultury i dojrzałości jest nieubliżanie innym. A u Ciebie to mocno kuleje.

Apelowanie jest zawsze OK jeśli apel dotyczy rzeczy gdzie człowiek nic na tym nie straci a może jedynie zyskać.

I nie bardzo rozumiem, najpierw mówisz, że metryka nie ma znaczenia a potem podajesz konkretne liczby w celu określenia dojrzałości.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 22 listopada 2021, 20:40

w czym ubliżam?
raczej zazdroszczę, też chciałbym mieć naście lat.

jeżeli wcześniej domniemywałem, że jesteś nastolatkiem, to teraz gdy zdradziłeś, że leczysz się u pediatry, potwierdziło to w pewnym stopniu moje podejrzenia.

gdybyś pisał o geriatrze, to bym pomyślał, że jesteś trochę starszy niż to podejrzewałem, ale piszesz o pediatrze, więc trudno o inne wnioski.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 22 listopada 2021, 21:01

Czy Ty nauczysz się kiedyś czytać ze zrozumieniem? Napisałem, że dzwoniłem do pediatry aby uzyskać skierowanie do laryngologa, zdjęcie wysłałem tak przy okazji. i tylko tyle. Mojej lekarz rodzinnej nie widziałem na oczy od około 11 lat.

Poza tym sam piszesz jak ktoś nie do końca dojrzały. Nie tylko dzieci chodzą do lekarza rodzinnego. Ludzie tam chodzą z objawami choroby typu przeziębienie, poprosić o skierowanie, itp.

Ale Ty jesteś z wyższej półki. Zapewne gdy leci katar z nosa to lecisz do samego Prof. Simona i to prywatnie.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » poniedziałek 22 listopada 2021, 23:03

Blacksmith napisał(a):Napisałem, że dzwoniłem do pediatry aby uzyskać skierowanie do laryngologa,

Blacksmith napisał(a):zadzwoniłem po skierowanie do mojej lekarz rodzinnej


Trochę nie rozumiem, bo lekarz rodzinny. niekoniecznie jest pediatrą.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 232 gości