Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 06 sierpnia 2021, 09:58

żeby sam Braun wiedział o co mu chodzi.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 06 sierpnia 2021, 16:48

Blacksmith napisał(a):Braunowi chodziło o dotychczasowe wyniki badań przeprowadzanych przez w/w urząd na zlecenie Pfizera a nie o dokumentację samego produktu (szczepionki). A więc może nie zrozumieliśmy się do końca.


może poseł Braun zapoznałby się z tym co robi ten urząd, bo chyba nie wie.
urząd:
wydaje decyzje o dopuszczeniu leków,
udziela informacji na jakim etapie są jego działania,
prowadzi rejestry leków,
wydaje zezwolenia na badania kliniczne, ich ewidencję,
itp.
sam urząd jest organem administracyjnym nie naukowym, więc nie prowadzi żadnych badań na zlecenie żadnego podmiotu.

jeszcze jedno:
słowo eksperyment w języku polskim znaczy doświadczenie, które ma potwierdzić jakąś hipotezę w inny sposób niesprawdzalną niepoprzedzoną żadnymi innymi działaniami.
na przykład: nie wiem co będzie, gdy człowieka zanurzę na 48 godzin w powiedzmy gnojówce i nikt jeszcze tego przede mną nie robił.
podejrzewam, że ulegnie odwodnieniu, zakażeniu i zasmrodzeniu.
aby potwierdzić moja hipotezę, takiego człowieka zanurzam i po 48h odnotowuję wyniki.
i to jest eksperyment.
ale jeżeli w tej gnojówce siedziało już kilkaset, kilka tysięcy ludzi, to nie jest eksperyment.

w przypadku szczepionki na COVID (mRNA badania od 1999 roku), były przeprowadzone badania kliniczne, dokładnie od 2006 roku, więc użycie określenia eksperyment nie jest właściwe.
szczepionka ta docelowo miała być przeciwko niektórym wirusom, ale przede wszystkim rakowi.

ale pandemia ma też swoje dobre strony, ze względu na szybsze niż się wydawało użycie szczepionki typu mRNA, badania przyspieszyły i prawdopodobnie w ciągu 5-10 lat doczekamy się wyspecjalizowania jej przeciw rakowi, bo taki jest jej jeden z celów.
ciekawy jestem, czy jak poseł Braun będzie wtedy potrzebował, nazwie to eksperymentem i odmówi przyjęcia.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » piątek 06 sierpnia 2021, 19:36

Blacksmith napisał(a):Nikt nie powiedział, że każdemu. Ale poczytaj co może poseł i co to jest interwencja poselska.

Myślę, że jest różnica między patentami a eksperymentami medycznymi na Polakach. Poza tym byłoby rzeczą niesłychaną aby kompletnie nikt nie mógł mieć wglądu do dokumentacji jakiegoś urzędu państwowego poza pracującymi w tym urzędzie urzędnikami. Przecież istnieje coś takiego jak kontrola, informacja publiczna. Takie np. Ministerstwo Finansów musi (teoretycznie) transparentnie przedstawiać opinii publicznej na co są wydawane pieniądze z budżetu.
Jeśli tak jest to wychodzi na to, że np. taki w/w urząd jest faktycznym państwem w państwie. Zobaczymy jak sprawa się rozwinie.


Wybacz ale posel to zadna legislatywa !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3786
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 06 sierpnia 2021, 20:14

Cyryl- Chyba nie oglądałeś filmu. Pani doktor mówi w nim wyraźnie, że takie badania w takiej formie to eksperyment. No chyba, że wiesz lepiej.

Nawet jeśli urząd miał prawo nie wydawać dokumentów... To jest to w takim razie niesłychane w jakim świecie my żyjemy. Robią eksperymenty na dzieciach i nikt tego nie może skontrolować?
Czyli faktycznie jak to czasami mówią, że mamy na świecie władzę wielkich koncernów.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » sobota 07 sierpnia 2021, 12:47

Blacksmith napisał(a):poseł Grzegorz Braun
(...)
Film jest dość długi, prawie 4 godziny


Blacksmith napisał(a):Cyryl- Chyba nie oglądałeś filmu

nie dziwię się.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 07 sierpnia 2021, 14:23

Blacksmith napisał(a):Cyryl- Chyba nie oglądałeś filmu...


chyba przeceniłeś moja cierpliwość.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 07 sierpnia 2021, 16:48

No to przepraszam nikt oczywiście nie zmusza do obejrzenia, ale wypowiadanie się w stylu "wiem lepiej" bez zapoznania się z tym jak dokładnie wyglądała sytuacja i co było mówione... to tak kiepsko.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 07 sierpnia 2021, 19:50

nie lepiej wejść na stronę Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych itd. i tam przeczytać do czego są, co robią i co mogą.

równie dobrze mógłbyś sam próbować wejść do tego urzędu i zażądać, aby zatańczyli kankana.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 07 sierpnia 2021, 20:02

Mogą sobie pisać na stronie co chcą. Ja sobie na drzwiach do domu mogę napisać "Władca planety Ziemi".
Obowiązują jakieś zasady i prawo. Gdybyś obejrzał filmik to widziałbyś jak jednak prawnik mówi, że owy urząd łamie prawo. Ale Ty wiesz lepiej.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 07 sierpnia 2021, 21:06

no tak, ale każdy urząd w każdym kraju ma jakieś zasady, czymś się zajmuje, co może, a co nie.
i to jest napisane na stronie, jeżeli nie byłoby to zgodne z prawdą, od razu zrobiłby się dym.

każdy urząd ma jednostkę nadzorującą i tam trzeba zwracać się w razie podejrzenia łamania prawa, tak jest w każdym cywilizowanym kraju.

jeżeli ów urząd łamie prawo, to dlaczego nie zgłoszono tego do instytucji nadzorującej?

jeżeli uważasz się za pokrzywdzonego podczas egzaminu prawa jazdy, zgłaszasz to do egzaminatora nadzorującego, a jeśli jego zdanie Cię nie zadawala udajesz się do organu nadzorującego, czyli urzędu marszałkowskiego województwa.
tak jest normalna droga normalnych ludzi, ale jedni wybierają pisanie na forach, jakieś pisanie (jeżeli faktycznie było) do posłów, co nic nie da, nie znając jak to powinno się odbywać.

więc nie dziwię się, że w tym pośle widzisz bratnią duszę.

myślę, że zanim zacząłeś pisać o egzaminach powinieneś przeczytać rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a poseł Braun powinien przeczytać ustawę o urzędzie z 2011 roku, a dopiero potem podjąć jakieś działania.
Ty masz znajomego Rumuna, on znajomego prawnika.
Wasze działania są identyczne.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 07 sierpnia 2021, 21:17

Widzę, że "lubisz" Brauna jak ja Dr. Simona.

Braun to niesamowicie inteligentny i konkretny człowiek z bliskimi mi poglądami. Oficjalnie najaktywniejszy ze wszystkich posłów w sejmie. Nie liczy tylko pieniędzy pierdząc w stołek ale cały czas jeździ po kraju i działa, przeprowadza poselskie interwencje na wnioski obywateli, itd. Pięknie punktuje hipokryzje władzy. Gdyby w Polsce rządziły same takie Brauny to Polska byłaby pięknym i dużo szybciej rozwijającym się krajem. Kto wie, może przyjdzie czas, że naród Polski do niego dorośnie. Ale najpierw muszą odejść z tego świata stare jaskiniowce.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 07 sierpnia 2021, 21:41

drugi taki aktywny to Czarnecki, który w ciągu jednego dnia potrafił pokazać się na 3 meczach ligi siatkówki w różnych krańcach Polski.
wcisnęli go na vice prezesa PZPS, ogłosił, że nie będzie brał wynagrodzenia (bierze w parlamencie UE, który przekazał jego nadużycia do krajowej prokuratury, a Ziobro zamiótł pod dywan).
jednak zażądał samochodu, co więcej zatrudnił swojego kierowcę (prezes PZPS nie ma kierowcy), ustalił wysokość wypłaty.
według rozliczeń ten samochód robi tygodniowo około 3000km.
a za dojazdy dostaje przecież kasę z Brukseli.

ale jest jednym z najaktywniejszych parlamentarzystów.

tak wygląd ta aktywność.

co do prof. Simona, ja go znam osobiście i jak wiesz mam bardzo mocne podstawy, aby mu ufać.
i to nie ma nic wspólnego z lubieniem czy nie lubieniem.
ja nie kieruję się sentymentem.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 07 sierpnia 2021, 23:16

Ale Ty piszesz o Czarneckim. Natomiast aktywność posła Brauna jest mi znana i jest OK.


Braun się nie patyczkuje, dzisiaj złożył wniosek do prezesa najwyższej izby kontroli o wszczęcie kontroli w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, a także zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Ministerstwa Sprawiedliwości. Pisma do wglądu na profilu FB Grzegorza Brauna.

Być może zainteresuje posła Brauna patologiami WORD'ów. Będę do niego pisał.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 08 sierpnia 2021, 00:20

Blacksmith napisał(a):Braun to niesamowicie inteligentny i konkretny człowiek z bliskimi mi poglądami.
Zapomniałeś jeszcze dodać, że pisze książki na tematy o których zupełnie nie ma pojęcia - błąd na błędzie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 08 sierpnia 2021, 07:30

Blacksmith napisał(a):Braun się nie patyczkuje, dzisiaj złożył wniosek do prezesa najwyższej izby kontroli o wszczęcie kontroli w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, a także zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do Ministerstwa Sprawiedliwości. Pisma do wglądu na profilu FB Grzegorza Brauna.

Być może zainteresuje posła Brauna patologiami WORD'ów. Będę do niego pisał.


tylko dlaczego Braun nie złożył wniosku do ministerstwa, któremu podlega ten urząd?

dlaczego Ty nie złożysz zawiadomienia do odpowiedniego urzędu marszałkowskiego, gdzie są instrumenty kontroli na wskazany WORD, bo zrobił nie tak i tu musisz wypunktować co.

to tak jakbyś chciał skakać nie potrafiąc raczkować, chodzić i biegać.

trafił swój na swego.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości