Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 10 grudnia 2021, 19:04

Blacksmith napisał(a):...Nie zmienia to jednak faktu, że hitlerowcy dla Polaków dobrze nie chcieli...


ale jednak jakieś podatki w Polsce płacili czerpiąc z budżetu III rzeszy, więc mniej więcej jak Ty.
ale Ty nazywasz swoje postepowanie patriotycznym.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 10 grudnia 2021, 19:56

Ale pisałem przecież, że podatki płace w Polsce. A ile z akcyzy na fajki poszło do budżetu
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 10 grudnia 2021, 21:06

Blacksmith napisał(a):Ale pisałem przecież, że podatki płace w Polsce. A ile z akcyzy na fajki poszło do budżetu


Niemcy też w Polsce, a fajki też kupowali w Polsce, więc akcyza tak samo, choć nie wiem ile ona w czasie wojny wynosiła.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » piątek 10 grudnia 2021, 23:30

Blacksmith napisał(a):Ciekawa sprawa... W Nowej Zelandii od przyszłego roku papierosy będą zabronione dla osób urodzonych po roku 2008, a więc rozpoczynając od dzisiejszych Nowozelandzkich trzynastolatków. Oni papierosów legalnie nie będą mogli kupić... już nigdy. O ile jestem wolnościowcem to akurat pomysł popieram bo nałóg tytoniowy jest bardzo podstępny.


Zlikwidowal bym zarowno przemysl wytwarzajacy tyton jak i przemysl wytwarzajacy papierosy ! i to nie tylko w Nowej Zelandi ale na calym swiecie !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 11 grudnia 2021, 07:05

Blacksmith napisał(a):...O ile jestem wolnościowcem to akurat pomysł popieram bo nałóg tytoniowy jest bardzo podstępny...


to powinieneś dziękować tym co ukarali Cię za palenie na przystanku, bo dbają więcej o Twoje zdrowie niż Ty sam.
a wyglądało na to, że zamiast wdzięczności masz do nich żal.

sam piszesz, jak to ciężko wyrwać się z nałogu, a jak ktoś chce pomóc to tego nie doceniasz.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 11 grudnia 2021, 17:54

Cyryl8 napisał(a):to powinieneś dziękować tym co ukarali Cię za palenie na przystanku, bo dbają więcej o Twoje zdrowie niż Ty sam.
a wyglądało na to, że zamiast wdzięczności masz do nich żal.

Jednak sam gadasz jak dziecko czasem.

Mam żal, bo w tamtej konkretnej sytuacji powinno skończyć się co najwyżej na pouczeniu. Karaniem to mnie raczej nie zniechęcą do palenia. Po prostu taki potem bardziej uważa, ale mandat 100 zł raczej nie spowoduje: "No tak, od jutra nie palę".
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 11 grudnia 2021, 21:34

a pouczenie spowoduje, że "od jutra nie palę"?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 12 grudnia 2021, 23:37

Też nie. Ale nie o to chodzi. Strażnik Miejski/Policja nie są od zniechęcania do palenia.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » poniedziałek 13 grudnia 2021, 08:42

działają w swoim interesie, bo jak umrzesz na raka płuc (czego Ci nie życzę) na skutek palenia, to kto będzie łozył na ich utrzymanie?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » czwartek 16 grudnia 2021, 17:32

Najciekawsze jest to, że komuś taki palący na przystanku przeszkadza. Ale jak przejedzie koło przystanku w tym czasie 100 kopcących spalinami samochodów to już żaden problem.

To mi się powinno płacić odszkodowanie a nie ja mandat.

Ty Cyryl- jak sam się chwalisz- jeździsz sporo więcej niż przeciętny Kowalski. Powinieneś płacić extra na służbę zdrowia i fundusz walki z dziurą ozonową.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 16 grudnia 2021, 18:22

płacę około połowę moich zarobków, dodatkowo płacę VAT jakieś akcyzy itp. przy kupnie różnych rzeczy,
a co z tym robi rząd?
ile idzie na słuzbę zdrowia, ile na dziurę ozonową?
skąd ja mogę wiedzieć.
nikt się z tego nie tłumaczy.

czy uważasz, że to mało?
to ile według Ciebie miałbym płacić 60%-70%-80% zarobków?

jeżeli jeszcze podwyższą podatki, przestanie się opłacać pracować, więc albo uciekniemy do szarej strefy i nie będziemy płacić państwu nic, albo przejdziemy na granuszek państwa, zasiłki, pomoce itp. albo wyjedziemy.

idea tej władzy to zabrać ile się da i rozdawać ochłapy, ale każdy kij ma dwa końca, bo jak tak dalej pójdzie, to wszyscy zrezygnują z pracy. pójdą na zasiłki lub wyjadą.
a ludzi do pracy w innych krajach UE brakuje.

Ty jesteś najlepszym przykładem.

ps. ja nie jeżdżę samochodami służbowymi dla zabawy, ale służbowo, więc:
ja płacę podatki - ile już wiesz,
firma która jest właścicielem pojazdu,
(ciężarówki i autobusy płacą za drogi i środowisko:
podatek od środków transportu raz w roku,
podatek drogowy w paliwie,
e-toll,
i opłaty autostradowe)
oraz osoba szkolona również.

jeszcze Ci mało tych podatków?
odnosze wrażenie, że jesteś bardziej chciwy od naszego urzędu skarbowego.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 19 grudnia 2021, 07:10

Proszę w Elblągu są też poważni ludzie.

Biskup z Elbląga nakazał księdzom po kolędzie posiadać przy sobie paszport COVID-owy, okazywać na żądanie parafian, używać maseczki, zachować dystans i dezynfekować ręce po każdej wizycie, która ma trwać do 15 minut.

Czyli można jak się chce.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » niedziela 19 grudnia 2021, 13:56

Cyryl8 napisał(a):Proszę w Elblągu są też poważni ludzie.

A dziękuję. We Wrocławiu też się na pewno by znaleźli.

Jestem aktualnie od kilku dni w Niemczech gdzie obecnie trwa segregacja ludzi niczym w wiadomych zaprzeszłych czasach. I faktycznie działa to sprawnie. Ostatnio z niechęcią wszedłem do sklepu odzieżowego bo potrzebowałem rękawiczek zimowych. Od razu podeszła babka z obsługi i poprosiła o certyfikat szczepienia i dowód osobisty. Ale co mnie uderzyło... te sklepy są teraz strasznie puste, prawie ludzi tam nie widać. Może Niemcy takie sklepy teraz bojkotują? Jestem za.
Taka ciekawostka. Zaraz obok jest Aldi (w sklepach spożywczych/aptekach nie trzeba mieć certyfikatu) i jest sporo więcej stoisk z ciuchami niż wcześniej. Wywęszyli interes.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 19 grudnia 2021, 14:42

W Piatek ks-rider'owa dostala III - cia dawke szczepionki. W Sobote dzwoni do mnie mloda i pyta, czy chce sie zaszczepic ?

Mowie Siiiiiiiiiiiiiii

To jedz do szkoly i sie zaszczep, dzisiaj jest akcja, szczepia wszystkich jak leci. Zona dala mi w domu druki do wypelnienia, wypelnilem, wzialem Impfpass'y i pojechalem. Prawie 10 km w jedna strone :mrgreen:

Pojechalem cala akcja wejscia, rejestracji i szczepienia trwala moze 5 minut, tak sprawnego przebiegu i organizacji jeszcze w Niemczech nie przezylem !

Blacksmith

Kolo pracy mam sklep z uzywanymi rzeczami, chodze tam w wolny chwilach i szukam CD i Vinil'i.

W Piatek bez Impfpass'u zostalem wyproszony.

A rekawiczki kupuje przez ebay, co i Tobie polecam.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » niedziela 19 grudnia 2021, 15:31

Blacksmith napisał(a):...Od razu podeszła babka z obsługi i poprosiła o certyfikat szczepienia i dowód osobisty...


i tak powinno być u nas.
w Wielkiej Brytanii na 90 000 zakażeń jest 100 zgonów, u nas na 20 000 - 600.
bo tam:
1. szczepią się.
2. sprawdzają.

kiedy byłbyś usatysfakcjonowany, gdy w Polsce zacznie umierać dziennie 800 może 1000 osób.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 229 gości