Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » wtorek 16 listopada 2021, 21:54

Cyryl8 napisał(a):Pisząc o wadach i zaletach napędów spalinowych i elektrycznych zapominamy o najważniejszym.
Sprawność silnika spalinowego o zapłonie iskrowym (benzynowego) to 36%,
Silnika o zapłonie samoistnym (wysokoprężnego) to 45%,
Silnika elektrycznego to powyżej 85%.

Pojazdy z silnikami spalinowymi tracą większość energii na ciepło, które wydalane jest poprzez chłodnicę do atmosfery, co przy takiej ilości aut, jaką mamy dzisiaj nie jest obojętne dla naszego środowiska.


Cyryl,

Politycy mydla Wam / nam oczy p i e r d o l a m i a Ty o przyziemnych sprawach !

Jeden kontererowiec o ladownosci 8 000 kontenerow + 5 pasazerskich statkow emituje wiecej CO2 niz wszystkie pojazdy na ziemi do kupy wziete, a talich kontenerowcow w Hamburgu dwa razy w tygodniu przy pir'rze ( mabrzezu ) stoi 6 ( szesc ) sztuk i kazdemu to kolo doopy lata !


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 16 listopada 2021, 22:31

ks-rider napisał(a):Jeden kontererowiec o ladownosci 8 000 kontenerow + 5 pasazerskich statkow emituje wiecej CO2 niz wszystkie pojazdy na ziemi do kupy wziete
Skąd Ty bierzesz te dane? Nie wiem, choć się domyślam.
1637094619546.jpg


Nad kontenerowcami też pracują, aby były zasilane innymi źródłami energii.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » środa 17 listopada 2021, 06:34

Ja rozumiem, że są maszyny które emitują więcej CO2 niż samochód, ale cóż z tego.
Możemy zmieniać tylko to na co mamy wpływ.
Na razie nie stać mnie na elektryczne auto, ale za jakiś czas, kto wie?
Zmienię jak będzie to w moim zasięgu finansowym.

Gdybym posiadał kontenerowiec, to bym pisał o alternatywnych napędach takich statków, ale nie mam.
Więc to ile emituje taki okręt nie ma żadnego wpływu na moją decyzję co do tego czym jeżdżę lub będę jeździć.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » środa 17 listopada 2021, 21:29

W związku z poruszanym trochę tu tematem COP26 i latania prywatnymi odrzutowcami. Są prowadzone również prace nad bio paliwem lotniczym. Na razie jest ono używane bardzo rzadko, ale są już porty lotnicze które oferują takie paliwo cały czas.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Aviation_biofuel
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 18 listopada 2021, 01:05

no proszę, jak kupię sobie prywatny odrzutowiec nie omieszkam skorzystać.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » czwartek 18 listopada 2021, 08:07

gumik napisał(a):
ks-rider napisał(a):Jeden kontererowiec o ladownosci 8 000 kontenerow + 5 pasazerskich statkow emituje wiecej CO2 niz wszystkie pojazdy na ziemi do kupy wziete
Skąd Ty bierzesz te dane? Nie wiem, choć się domyślam.
1637094619546.jpg


Nad kontenerowcami też pracują, aby były zasilane innymi źródi jak pala pod pelnym obciazeniem łami energii.


Czasami ogladam programy o ekologi w ktorych to podaja.

Sprawdz jakiej pojemnosci na statkach sa silniki, na jaki paliwie sa uzywane i jak zachowuja sie pod palnym obciazeniem.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 18 listopada 2021, 09:33

trzeba wiedzieć, że w dzidzinie silników okrętowych też następują zmiany:
do napędów statków stosowane są silniki wysokoprężne dwusuwowe, których zaletą jest wysoka moc i moment obrotowy, prostota, ale wadą włąśnie emisja spalin.
jednak w żegludze handlowej do napędów wchodzą turbiny gazowe, a dotychcasowe silniki są unowocześniane.
silniki dwusuwowe Diesela mogą być na tyle zdoyfikowane, że ich emisyjność może dorónać innym silnikom spalinowym.

https://spidersweb.pl/autoblog/3-cylind ... s-cummins/

stosowane są, tak jak w lokomotywach, silniki wysokoprężne wytwarzające prąd, który zasila silnik elektryczny będący głónym żródłem napędu śruby, ale to w małych jednostkach.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » czwartek 18 listopada 2021, 13:56

ks-rider napisał(a):
gumik napisał(a):
ks-rider napisał(a):Jeden kontererowiec o ladownosci 8 000 kontenerow + 5 pasazerskich statkow emituje wiecej CO2 niz wszystkie pojazdy na ziemi do kupy wziete
Skąd Ty bierzesz te dane? Nie wiem, choć się domyślam.
1637094619546.jpg


Nad kontenerowcami też pracują, aby były zasilane innymi źródi jak pala pod pelnym obciazeniem łami energii.


Czasami ogladam programy o ekologi w ktorych to podaja.

Sprawdz jakiej pojemnosci na statkach sa silniki, na jaki paliwie sa uzywane i jak zachowuja sie pod palnym obciazeniem.

:wink:

Ale co mam sprawdzać? Mam dane, które podają, że transport samochodowy emituje o wiele więcej CO2 niż transport wodny.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 20 listopada 2021, 05:16

Stało się...

Dzisiaj się dowiedziałem, że albo się szczepię albo do roboty do Niemiec nie jadę.

....urwysyny, każdego zmuszą.

Nie będę już człowiekiem tylko osobnikiem zmodyfikowanym genetycznie.

Ale nie dam sobą pomiatać. Jeśli po tej szczepionce coś mi się stanie to taki profesor Simon i inni nawiedzeni będą mojej rodzinie płacić milionowe odszkodowania!! Ja tego dopilnuje. Zostawię odpowiednie pisma i nagrania po sobie.

Jeśli w środę przyszłą tutaj się nie odezwę... będzie to znaczyło, że mnie już nie ma. Zgłoście wtedy wszystko odpowiednim służbom. Dziękuję.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » sobota 20 listopada 2021, 08:47

Nie musisz się przecież szczepić szczepionką mRna. Johnson np. to zwyczajna szczepionka wektorowa, które są na świecie od lat.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez szymonix » sobota 20 listopada 2021, 11:04

Blacksmith napisał(a): albo się szczepię albo do roboty do Niemiec nie jadę.

....urwysyny, każdego zmuszą.

Kto to są "....urwysyny"? Czy piszesz o sobie?
Uciekłeś jak szczur z tonącego statku i masz jeszcze problem.. Nie umiesz w kraju uczciwie zarobic? To moze czas się nad sobą zastanowic?
A w temacie - NIKT do niczego nie zmusza, nie musisz przecież pracowac, to nie PRL gdy był obowiązek zatrudnienia..
Blacksmith napisał(a):po tej szczepionce coś mi się stanie

Większe prawdopodobieństwo jest, że ci sie coś stanie bez niej.. i będziesz kwiczał na bezdechu.. ale to juz za późno będzie.
Avatar użytkownika
szymonix
 
Posty: 451
Dołączył(a): poniedziałek 14 maja 2018, 22:28

Re: Forum Chat #1

Postprzez LeszkoII » sobota 20 listopada 2021, 18:15

Tusk stracił PJ :lol:
https://polskatimes.pl/donald-tusk-stra ... 1-15912471

90% polityków to obłudnicy, którzy mają w odbycie prawo, które sami uchwalają
Avatar użytkownika
LeszkoII
 
Posty: 7756
Dołączył(a): niedziela 07 października 2012, 13:53

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 20 listopada 2021, 19:39

Blacksmith napisał(a):...Nie będę już człowiekiem tylko osobnikiem zmodyfikowanym genetycznie...

...Jeśli w środę przyszłą tutaj się nie odezwę... będzie to znaczyło, że mnie już nie ma...


czy różni się osobnik zmodyfikowany genetycznie od człowieka?

Ty to umiesz rozbudzić w ludziach nadzieję.

LeszkoII napisał(a):...90% polityków to obłudnicy, którzy mają w odbycie prawo, które sami uchwalają


nie wiedziałeś o tym? to zaskoczenie, nowość?

przecież do polityki idą ludzie, którzy nie potrafią zarobić na siebie uczciwą pracą.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » niedziela 21 listopada 2021, 11:04

LeszkoII napisał(a):90% polityków to obłudnicy, którzy mają w odbycie prawo, które sami uchwalają
Brawo Sherlocku! Jak do tego doszedłeś?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez ks-rider » niedziela 21 listopada 2021, 12:31

gumik napisał(a):Skąd Ty bierzesz te dane? Nie wiem, choć się domyślam.


Gumik, Ty to jestes taki Don Kichote. Zawsze wiesz wszystko lepiej :mrgreen: Wiec i tym razem dyskusja z Toba niema sensu. JA pisze o faktach a Ty o domyslachi planach na przyszlosc. :mrgreen:

Zieloni od ktorych bierzesz dane nie bardzo orientuja sie w calym zagadnieniu i widza tylko pojazdy silnikowe, o statkach nie maja najmniejszego pojecia bo, nie mieszkaja w wiekszosci w miastach portowych. Daleko im do nich dojechac, co tez wiaze sie z kosztami a w dodatku jest malo medialne.


:wink:
ks-rider
 
Posty: 3796
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości