Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 26 kwietnia 2022, 10:04

podam Ci inny przykład:

niemiecki pracodawca firmy działającej w Polsce lżył pracowników mówiąc, że wszystkich Polaków należałoby pozabijać.
pracownica to nagrała i w pierwszej instancji sąd skazał go na przeprosiny i 10 tyś zadośćuczynienia.

natomiast sąd apelacyjny utrzymał te 10 tyś dla sprawcy, ale ze względu na nagranie sprawcy bez jego zgodny zasądził 10 tyś od autorki nagrania, przeprosin i 5 tyś pokrycia kosztów sądowych.

ponieważ te symy się znoszą jak i przeprosiny, zostaje 5 tyś kosztów sądowych po stronie lżonej.
wniosk, jak ci ubiżają siedź na tyłku, tak według sądu apelacyjnego.

jednak nie zmienia to prawa, które zabrania lżenia.

sprawa w toku, kobieta wystąpiła o kasację wyroku.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » wtorek 26 kwietnia 2022, 18:26

Ale jakim cudem na rozprawie dotyczącej lżenia zapadł wyrok w zupełnie innej sprawie? Czy to sprawdzone info?
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 26 kwietnia 2022, 22:22

Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » środa 27 kwietnia 2022, 19:17

To się nie pokrywa z tym co pisałeś.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » środa 27 kwietnia 2022, 20:26

musimy pamiętać o skali.

w tamtym roku w sądach rozstrzygnięto nieco ponad 1 mln spraw, a mieliśmy czas pandemii.
w normalnym czasie samych spraw cywilnych rocznie było blisko 2 mln.

zawsze w takiej liczbie trafią się jakieś rodzynki i nie są one raczej złego prawa, ale zwyczajną fuszerką sędziów (bradziej świadomą lub nie).
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 29 kwietnia 2022, 17:26

Tak z ciekawości spojrzałem na wyniki narodowego spisu powszechnego z roku 2021. W oczy rzuciła mi się różnica w udziale osób rozwiedzionych w populacji ze względu na województwa. I tak najwyższy procent osób rozwiedzionych jest w dolnośląskim- 9,5%, (kolejne to zachodniopomorskie i lubusie) a najniższy w podkarpackim- 5%.
Zastanawia mnie skąd to się bierze taka różnica bo przypadek przy takiej rozbieżności osobiście wykluczam. Czy w zachodniej Polsce rzeczywiście jest tak kiepsko pod względem stosunków międzyludzkich i rodzinnych? Ze stolicy dolnego śląska jest też nasz forumowy kolega (przypadek?).
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » piątek 29 kwietnia 2022, 19:20

IMHO większe przywiązanie do "tradycji" na wschodzie Polski powoduje, że ludzie tkwią częściej nawet w toksycznych związkach. "Bo co sąsiad/rodzina/ksiądz powie?"
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 29 kwietnia 2022, 19:47

Coś w tym może być, ale według mojego IMHO to chyba bardziej jest tak, że na zachodzie jest swobodniejsze i luźniejsze podejście do kwestii małżeństwa i rodziny. Bo nowoczesne podejście jest takie, że... "jak się nie podoba to wypad", "Ja mam wymagania i partner musi je spełniać, na jego miejsce jest 100 innych" itd. Jest to smutne.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » piątek 29 kwietnia 2022, 19:50

Cyryl8 napisał(a):musimy pamiętać o skali.

w tamtym roku w sądach rozstrzygnięto nieco ponad 1 mln spraw, a mieliśmy czas pandemii.
w normalnym czasie samych spraw cywilnych rocznie było blisko 2 mln.

zawsze w takiej liczbie trafią się jakieś rodzynki i nie są one raczej złego prawa, ale zwyczajną fuszerką sędziów (bradziej świadomą lub nie).

Pytanie czy w Polsce pojedynczym rodzynkiem jest poprawnie rozstrzygnięta sprawa czy niepoprawnie. Nikt takich danych nie zbiera ale odsetek kontrowersyjnych spraw wydaje się być spory i zwiększać się.
Co innego z decyzjami o tymczasowym aresztowaniu. Tu, wg Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka nieprawidłowo jest rozpatrywana większość wniosków co godzi w podstawowe prawa człowieka.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 29 kwietnia 2022, 20:41

Blacksmith napisał(a):...Ze stolicy dolnego śląska jest też nasz forumowy kolega (przypadek?).


nasz kolega z Dolnego Śląska tkwi od lat w jednym związku, jak większość jego kolegów z siatkówki.

nawet czasem człowiek się zastanawia nad innymi rozwiązaniami, ale paru moich kolegów bez kobiet, czy to stary kawaler, czy dawno rozwiedziony, dziwaczeje.
poza tym zawsze mogę trafić gorzej, więc jak to powiedział Pawlak w naszej kultowej komedii (była kręcona w podwrocławskiej wsi - Dobrzykowice): po co szukać nowych wrogów?

natomiast z tego co ja obserwuję najwięcej rozwiedzionych jest w gronie zagorzałych, fundametalistycznych katolików, wystarczy spojrzeć na naszych rządzących:
J. Kaczyński–nieżonaty, K. Pawłowicz-niezamężna, M. Kuchciński–druga żona, P. Gliński–druga żona, R. Czarnecki –druga żona, J. Kurski–druga żona, R. Terlecki– rozwiedziony, B. Mazurek–rozwiedziona, B. Krynicka– rozwiedziona, A. Zalewska–rozwiedziona i jeszcze inni.

i oni nam dyktują jak ma wyglądać życie w rodzinie, żadne z nich nie zapyta mnie jak żyć w długotrwałym, szczęśliwym związku, ale ja mam słuchać ich recept na życie w jednym związku, gdzie sami ponieśli porażkę.
Ostatnio zmieniony piątek 29 kwietnia 2022, 21:40 przez Cyryl8, łącznie zmieniany 5 razy
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 29 kwietnia 2022, 20:57

waw napisał(a):...Nikt takich danych nie zbiera...


tego nie wiem, ale myślę, że są jakieś organizacje pozarządowe monitorujące sprawy sądowe, ale nigdy się tym nie interesowałem.

podobnie jest w ruchu drogowym - nie widzimy tych co jeżdżą zgodnie z przepisami, bo wydaje się nam to naturalnym, ale dostrzegamy tych co łamią przepisy.
i tu mogę się założyć, że o ile są statystyki dotyczące wypadków, wykroczeń, to nie ma statystyk co do ilości jeżdżących poprawnie.

ja przejeżdam rocznie około 100 000km, składa się na to auto osobowe, kamper i pojazdy służbowe.
biorąc pod uwagę charakter pracy, jeżdżenie z uczącymi się w ruchu dużego (jak na polskie realia) miasta, wydaje mi się że to jest dużo, bardzo dużo.

i jeżeli płacę mandaty średnio raz na 8-10 lat, to jest to (moim zdaniem) dość dobra skuteczność, ale to przy jakimkolwiek rozpatrywaniu moich przewinień nie ma znaczenia, bo nasz system (nie tylko nasz) jest nastawiony tylko na karanie.
więc jeżeli jakiś niedzielny kierowca przekrocza jakieś przepisy dwa, trzy razy w roku, przejeżdżając rocznie 5 000km, to policjant karający nie widzi między nami różnicy.
Cyryl8
 
Posty: 2419
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 29 kwietnia 2022, 21:57

Tutaj się zgadzam. Powinien być jakiś system nagród dla osób jeżdżących długo bez łamania przepisów. Tylko czy policjant łatwo sprawdzi, że faktycznie robisz te 800.000 km bez mandatu? Raczej nie.

P.S- Swego czasu w Nowym Jorku zachęcano ludzi do szczepień rozdając zniżki na hamburgery i inne fast foody.
Tutaj filmik jak burmistrz Nowego Jorku zachęca do szczepień jedząc hamburgera i aby wyobrazić sobie, że to jest szczepionka. Nieźle się uśmiałem. Amerykanie to jednak jajcarze.

Zaczyna się od 3:08 - https://youtu.be/E2yXwUm5TNs
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » piątek 29 kwietnia 2022, 22:41

Cyryl8 napisał(a):
waw napisał(a):...Nikt takich danych nie zbiera...


tego nie wiem, ale myślę, że są jakieś organizacje pozarządowe monitorujące sprawy sądowe, ale nigdy się tym nie interesowałem.
Piotr Ikonowicz jako działacz społeczny stający w obronie osób poszkodowanych przez sądy raczej nie ma dobrej opinii o sądach.

Z resztą - jeśli ktoś nie potrafi podjąć właściwiej decyzji o tymczasowym aresztowaniu to ciężko spodziewać się że wyda właściwy wyrok. Czasami nie jest to do końca wina sędziego a łe i innych patologii.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » piątek 29 kwietnia 2022, 23:52

Cyryl8 napisał(a):
Blacksmith napisał(a):...Ze stolicy dolnego śląska jest też nasz forumowy kolega (przypadek?).


nasz kolega z Dolnego Śląska tkwi od lat w jednym związku, jak większość jego kolegów z siatkówki.

nawet czasem człowiek się zastanawia nad innymi rozwiązaniami, ale paru moich kolegów bez kobiet, czy to stary kawaler, czy dawno rozwiedziony, dziwaczeje.
poza tym zawsze mogę trafić gorzej, więc jak to powiedział Pawlak w naszej kultowej komedii (była kręcona w podwrocławskiej wsi - Dobrzykowice): po co szukać nowych wrogów?

natomiast z tego co ja obserwuję najwięcej rozwiedzionych jest w gronie zagorzałych, fundametalistycznych katolików, wystarczy spojrzeć na naszych rządzących:
J. Kaczyński–nieżonaty, K. Pawłowicz-niezamężna, M. Kuchciński–druga żona, P. Gliński–druga żona, R. Czarnecki –druga żona, J. Kurski–druga żona, R. Terlecki– rozwiedziony, B. Mazurek–rozwiedziona, B. Krynicka– rozwiedziona, A. Zalewska–rozwiedziona i jeszcze inni.

i oni nam dyktują jak ma wyglądać życie w rodzinie, żadne z nich nie zapyta mnie jak żyć w długotrwałym, szczęśliwym związku, ale ja mam słuchać ich recept na życie w jednym związku, gdzie sami ponieśli porażkę.

Bo mało tam konserwatystów, a są to jedynie zwyczajni, marni populiści. Takie będą mieli poglądy jakie im przyniosą większe poparcie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3457
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 30 kwietnia 2022, 00:29

Mi już brakuje słów na to co się dzieje w Polskiej polityce.

Choćby akcja z dzisiaj. Poseł Trela skierował wniosek do prezes TK aby udostępnić orzeczenia majątkowe sędziów TK. Zwykłe formalne pismo. W zamian sędzia K. Pawłowicz na Twitterze obsypała go wyzwiskami. Że łach, cham, dziad kalwaryjski, ruska kolumna, itd. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego... Przecież powiedzieć, że to cyrk to nic nie powiedzieć.

Żeby było śmieszniej (lub żałośniej) to prezes TK na wniosek sędziów zgodziła się aby nie upubliczniać ich orzeczeń majątkowych. Sęk w tym, że to niezgodne z prawem bo oni mają obowiązek upublicznić swoje orzeczenia majątkowe i basta. No ale co z tego, że to niezgodne z prawem? Kto im coś zrobi?

W normalnym społeczeństwie dwie takie akcje i partia polityczna jest skończona.

Inna sytuacja. Kierownik portalu TVP Info S. Pereira dał w mediach społecznościowych zdjęcie biegającego Tuska i obok zdjęcie biegającego Putina z podpisem, że "Cóż za podobieństwo. To nie może być przypadek". Czyli generalnie każdy kto wyjdzie pobiegać staje się przyjacielem Putina. Dno dna.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2050
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości