Forum Chat #1

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 24 maja 2022, 15:28

Blacksmith napisał(a):...Ale, że MOPS we Wrocławiu (a może i gdzie indziej także) za chleb każe w ogóle płacić ubogim??...


to tylko porównanie.

moje doświadczenia są takie jeżeli chodzi o osoby do opieki:

musieliśmy z żoną przedstawić zaświadczenia o zarobkach, co więcej żądano tego od nas co miesiąc.
te zaświadczenia trzeba było przedstawić osobiście w siedzibie MOPS-u w godzinach dogodnych dla urządnika, więc ktoś musiał się urwać z pracy.

do tego musieliśmy się zgodzić na co miesięczne domowe wizyty komisji celem sprawdzenia stanu posiadania.

i wtedy dopiero mogłem za 20zł/h płaconych MOPS-owi dostać osobę do opieki, której ta instytucja płaciła 15zł/h, bo taka była wtedy cena rynkowa.

więc po miesiącu zrezygnowałem z MOPS-u wynająłem tą osobę bez ich pośrednictwa, bez zaświadczeń, bez wizyt w siedzibie MOPS-u, bez comiesięcznych domowych inspekcji, za 15 zł/h.

dla mnie taniej i prościej.

wspieramy fundację, której beneficjenci muszą skłądać zaświadczenia o zarobkach, jeżeli mają świadczenia z tytułu renty trzeba składać te zaświadczenia osobiście, co wzbudza zdziwienie pracowników ZUS-u, bo MOPS może się do nich zwrócić i oni dostrczą bezpośrednio, ale dla pracowników MOPS-u to za trudne.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » wtorek 24 maja 2022, 16:20

Rozumiem. Tak, to jest rzeczywiście dziadostwo.

No i też zgadzam się aby nie pomagać przez urzędy. Ale jednak najlepiej bezpośrednio bo z organizacjami pozarządowymi też jest różnie, jak choćby teraz ta sytuacja z Bankiem Żywności z Elbląga. Napisałem do nich wczoraj konkretne pytanie: "Z Unijnego programu uchodźcy mogą zgłosić się w kolejnym terminie po paczki 27 czerwca. I to jest ten program Unijny. OK. Ale rozumiem, że dużo częściej niż raz w miesiącu uchodźcy mogą zgłaszać się po dary, które są chociażby z koszyków z marketów, gdzie są bardziej zróżnicowane towary, np. słodycze, itd. ?" Odpowiedzi do teraz nie dostałem.

Wpłacając pieniądze lub przekazując jedzenie jakiejkolwiek organizacji czy to rządowej czy pozarządowej nie mam gwarancji co się dalej dzieje z tymi rzeczami. Była np. niedawno afera z ośrodkiem pomocy w Piasecznie- https://wiadomosci.wp.pl/zerowali-na-na ... 111643456a
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » wtorek 24 maja 2022, 21:08

właśnie dzisiaj wieczorem Orban ogłosił stan wyjątkowy na Węgrzech.
jak wiele osób jestem zainteresowany przejazdem przez ten kraj, więc trochę mnie to niepokoi.

jeszcze nie podano jakie to będzie miało konsekwencje dla turystów.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » środa 25 maja 2022, 07:49

zastanawiam się jaki to będzie miało wpływ na tankowanie. w tej chwili jest ograniczenie w tankowaniu pojazdów zagranicznych, głównie dotyczy to pojazdów ciężarowych, mniejszych (kamperów) przeważnie na papierze, ale czasem faktycznie.

paliwo na Węgrzech jest po 480-490 forintów (około 5,80zł/l), dla obcokrajowców po ponad 720 forintów (8,70zł/l).

na prowincji często paliwa po prostu nie ma, przy ważnieszych drogach, albo nie zwracają uwagi kto tankuje, albo pozwalają tankowac kilka razy za niższą cenę (na niektórych stacjach jest ograniczenie dla obcych do 10 000 forintów tańsze), ale czasem można tankować tylko za wysoką cenę.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » środa 25 maja 2022, 15:45

A gdzie Ty chcesz jechać? Tak spojrzałem na mapę i z tego co widzę to jadąc obojętnie do jakiego kraju na południu to Węgry można spokojnie ominąć. Więc nie wiem w czym problem.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » środa 25 maja 2022, 18:18

W drodze na południe Europy masz tam termy (większość kamperowców staje tam na parę dni), za parę groszy możesz kupić dobre wino (nie uwierzysz, ale większość ludzi kupuje je w sklepie), ceny niższe niż w Polsce (paliwo), piękny kraj i jedziesz po płaskim.

Więc dlaczego omijać?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez waw » środa 25 maja 2022, 23:10

A tymczasem Marek Dworak objął posadę w Ministerstwie Infrastruktury i zapowiada zmiany przepisów.
https://www.motofakty.pl/artykul/kodeks ... owcow.html
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 26 maja 2022, 05:33

A nie lepiej aby tymi zmianami zajął się ktoś, kto się na tym zna?
Wydaje mi się, że będziemy mieli nowy ład w PoRD.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez gumik » czwartek 26 maja 2022, 19:09

Akurat Marek Dworak to jedna z niewielu osób, które mają kompetencje do zajmowanego stanowiska.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3460
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Forum Chat #1

Postprzez mp0011 » czwartek 26 maja 2022, 19:25

Zmiana z pierwszeństwem rowerzystów (i "zakazem wjazdu bezpośrednio przed pojazd") teoretycznie ma sens, ale po coś ją usunęli lata temu.
Realia będą takie, że rowerzysta pomimo pierwszeństwa będzie musiał przepuścić wszelkie pojazdy, bo zawsze przy kolizji będzie "że wjechał bezpośrednio"...

Czyli realnie będzie "rowerzysta ma pierwszeństwo, pod warunkiem że nic nie jedzie".


BTW.
Założyłem się z jednym instruktorem jazdy z Warszawy. Otóż, twierdzi on, że kierujący nie ma obowiązku zachowywania Szczególnej Ostrożności na skrzyżowaniu lub przejściu o ruchu kierowanym. Czy oprócz przepisów (które go nie przekonują) są jakieś lepsze potwierdzenia że jest w błędzie...?
  • Zakręt - jazda łukiem, niezależnie od jego promienia, nie jest zmianą kierunku jazdy w rozumieniu UPRD, chyba że znaki stanowią inaczej.
  • Jazda Prosto - oznacza w rozumieniu UPRD jazdę bez zmiany kierunku jazdy, niekoniecznie w linii prostej.
mp0011
 
Posty: 2449
Dołączył(a): poniedziałek 23 marca 2015, 01:15

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » czwartek 26 maja 2022, 19:50

1. Obowiązek zachowania szczególnej ostrożności jest na skrzyżowaniu i nie jest powiedziane jakie to skrzyżowanie, czyli każde. Art. 25.

2. To że Pan Dworak jest w tym gremium nic nie da, bo będzie musiał iść na kompromisy z tymi (politykami), którzy wyznaczyli go na to miejsce.
Polski ład był też sensowny gdy stworzyli go ekonomiści, nawet słabi, ale po poprawkach polityków, wyszło jak wyszło.
I w tym wypadku będzie podobnie, moim zdaniem.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » piątek 27 maja 2022, 02:50

A mnie by mogli dać w ministerstwie infrastruktury do spraw egzaminów. Zrobiłbym szybko porządek.

Co do zmian przytoczonych w artykule to zjazd z ronda z prawym kierunkiem jest jak najbardziej logiczny. Tak mnie uczono.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » piątek 27 maja 2022, 04:19

Blacksmith napisał(a):A mnie by mogli dać w ministerstwie infrastruktury do spraw egzaminów. Zrobiłbym szybko porządek...


Dobry dowcip.
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Re: Forum Chat #1

Postprzez Blacksmith » sobota 28 maja 2022, 01:58

Co do tematu wojny na Ukrainie. Tak rozmawiam z ludźmi i sam nie wiem... Czy Rosja może (wygrać wojnę z Ukrainą) ale nie chce? Czy chce ale nie może? Zdania są podzielone. Moim i niektórych innych zdaniem mogą ale nie chcą. Choć mój dobry kolega i inni twierdzą, że chcą ale nie mogą.
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Re: Forum Chat #1

Postprzez Cyryl8 » sobota 28 maja 2022, 06:19

Do tej pory wojna wydała się nam abstrakcją z filmów, tkwiliśmy w przedświadczeniu, że pokój w naszym regionie będzie zawsze.

To co robi Rosja, to jedno, ale ważne jest co robimy i zrobimy my.
Gdyby Ukraina upadła, apetyt Rosji nie zostanie zaspokojony i wcześniej czy później pójdą dalej na zachód, czyli do nas.
Więc jeżeli nie chcemy, aby wojna odbywała się na naszym terenie trzeba zrobić co w naszej mocy, aby Rosja, jeżeli nie przegrała, to przynajmniej nie wygrała.

Co do Rosji: jak w każdym kraju totalitarnym na stanowiska stawia się lojalnych, a nie tych którzy się do tego nadają.
Wyobraź sobie, że rosyjską armią kierują ludzie pokroju Suskiego, Sasina, Kowalskiego, czy Twojego Brauna, a Putinowi relacje zdaje Kurski.
Jak to mogło się udać?
Cyryl8
 
Posty: 2436
Dołączył(a): czwartek 25 marca 2021, 06:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości