twoja pierwsza samodzielna jazda

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez RossoneriDevil » niedziela 03 czerwca 2012, 13:09

Pierwszy raz to pojechałem z kolegą który juz jest 10 letnim wyjadaczem.
Ogólnie najlepiej jeździ się samemu ponieważ zaczyna się samemu myśleć i podejmować decyzję typu zmiana pasa, dostosowanie prędkości wyprzedzanie itd.
Jeżdżę sam juz około miesiąca ale mam problem z parkowaniem prostopadłym....czuję że jak bym wjechał do galerii handlowej w podziemny parking to bym sie tam strasznie spocił.....
Jeżeli faktycznie mam jakieś wątpliwości to szukam pomocy w necie albo biore koleżkę i pokazuję mu daną trase w praktycę...
Na kursie moją bolączką były skrzyżowania i skręt na nich w lewo...ponieważ wszystko mi tłumaczył instruktor za każdym razem...obecnie jak jade sam to w ogóle nie jest to trudne i nie ma czym się denerwować....ale tak to jest jak ktoś myśli za nas to sami mamy później problem...
RossoneriDevil
 
Posty: 1053
Dołączył(a): sobota 02 czerwca 2012, 20:05

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez bajencja » niedziela 03 czerwca 2012, 16:15

Pierwszy raz jechałam, w towarzystwie zawodowego kierowcy, jakiś miesiąc temu, zaraz po odbiorze prawka.
Wtedy się czułam bezpiecznie i dość pewnie. A tak całkiem samodzielnie jakieś 2 tyg. temu do pracy, trasą, którą jeździłam od lat - jako pasażer autobusu :wink: Największy stres - skręt w lewo na Rondzie Grunwaldzkim - żeby zmieścić się na Konopnickiej nie zostać gdzieś na środku "ronda" :roll:

Parkowanie koło mojego bloku to koszmar, ale to z powodu braku miejsc postojowych :roll:
Avatar użytkownika
bajencja
 
Posty: 68
Dołączył(a): czwartek 17 maja 2012, 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez maximus1980 » niedziela 17 czerwca 2012, 18:15

A więc pierwszą samodzielną jazdę mam już za sobą,nie powiem stresik był i to nie mały,prawko odebrałem 13 czerwca a dzisiaj nabyłem swój pierwszy wozik :) od miejsca kupna do miejsca zamieszkania miałem wprawdzie nie wiele bo jakieś 15km i w dodatku siedział obok mnie kumpel(stary wyjadacz) i przez moment przypomniały mi się jazdy z instruktorem,tyle że kumpel nie zwracał uwagi na szybkość itp :) Samochód to Golf3 1.6 dosyć stary,prowadzenie całkiem inne niż Yariska,trzeba się naprawdę sporo napocić żeby opanować ten wóz,sprzęgło,gaz,hamulec,zmiana biegów wszytko tak jakby inne,rozwinięcie predkości do 70-80km/h w golfie trwa moment,dochamować trzeba dostatecznie żeby wejść w płynnie w zakręt,po powrocie do domu tak się napaliłem że za moment wsiadłem samemu i pojechałem zatankować i na odludzie poćwiczyć sobie mechanizmy :)
Polecam każdemu nowicjuszowi taką samodzielną lekcje.
Pozdrawiam
maximus1980
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela 03 czerwca 2012, 12:45

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez Matius » niedziela 17 czerwca 2012, 20:56

1 moja jazda była po mieście w godzinach szczytu. No nic trzeba było się szybko dostać do szkoły ;) No i tak się zaczeło.
- 10.10.2010 - Teoria 3 błędy.
- 27.06.2011 - Teoria - 1 błąd.
- 27.06.2011 - Praktyka 0 błędów.
Matius
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 26 czerwca 2011, 16:23
Lokalizacja: Katowice - Giszowiec

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez chap » poniedziałek 25 czerwca 2012, 02:11

Ja swoja pierwsza samodzielna jazde autkiem po odebraniu prawka przezylem jakos na poczatku maja, wracalem (juz swoim samochodem) z Katowic, jakies 10km. Wrocilem do domu, zrobilem to co mialem zrobic i... poszedlem jezdzic dalej :D. Nie stresowalem sie, bardziej nazwalbym to podekscytowaniem.
chap
 
Posty: 65
Dołączył(a): wtorek 14 lutego 2012, 00:15

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez UrbI94 » środa 04 lipca 2012, 22:14

Moja pierwsza samodzielna jazda :)
Odebrałem prawko o 14 i od razu w samochód sam pojechałem na stacje zalać gazu no i power zrobiłęm 36km jeździłęm po mieście później za miasto skoczyłem kawałem ogólnie było super wiadomo pierwsza oficjalna jazda bo tam ogólnie to nie raz już autem jechałem itp ale na legalu to inaczej he i dostrzegłem że na L-ce to była moja ostatnia jazda przepisowa teraz swoim autem wiadomo nie jeździ się jak na nauce jazdy . Powodzenia dla świeżych kierowców .
UrbI94
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa 09 maja 2012, 14:26

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez Mateusz1 » środa 11 lipca 2012, 12:47

Hmm... Pierwsza jazda? Pamiętam - 30,11,2011 odebrałem prawko i od razu do garażu. Pani w WK widocznie była zadowolona jak mi dawała prawko, bo życzyła powodzenia. :D A potem też troszkę się pokręciłem i do garage. Tydzień potem - pierwsza jazda "dalej" - 120km. Samodzielnie ma się rozumieć. Można powiedzieć, że zabrałem tacie samochód - teraz pedałuje na dwóch kółkach. :P
18.11.2011 Teoria (+) ; Plac manewrowy (+) ; Ruch miejski (+)
24.11.2011 Przyjęto wniosek - trwa postępowanie administracyjne
30.11.2011 Dokument do odbioru w Urzędzie
30.11.2011 Niepoprawne dane, brak spraw w toku lub dokument wydany
Mateusz1
 
Posty: 49
Dołączył(a): piątek 18 listopada 2011, 17:52

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez beet » niedziela 17 marca 2013, 14:37

Moja pierwsza samodzielna jazda była jakoś miesiąc po zrobieniu prawka,na kursie szło mi dobrze , jeździłam sprawnie , dynamicznie .Kurs i egzamin miałam w Katowicach więc byłam obyta z jazdą w dużym mieście, myślałam ze jakoś mi to pójdzie, a tu niestety jakiś dramat , jeżdżę strasznie ,boje się, mylą mi się kierunkowskazy , robię głupie błędy itd.Do tej pory jechałam główinie wieczorami może z 5 razy za każdym razem z mężem, który cała drogę tylko mi wydaje polecenia ;za wolno ,za późno hamujesz , źle redukujesz biegi,nie jedź po dziurach omijaj studzienki,jak ty zdałaś te prawko ,nie nadajesz się na razie aby samodzielnie jeździć. Jeżdżąc z nim nie mogę się skupić na drodze ,ale nie mam odwagi sam jeździć po tych jego uwagach, bo myślę o sobie z jestem beznadziejna ,czuje się jak głupol.Znam przepisy wiem co i jak, ale jak z nim jadę to o wszystkim zapominam,jeszcze trochę popróbuje ale coś częściej chce odpuścić.
beet
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 28 maja 2010, 10:21
Lokalizacja: katowice

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez Omena » poniedziałek 18 marca 2013, 23:53

u mnie było bardzo stresująco,cała się trzęsłam,ręce mi się spociły,sama nie wiedziałam gdzie jadę,i jak mam wrócić.nawet najprostsze rzeczy sprawiały mi trudność,ale z czasem uspokoiłam się,i teraz wspominam to ze śmiechem.
Omena
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 14 marca 2013, 19:28

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez niebieski90 » wtorek 19 marca 2013, 00:07

Pierwszej samodzielnej jazdy jeszcze nie było, gdyż zawsze jeździ ze mną przewrażliwiony ojciec :D Ale pierwsza jazda po odebraniu prawka była dość nerwowa. Przesiadłem się z wygodnej, szybkiej, elastycznej, mocnej toyoty yaris 1.4 diesel 90km na wtrysku do wolnego, słabego, niewygodnego daewoo tico 0.8 42km i to gaźnikowca. Na początku nie mogłem opanować gaśnięcia, jak na kursie nie zgasło mi ani razu to tutaj na pierwszej jeździe z marszu 2 albo 3 razy. Jechałem z ojcem po babcię na drugi koniec miasta i z nią na pokładzie wracaliśmy, co jeszcze dodawało mi stresu :) Mimo że znałem trasę na pamięć miałem problemy z jechaniem wzdłuż niej nie słysząc instruktora mówiącego "skręć w lewo, skręć w prawo" :D Byłem cały spocony i przestraszony, ale dojechaliśmy szczęśliwie. Pierwsza zupełnie samodzielna jazda jeszcze przede mną :)
niebieski90
 
Posty: 111
Dołączył(a): czwartek 06 grudnia 2012, 22:04

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez chapicha » wtorek 19 marca 2013, 12:39

Pierwsza, całkiem samodzielna jazda, bez instruktora czy nawet męża wczoraj. Jechałam po dzieci i dziećmi od moich rodziców. Stresik troszkę był, ale dałam radę :D.

Ba, mąż mi kazał zatankować i nalać płynu chłodzącego. Ale jak dobrze, że jest obsługa na stacji paliw :D
20. XII - teoria (+), placyk (+), miasto (-)
05. II - placyk (-)
13. II placyk (+), miasto (+)


27. 02. 2013 - Odbiór prawka :)
chapicha
 
Posty: 15
Dołączył(a): czwartek 31 stycznia 2013, 11:16

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez Nata » niedziela 24 marca 2013, 21:22

Moja pierwsza samodzielna jazda była tuż po zakupieniu swojego pierwszego, własnego i tylko mojego auta.

Musiałam wrócić świeżo nabytym i zupełnie nieznanym mi autem jakieś 70km. Na trasie miałam "pilota" w aucie przede mną, więc było OK - siedziałam na ogonie i tylko pilnowałam gdzie jedzie. Ale tuż po wjeździe do miasta rozstaliśmy się i po tym pogubiłam się całkowicie - objechałam cały Poznań naokoło, zanim udało mi się dojechać do domu :D

W sumie nie było tak źle, oprócz techniki jazdy (za dużo gazu przy ruszaniu i problemy z gaśnięciem silnika na parkingu). Raz zamotałam się na zepsutych światłach - zatrzymałam się niepotrzebnie i od razu mnie strąbili ;) A tak poza tym auto całe i nikogo nie rozjechałam :)

Emocje związane z pierwszą jazdą są naprawdę ogromne. Na razie nie ogarniam jeszcze tego wszystkiego, co wiąże się z posiadaniem auta, ale małymi kroczkami do przodu ;)
Kurs kat. B - OSK Ekspert (instruktor Filip): 28.07.2012 - 12.10.2012
Egzamin - WORD Poznań: 14.11.2012 - zdany za pierwszym razem
Nata
 
Posty: 107
Dołączył(a): poniedziałek 29 października 2012, 21:41
Lokalizacja: Poznań

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez gremlinek » niedziela 24 marca 2013, 21:31

Moja pierwsza jazda byla sluzbowym CC po roku od otrzymania dokumentu.
gremlinek
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 24 marca 2013, 14:31

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez Colossus » wtorek 26 marca 2013, 11:13

Moja pierwsza jazda była z ojcem, potem następnego dnia kawałek się samemu przejechałem, a potem do szkoły z kumplem i trochę po mieście do KFC itp. Dodam tylko, że tego dnia lekko przytarłem jakiś samochód na parkingu :P Ale na prawdę to było draśnięcie, a do tego w tamtym samochodzie było to na wysokości tylnych świateł, więc pewnie nawet nie było śladu, no mój błąd, zdarza się. Może wynikło to z tego że z Nissansa Micry eLki przerzuciłem się na Peugeot 406, a wiadomo, że ten drugi to troszkę większy jest :P
Colossus
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek 25 lutego 2013, 20:59

Re: twoja pierwsza samodzielna jazda

Postprzez Revan » sobota 30 marca 2013, 21:17

W zeszly poniedzialek odebralem prawo jazdy, wczoraj kupilem samochod i dzisiaj byla moja pierwsza samodzielna w 100% jazda :) Odwiozlem brata do kumpla a pozniej wrocilem-wczesniej pokrecilismy sie razem na miescie i to w zasadzie tyle :) Dodam ze przesiadlem sie z Lki na opla astre II 1.4 z 2006roku, jak na razie jest ok :))
WORD ŁÓDŹ MARATOŃSKA

Kategoria B 12.03.2013 plac (+), miasto (+)
Revan
 
Posty: 40
Dołączył(a): wtorek 29 stycznia 2013, 18:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości