Jak bezpiecznie kupić używany samochód????

Wszystko co nie mieści się w powyższych kategoriach.

Moderatorzy: ella, klebek

Jak bezpiecznie kupić używany samochód????

Postprzez Tola » środa 18 lutego 2004, 12:21

Jak i gdzie??? Poradźcie mi. Pewnie są tu osoby które wiedzą od czego zacząć :shock: :shock: . JA chcę kupić za jakieś 2 miesiące i nie chciałabym stracić moich uciułanych pieniążków. :wink: :wink:
Avatar użytkownika
Tola
 
Posty: 64
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 18:56

Re: Jak bezpiecznie kupić używany samochód????

Postprzez mostom » środa 18 lutego 2004, 13:39

Tola napisał(a):Jak i gdzie??? Poradźcie mi. Pewnie są tu osoby które wiedzą od czego zacząć :shock: :shock: . JA chcę kupić za jakieś 2 miesiące i nie chciałabym stracić moich uciułanych pieniążków. :wink: :wink:

Najlepiej jak masz jakiegoś znajomego co się zna (n.p. mechanika). Jak nie masz to można kupić samochód używany w salonie - biorą w rozliczeniu przy kupnie nowego stare samochody i je sprzedają - masz wtedy roczną gwarancję i samochód powinien być bez wad (o to dbają przy odkupie samochodu od właściciela. Takie jest moje zdanie, ale może ktoś ma lepsiejszy i pewniejszy sposób.
Ewentualnie jak już będziesz brać n.p. na giełdzie (będziesz już znać konkretny model) to warto wejść w kąciki motoryzacyjne i popytać się ludzi co w takim aucie najczęściej pada i przejechać się potem z właścicielem do mechankika i sprawdzić czy te elementy są całe.
Polecam forum samochodowe:
http://www.autocentrum.pl/?FF=76&fid=74e628d2edb1d13d387d3d7e460a7439
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Sławek_18 » środa 18 lutego 2004, 15:04

Mozna sprobowac pojechac gdzies w okolice Zielonej gory :) Moi rodzice tam kupili bardzo tanio samochod (4 tysiaki )ALE nie moze sie obyc bez tego co mostom powiedzial.
Ogolnie to nie mam zbyt duzo do dopowiedzenia, niech Ci samochod slozy wiele lat i niech benzyna (ropa) bedzie tania :P
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Łakom » środa 18 lutego 2004, 16:56

hmm..... ja jeszcze moge dodac do tego taka mała przestroge otóż nie bierz kasy na giełde :!: ( teraz bezpieczniejsze jest podpisanie umowy poza giełdą, moza umówić sie z właścicielem na inny termin np w tygodniu, bardzo ważne jest też sprawdzenie samochodu na policji czy pojazd nie był kradziony, takie informacje policja udziela za darmo..... sprawdz też czy pojazd ma spłacony kredyt, czasmi sie zdaża ze kupując samochód kupujemy go razem z niespłaconym kredytem w banku, aha sprawdz też lub Twój znajomy ( staraj sie nigdy nie jechac sama na oględziny auta, czy też na kupno ) możesz jechac z kolega z pracy, teściem, szwagrem itd. jaki jest stan podwozia, czy nie koroduje, czy pod dzwiami nie widać juz pamek rdzy, najlepiej tez jest wjechac na kanał, wtedy widzisz czy samochód był "konserwowany" na zimę..... najlepiej by było tak jak napisał mostom, gdybys miała znajomego mechanika to był by duży plus. Zwróc uwage też na koła, jeżeli są one juz nie najlepszej jakości możesz utargowac na nowe,
czasmi chciało by sie modlić o istnienie boga
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

Postprzez Tola » środa 18 lutego 2004, 21:31

dziękuje wam. A czy jak kupuję samochód to muszę spisywać jakąś umowę??? A jeśli chcę sprawdzić samochód w serwisie to ja za to płacę??
Jestem kobietą więc na pewno wyruszę na zakupy z facetem - mechanikiem, bo ja bym się ograniczyła do koloru autka i jego ogólnego wyglądu. :P :P A co się robi z rejestracją???
A do Zielonej Góry to mi trochę za daleko.
Avatar użytkownika
Tola
 
Posty: 64
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 18:56

Postprzez Sławek_18 » środa 18 lutego 2004, 22:36

Tola napisał(a):dziękuje wam. A czy jak kupuję samochód to muszę spisywać jakąś umowę??? A jeśli chcę sprawdzić samochód w serwisie to ja za to płacę??
Jestem kobietą więc na pewno wyruszę na zakupy z facetem - mechanikiem, bo ja bym się ograniczyła do koloru autka i jego ogólnego wyglądu. :P :P A co się robi z rejestracją???
A do Zielonej Góry to mi trochę za daleko.

Nam tez bylko "po drodze" :)

Spisuje sie umowe (kupna sprzedazy), sama placisz za ewentualne sprawdzanie(mozna zawsze cos tam utargowac z tego tytułu, moj ojciec wytargowal na dojazd do krakowa :D ) Przerejestrrowac musisz bodajze do 30 dni od kupna (jeżdzisz wtedy na "probnych" przez miesiac? )OC ponoc przechodzi na Ciebie (jesli oczywiscie jest ubezpieczony...), ale nie wiem bo w mojej sytacji od razu musieli wykupic.
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mostom » czwartek 19 lutego 2004, 16:25

Tola napisał(a):dziękuje wam. A czy jak kupuję samochód to muszę spisywać jakąś umowę??? A jeśli chcę sprawdzić samochód w serwisie to ja za to płacę??
Jestem kobietą więc na pewno wyruszę na zakupy z facetem - mechanikiem, bo ja bym się ograniczyła do koloru autka i jego ogólnego wyglądu. :P :P A co się robi z rejestracją???
A do Zielonej Góry to mi trochę za daleko.


Umowę kupna sprzedaży musisz spisać (podatek płaci z tego co wiem sprzedający). Jeżeli chcesz psrawdzić samochód to musisz obgadać się ze sprzedającym - wsio jest do ustalenia. Przerejestrować musisz tak jak powiedział poprzednik w ciągu 30 dni od kupna, z tą różnicą, że nie jeździsz na próbnych tablicach (chyba wycofali się z próbnych) tylko na stary dowód rejestracyjny starego właściciela (oczywiście z umową kupna przy tyłku). Co do ubezpieczenia to się właśnie od tego roku coś pozmieniało i możesz jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela - on się z kolei nie może domagać zwrotu za ubezpieczenie od ubezpieczalni (tak jak to miało miejsce do tej pory).
mostom
Avatar użytkownika
mostom
 
Posty: 234
Dołączył(a): piątek 21 listopada 2003, 08:57
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Tola » czwartek 19 lutego 2004, 18:59

dobrze moi mili, to są wiadomości które znalazłam na stronie naszego urzędu od rejestracji autek, może mi trochę rozjaśnicie w głowach????

Wymagane dokumenty (załączniki):
1. dowód własności pojazdu; CZYLI CO????? UMOWA ZAWARTA MIĘDZY MNĄ A SPRZEDAJĄCYM???

2. dowód rejestracyjny; KTÓRY PRZEKAZUJE MI SPRZEDAJĄCY??? A ON PRZYPADKIEM NIE POWINIEN SAM SWOJEGO BYŁEGO AUTA WYREJESTROWAĆ????

3. karta pojazdu (jeżeli była wydana);

4. tablice rejestracyjne. SKĄD JE WZIĄĆ??? WYKRĘCIĆ Z AUTKA??? :P :P
bO TABLICE MUSZE MIEĆ CHYBA NOWE???
SKĄD SIĘ BIERZE TABLICE???

:oops: A tak na marginesie ile wyniesie mnie ubezpieczenie OC??? oze ktos wie???

no to na razie tyle :lol: :lol: jak mi się coś jeszcze nawinie to się zapytam znowu. DZIĘKUJĘ
Avatar użytkownika
Tola
 
Posty: 64
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 18:56

Postprzez barteks2 » czwartek 19 lutego 2004, 19:38

1. umowa kupna-sprzedaży
2. dowód rejestracyjny (sprzedający w ciągu 30 dni wyrejestrowuje samochód w wydziale komunikacji (WK) w starostwie powiatowym)
3. wiadomo :)
4. jak przerejestrowujesz samochód to wykręcasz stare tablice i zanosisz do WK i dostajesz nowe, chyba że sprzedający mieszka w tym samym powiecie co ty (wtedy ich nie zmieniasz i jeździsz na starych)

OC zależy od wielu czynników (zniżki, pojemność silnika, miejsce zamieszkania, itp.)
Kalkulator OC znajdziesz na stronie: http://www.allianz.pl

Masz więcej pytań? Pisz na GG: 1759975
barteks2
 
Posty: 111
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 14:18

Postprzez leila » wtorek 24 lutego 2004, 15:45

o rany ten wątek też mi się przyda jak za parę m-cy będę kupować w komisie autko (chyba Matiza:) zabiorę sobie jakiegoś znajomego co się zna,bo ja to pewnie tak jak poprzedniczka ograniczyłabym sie do tego czy ładnie wygląda i kosztuje :wink: a czyli z tym przerejestrowaniem to muszę czekać aż stary właściciel się wyrejestruje tak?
Avatar użytkownika
leila
 
Posty: 384
Dołączył(a): piątek 11 lipca 2003, 13:56
Lokalizacja: małopolska

Postprzez barteks2 » wtorek 24 lutego 2004, 19:08

leila napisał(a):o rany ten wątek też mi się przyda jak za parę m-cy będę kupować w komisie autko (chyba Matiza:) zabiorę sobie jakiegoś znajomego co się zna,bo ja to pewnie tak jak poprzedniczka ograniczyłabym sie do tego czy ładnie wygląda i kosztuje :wink: a czyli z tym przerejestrowaniem to muszę czekać aż stary właściciel się wyrejestruje tak?


Nie, nie musisz czekać. Ty masz miesiąc na zarejestrowanie a on miesiąc na wyrejestrowanie :)
barteks2
 
Posty: 111
Dołączył(a): niedziela 23 listopada 2003, 14:18

Re: Jak bezpiecznie kupić używany samochód????

Postprzez waw » wtorek 15 września 2020, 16:33

waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Jak bezpiecznie kupić używany samochód????

Postprzez Cyryl » środa 16 września 2020, 17:58

nie bardzo wiem o co chodzi, bo pod tym linkiem otwiera się strona główna Interii.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak bezpiecznie kupić używany samochód????

Postprzez waw » środa 16 września 2020, 18:13

Chodziło o to.
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ki/ks4dxk0
Linki się psują jakoś.
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Jak bezpiecznie kupić używany samochód????

Postprzez Cyryl » środa 16 września 2020, 20:09

to moim zdaniem wygląda tak:
cały czas posiadacze pojazdów są traktowani jak za Gomółki: to złodziej, spekulant lub kułak i można i nawet należy obłożyć takimi podatkami, aby cały czas czuł na gardle uścisk klasy robotniczej.
w tej chwili około połowa nowych kamperów przez Polaków w Niemczech są rejestrowane w Niemczech (na syna/córkę, brata/siostrę itp.), bo to oszczędność rzędu 70 tyś zł.

część wrocławskich luksusowych aut osobowych ma rejestrację czeską.
na Podhalu większość firm Polacy mają na słowackiej stronie.

nie darmo Polacy przeżyli zabory, okupację, komunę, stan wojenny, sprowadzaliśmy auta, które przed granicą były rozbierane i po odprawie celnej składane na nowo.

mamy w walce z grabieżczymi władzami duże doświadczenie i niesamowitą pomysłowość.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Luźna gadka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości