Prawo jazdy wyłącznie na automatyczną skrzynie biegów?

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Ciaciola » niedziela 15 czerwca 2008, 12:32

Witam:) W Łodzi znalazłam 3szkoły które kszatłcą niepełnosprawnych.
http://www.mbajon.pl/firma.htm

http://www.wota.com.pl/

http://www.autogalka.ultra.pl/index2.php?id=egzamin

Pierwsze dwie mają samochody " w automacie" Szkoła wota organizuje szkolenia weekendowa, sama się na taki właśnie zapisałam.
Ze wzgledu na schorzenie, będę uczyć się właśnie na "automacie" (Toyota Yaris II)
Cena kursu ok 1410zł +badania we własnym zarsie(okulista+lekarz orzekający)
Egzamin zdaje się na tym samym samochodzie na którym się uczysz jeździć, dlatego egzamin jest o 120zł droższy niż normalnyegzamin na kat B.Samochód mają przystosowany równeiż dla osób, które mają problemy z obiema dolnymi kończynami, orazni niedowładem lewej ręki.
Wiem, że ogranizowane są kursu na prawko pod warszwą, za które płaci się tylko za cene egzaminu i chyba badań, reszta jest pokrywana, lecz dokładniejsze inf musiałabym poszukać( taki kurs trwa ok 3tyg)
Avatar użytkownika
Ciaciola
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 11 czerwca 2008, 09:13

Postprzez caspper » poniedziałek 16 czerwca 2008, 19:18

Dzięki wielkie za informacje. Wszystko przejrzałem, ale tak jak poprzednio napisałem - wykupie na razie kilka prywatnych lekcji na normalnym samochodzie. Zobaczę jak mi to będzie szło i czy jest sens uczyć się i zdawać na manualnej skrzyni. Jeśli okaże się, że nie bardzo mam szanse na zdanie, to wyjściem chyba już koniecznym będzie taki weekendowy kurs gdzieś dalej, bo jednak w pobliżu mojego miasta/województwa niczego takiego nie ma.
caspper
 
Posty: 11
Dołączył(a): wtorek 27 maja 2008, 18:41

Postprzez grzegorz2903 » sobota 01 listopada 2008, 09:44

Cześć jestem osobą niepełnosprawną , polecam ten ośrodek http://www.pik.waw.pl/ mają bardzo wykwalifikowanych instruktorów a także można wykupić wczasy z kursem prawo jazdy na którym byłem. smile Pozdrawiam . jak masz więcej pytań to pisz nr. gg. 8046011 szkolą osoby niepełnosprawne na samochodach przystosowanych . Ps: zdałem za pierwszym razem :)
grzegorz2903
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 30 października 2008, 13:21

Postprzez mceler » niedziela 30 listopada 2008, 23:07

1) najprościej robić prawko na własnym aucie
wiesz jakie są kolejki do tych OSK z wyspecjalizowanymi autami , pare miesięcy, więc przy dzisiejszych realiach prawo jazdy może zająć rok jak niepełnosprawny nie roni go na własnym aucie.
parę miesięcy czekania na kurs + miesiące kursu + nie wiadomo ile czekania na termin egzaminu.

2) instalacja pedału to nie dewastacja , jak zamontują ci pedał dobrze to śladu po demontażu nie będzie (dwie dziurki w podłodze które potem mechanik ci zaślepi , trzeba tylko pamiętać żeby instalator zrobił z wykładziny skrzydełko a nie zrobił dziurę

3) znam takie przypadki że ludzie robili prawko z automatem i ręcznym gazem i hamulcem a w ich prawach jazdy nie pisze nic o automacie tylko np. jazdy w okularach , albo szynie kończyny dolnej
która w niczym nie jest potrzebna. A egzaminator dowiedział się o automacie dopiero jak wsiadł do auta.
mceler
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 30 listopada 2008, 22:39

Postprzez fryc525 » sobota 06 grudnia 2008, 18:15

Ja szkolę właśnie na samochodzie przystosowanym dla osób niepełnosprawnych z automatyczną skrzynią biegów
Więcej informacji pod nr. tel: 889 764 634
www.oskwysocki.xh.pl
fryc525
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota 06 grudnia 2008, 17:36

Witam

Postprzez ziolek » wtorek 31 marca 2009, 01:30

witam mam pytanie moze nie w tym dziale ale nowy jestem wiec tak za 5 miesiacy usyskam pełnoletniosc i mam w planie zrobienia sobie prawa jazdy oczywiscie jestem osoba niepelnosprawna i chcialem sie zapytac czy białystok ma warunki by brac takie osoby czy ma dostosowane auta w moim przypadku był by dobry automat serdecznie pozdrawiam licze na odp
ziolek
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2009, 01:20

Postprzez Borys68 » czwartek 23 kwietnia 2009, 12:43

ufo669 napisał(a):i w Polsce JEST prawo jazdy na samochody z automatyczna skrzynią biegów jeśli jestes niepełnosprawny i zdajesz egzamin na automacie to w prawko masz wbity kod że możesz prowadzić tylko samchody z automatem


Nie ma obowiązku bycia niepełnosprawnym.

Borys
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Postprzez nataliaaa » sobota 04 lipca 2009, 11:42

Witam.
Wiem ze forum bylo zalozone dawno temu, ale moze jeszcze ktos skorzysta z tej informacji ;)
Mialam ten samo problem co caspper. Nie mam mozliwosci zrobic prawka na manualnej skrzyni. Dlatego pozukiwalam mozliwosci zrobienia na automacie. W Rzeszowie zaden osrodek nie dysponuje samochodami z automatycznymi skrzyniami, jest mozliwosc zrobienia tylko i wylacznie na samodzie gdzie gaz hamulec mamy przy kierownicy. Jednak udalo mi sie znalesc osrodek ktory dysponuje samochodem z automatyczna skrzynia biegow :) w Miejscowosci Raniżów (ok50-60km od Rzeszowa) Lekcje odbywaja sie oczywiscie po Rzeszowie i okolicach :) Jezeli chodzi o koszty, to kurs kosztuje tyle co normlanie, dodatkowe koszty to zwrot za paliwo- za dojazd do Rzeszowa. (ok 500zl) Ale lepiej doplacic 500zl niz nie miec prawa jazdy :) Jezeli chodzi o egzamin to instruktor wypozycza samochod, wiec nie trzeba na swoim ;) Minus jest tylko ten ze bedzie wbity kod 78.

Tutaj znajdziecie dodatkowe informacje i najwazniejsze- kontakt
http://psjkazior.prv.pl/
nataliaaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 04 lipca 2009, 11:25

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości