Niedowład lewej ręki

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Niedowład lewej ręki

Postprzez joanna79 » czwartek 14 sierpnia 2008, 17:51

Witam.
Chciałabym zdawać na prawko tylko nie wiem czy się nadaję.Otóż mój problem jest taki gdyż od urodzenia mam niedowład lewej ręki fachowa nazwa to porażenie splotu barkowego.
Może ktoś ma podobne schorzenie i zdawał na prawko?
joanna79
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2008, 17:39

Postprzez yogi16 » czwartek 14 sierpnia 2008, 19:50

Witam.
To zależy jak poważny masz ten niedowład, możesz mieć częściowy przykurcz reki, a też może ona mieć "inne rozmiary". Ja osobiście mam przykurcz (czyt. nie prostuje do końca, kąt między bicepsem a przedramieniem przy "wyprostowanej ręce" wynosi około 140st.)No i niewielkie ograniczenie ruchowe. ale to nie przeszkodziło mi zdać prawka, wczoraj zdalem kat.B a kat.A zdałem jakieś 3 tyg temu.
życzę powodzenia w zdobyciu prawka ;)
yogi16
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa 02 kwietnia 2008, 19:12

Postprzez autopol-serwis » czwartek 21 sierpnia 2008, 09:14

skoro osoby po amputacji lewej ręki mogą zdawać na prawo jazdy, to nie sądzę żeby Twoje schorzenie/dysfunkcja stanowiło przeszkodę...
pozostaje jedynie kwestia odpowiedniego wpisu kodu dotyczącego ograniczeń w prowadzeniu pojazdów
( http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=92 )
jeśli będzie taka możliwość, to w razie wątpliwości proszę zasugerować lekarzowi wpisanie pkt 107 - wymagane dostosowanie pojazdu do rodzaju schorzenia.

powodzenia :wink: ....
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Szkoła jazdy przystosowana do potrzeb osoby niepełnosprawnej

Postprzez magdulinka1983 » niedziela 09 listopada 2008, 13:54

Ja również mam niedowład lewego barku od urodzenia. Prawo jazdy jest w tej chwili standardem i bardzo by mi się przydało, choćby dlatego, że jestem na początku swojej drogi zawodowej. Obawiam się kursu w ogólnodostępnej szkole jazdy, dlatego by przełamać strach przed kierownica chciałabym uczyć się jazdy w miejscu gdzie otrzymam wsparcie i zrozumienie. Mieszkam w województwie warmińsko-mazurskim. Czy znajduje sie w tym województwie taka szkoła jazdy, której poszukuję? Interesuje mnie w szczególności OLSZTYN.

Proszę o jakieś informacje i z góry dziękuję:)
magdulinka1983
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 09 listopada 2008, 13:43
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie

Postprzez autopol-serwis » niedziela 09 listopada 2008, 15:38

zapraszam na stronę http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=5 podałem tam adresy wszystkich znanych OSK, które szkolą ON :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 70 gości