dlaczego 22% !

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

czy uważasz że na materiały budowlane powinien być niższy VAT niż na osprzęt rehabilitacyjny?

TAK
1
13%
NIE
7
88%
 
Liczba głosów : 8

dlaczego 22% !

Postprzez autopol-serwis » czwartek 03 czerwca 2004, 17:55

:!: niestety od 01.05.04 r na osprzęt do adaptacji samochodów oraz samą usługę obowiązuje nowa stawka VAT 22%, zaowocuje to chyba nową ceną przystosowania samochodu dla Osoby Niepełnosprawnej, do tej pory było 0% na urządzenia i 7% robocizna. Ja uważam, że potraktowanie ON jak przysłowiowych materiałów budowlanych to lekka przesada, chyba że ktoś jest innego zdania?
Ostatnio zmieniony wtorek 05 lipca 2005, 15:06 przez autopol-serwis, łącznie zmieniany 6 razy
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez Slawek » piątek 04 czerwca 2004, 19:00

To zainicjuj. Szkoda tylko, że z Unią nie wygrasz :(
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez autopol-serwis » sobota 05 czerwca 2004, 08:42

:? sam napewno nie wygram, ale może by tak coś "we spół, w zespół... " Ty z takim nastawieniem, że i tak to nic nie da... chyba jednak coś można, skoro na Wiejskiej już coś kombinują przy budownictwie. Ja już wskazałem problem i poruszyłem temat, gotowej recepty nie mam. tylko pomimo kilkudziesięciu wyświetleń jedynie Ty się odezwałeś i to niezbyt optymistycznie. Gdyby tych opinii, co o tym myślicie było więcej, to można by spróbować kogoś tym zainteresować. Nie marzę o takim zaangażowaniu, jak przy temacie "Przeciw korupcji", ale nie każdy kto tu zajrzał zostawi jakiś ślad po tej wizycie to już będzie coś. Wydaje mi się, że najgorsza jest obojętność (ja nie jestem osobą niepełnosprawną i nie walczę o swoje):roll:
Ostatnio zmieniony wtorek 08 czerwca 2004, 08:18 przez autopol-serwis, łącznie zmieniany 2 razy
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez miros » sobota 05 czerwca 2004, 15:51

napisales ze zaowocuje to "chyba" nowa cena. ja nie wiem jak to jest z tym przystosowaniem samochpodow dla osob niepelnosprawnych i czy rzeczywiscie zwieksza sie te ceny jak ty piszesz "CHYBA". jesli bedzie to naprawde krzywdzace to ja oddaje swoj glos przeciw.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez ella » sobota 05 czerwca 2004, 23:05

nowa stawka VAT 22%, zaowocuje to chyba nową ceną

Ktoś kto to wymyślił to chyba wogóle nie myslał o tym co robi. A może mu sie wydaje, że niepełnosprawni dostają tak wysoką rentę, że mogą sobie pozwolic na zakup takiego samochodu po wyższej niż dotychczasowej cenie. Takim ludziom, których juz doświadczył los, że są niepełnosprawni, powinno sie pomagać a nie jescze ich dodatkowo karac wyższą ceną. Oni tez chcą wyjść ze swoich czterech ścian i to własnie samochód im w tym pomaga.
Szkoda tylko, że z Unią nie wygrasz

Ciekawe czy w innych krajach Unii tez tak dbają o niepełnosprawnych jak u nas, czy tez idą im bardziej na rękę :?:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez autopol-serwis » środa 06 lipca 2005, 07:42

mało tego tam refunduje się w całości koszta adaptacji tej jak by nie było tej nie najbogatszej grupy społecznej, dlatego mogą sobie pozwolić na osprzęt, który dla naszych niepełnosprawnych kierowców jest techniką z pogranicza fantastyki, pod względem technicznym (sterowanie samochodem przy pomocy joystick'a a nawet głosu) nie mówiąc już o cenach. Koszt takich urządzeń przewyższa nieraz cenę samochodu. (zwłaszcza tych co u nas jeżdżą) :?
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości