uaktualniona baza OSK szkolących ON 21-03-2008 !

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

uaktualniona baza OSK szkolących ON 21-03-2008 !

Postprzez autopol-serwis » czwartek 16 września 2004, 09:03

Dzięki współpracy zakładu "Autopol-Serwis" z miesięcznikiem "Świat Motoryzacji" (żywo interesującym się problemami ON) możemy przedstawić Państwu nową, uzupełnioną listę 20 OSK przyjaznych ON . Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury na stronie http://www.on-prawojazdy.pl/ , gdzie znajduje się najbardziej aktualna lista dostępna w Polsce. Jeśli znają Państwo OSK, który szkoli ON lub sami Państwo prowadzicie taki OSK a nie został uwzględniony na liście, to bardzo proszę o kontakt obiecuję natychmiastowe jej uzupełnienie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 sierpnia 2010, 08:46 przez autopol-serwis, łącznie zmieniany 7 razy
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez hans » piątek 17 września 2004, 11:36

Szanowny Panie,
jestem właścicielem ośrodka szkolenia kierowców z Warszawy.
Mam pewne zdanie na temat szkolenia osób niepełnosprawnych. Otóż w swoim ośrodku, mimo, iż nie posiadam żadnego samochodu przystosowanego dla ON zdarzało mi sie już szkolić ON. Każde schorzenie jest inne i często kilka ON wymaga innych przystosowań pojazdu - konkretnie pod swoje schorzenie. Jako że taka osoba i tak liczy sie z szybkim zakupem auta dla siebie (bo po to robić chce kurs, aby zaraz potem móc sie poruszać samodzielnie) lub już nawet ma takie auto to ja proponuję takim osobom przerobienie auta pod wymogi nauki jazdy i użyczanie swojego auta dla ośrodka na czas trwania nauki. Oczywiście cena za kurs dla takiej osoby jest ustalana indywidualnie w kazdym przypadku, ponieważ ja nie daję swoich aut, więc ponosze niższe koszty kursu - tak więc i cena dla klienta ON jest niższa niż normalnie.
Jeśli mój OSK uzna Pan za odpowiedni do wpisania na Pańską listę ośrodków przyjaznych ON to bardzio chętnie sie tam znajdę, ponieważ los osób niepełnosprawnych nie jest mi obojętny i wiem, ze pojazd i możliwość ułatwionego przemieszczania sie po mieście jest dla tych osób bardzo dużym ułatwieniem w ich i tak trudnym życiu.
Pozdrawiam
Adam Kos (OSK BARTEK)
W-wa, ul. Odlewnicza 7
A, A1, B, B1, C, C+E, D
614-14-14; 811-92-11
www.bartekosk.republika.pl
osk_bartek@poczta.onet.pl
hans
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2003, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

a co na to OSK dostepne dla ON?

Postprzez autopol-serwis » sobota 18 września 2004, 12:54

hans:mimo, iż nie posiadam żadnego samochodu przystosowanego dla ON zdarzało mi sie już szkolić ON. ....to ja proponuję takim osobom przerobienie auta pod wymogi nauki jazdy i użyczanie swojego auta dla ośrodka na czas trwania nauki. ....Jeśli mój OSK uzna Pan za odpowiedni do wpisania na Pańską listę ośrodków przyjaznych ON to bardzio chętnie sie tam znajdę, ponieważ los osób niepełnosprawnych nie jest mi obojętny i wiem, ze pojazd i możliwość ułatwionego przemieszczania sie po mieście jest dla tych osób bardzo dużym ułatwieniem w ich i tak trudnym życiu.

:? Szanowni Państwo. Wydaje mi się, że takie zapytanie świadczy poza spojrzeniem jedynie z punktu widzenia szefa OSK, również o niezrozumieniu problemu. Nie na tym rzecz polega, żeby ON przystosowywała sobie samochód do nauki jazdy. To też są koszta (!), które taka osoba musiała by ponieść, oprócz kosztów adaptacji samochodu. A co z osprzetęm do nauki jazdy po skończonym kursie? No a poza tym OSK przyjazny dla ON, to nie tylko samochód. A bariery architektoniczne? Jak osoba niepełnosprawna ma się dostać na salę wykładową np. na I piętrze? Jak wreszcie skorzystać z sanitariatu, który nie jest przystosowany do jej potrzeb? Osoby niepełnosprawne to nie tylko ci, którzy nie moga chodzić, a niesłyszący? Rozwiązanie tych i wielu innych problemów to jest wysiłek jakiemu musiały podołać OSK, które znalazły sie na tej zaszczytnej liście. Przy okazji zapraszam na stronę http://www.babskaszkola.gliwice.pl/ .
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez hans » wtorek 21 września 2004, 13:13

Nadal myślę, ze moja oferta jest korzystna dla ON. Sala wykładowa i biuro są usytuowane na parterze i nikt nie będzie miał problemu z dostaniem się do nich.
Pisze Pan, że "Nie na tym rzecz polega, żeby ON przystosowywała sobie samochód do nauki jazdy. To też są koszta (!), które taka osoba musiała by ponieść, oprócz kosztów adaptacji samochodu." Jeśli chodzi o koszta przystosowania pojazdu pod naukę jazdy to kwota wydana na ten cel zwraca sie takiej osobie, gdyz jak pisałem cena kursu dla ON na jej samochodzie jest niższa niż normalnego kursu na moim samochodzie. Niech Pan nie przesadza, ze tego sprzętu jest tak wiele - raptem dwa pedały i lusterka (te ostatnie są pomocne nawet w codziennej jeździe).
A koszt instalacji pedałów w pojeździe to koszt około 150-200 zł.
Dodatkowo, jak sam Pan dobrze wie, jedno przystosowane auto dla ON nie rozwiąże problemów wszystkich ON w zakresie ich niepełnosprawności - bo tu każdy prawie przypadek wymaga indywidualnego podejścia i rozwiązań technicznych również.
A co miałem znaleść na stronie babskiej auto szkoły doprawdy nie wiem, bo nic konkretnego niestety tam nie ma. No może oprócz tego, że posiadają JEDNEGO Fiata Punto II z automatem i ręcznym gazem i hamulcem.
Pozdrawiam
hans
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2003, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

może ktoś skorzysta?

Postprzez autopol-serwis » środa 22 września 2004, 10:54

Szanowny Panie.
Podziwaiam determinację z jaką Pan obstaje przy swoim, pomimo oczywistych argumentów jakie przedstawiłem. Jednak może faktycznie warto podać Pańskie dane na liście? W końcu chodzi o pomoc dla ON, jeśli ktoś skorzysta i będzie zadowolony, to cel zostanie osiągnięty. Jednak jeśli pojawią się opinie krytyczne co takiej formy działania "namiary" Pańskiego OSK zostaną usunięte :?jedno przystosowane auto dla ON nie rozwiąże problemów wszystkich ON w zakresie ich niepełnosprawności - bo tu każdy prawie przypadek wymaga indywidualnego podejścia i rozwiązań technicznych również.
z tym się zgadzam, ale jeśli samochód przystosuje się dla osoby z dysfunkcją obu kończyn dolnych, plus ewentualnie dodatkowe drobne przeróbki, to załatwia sprawę ok 90% klientów. Oczywiście, mogą zdarzyć się przypadki wymagające indywidualnego potraktowania, wtedy Pana metoda może okazać się słuszna. ( http://www.niepelnosprawni.prawojazdy.c ... php?site=3 ) Poza tym, taki samochód może być używany przez osoby sprawne ruchowo, bo urządzenia służące do adaptacji nie wykluczają prowadzenia przez nie samochodu. Albo można je wyłączyć, albo działają niezależnie od układów fabrycznych.<br>
Z wieloletniej praktyki, przy adaptacji samochodów dla ON wynika, że .....
http://www.niepelnosprawni.prawojazdy.c ... hp?site=16
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez robi » wtorek 04 marca 2008, 19:40

niestety lista nie jest pełna.co najmniej nie ma tam żadnego osk z Łodzi
ride or die
robi
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 04 marca 2008, 19:34
Lokalizacja: łódź

Postprzez autopol-serwis » piątek 07 marca 2008, 09:44

Na stronie: http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=51
napisałem:
Jeśli znają Państwo OSK, który szkoli ON lub sami Państwo prowadzicie taki OSK a nie został uwzględniony na liście, to bardzo proszę o kontakt.
a na stronie:
http://www.on-prawojazdy.pl/
Mam nadzieję, że nie jest to pełna lista i zgodnie z moją sugestią przy Państwa pomocy szybko zostanie uaktualniona.

No to proszę się pofatygować i przesłać te dane. Do mnie na wieś nie dotarly żadne wieści na ten temat...
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 sierpnia 2010, 08:50 przez autopol-serwis, łącznie zmieniany 2 razy
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez robi » poniedziałek 10 marca 2008, 14:30

Dowiedziałem się o dwóch szkołach posiadających samochody przystosowane w łodzi.tj,"AUTO-SZKOŁA ZYGMUNT WOTA" ŁÓDŹ; NAWROT 46,tel.676-70-60; 674-27-27,
Auto szkoła dla niepełnosprawnych Władysław Gałka
ul. Pomorska 88, 91-409 Łódź
tel./faks: 0*42 678 20 36, 0 504 542 524
ride or die
robi
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek 04 marca 2008, 19:34
Lokalizacja: łódź

Postprzez autopol-serwis » poniedziałek 10 marca 2008, 15:09

Dzięki serdeczne za informacje :)
Obie szkoły są juz w wykazach.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

świąteczny prezent

Postprzez autopol-serwis » piątek 21 marca 2008, 11:49

Po kilku dniach siedzenia nad komputerem i przeszukiwania stron udało mi się (mam nadzieję) zaktualizować wykaz OSK, które szkolą Osoby Niepełnosprawne. Wszystkie OSK sprawdziłem osobiście (telefonicznie). Część z nich wycofała się już z różnych względów, kilka dołączyło do szlachetnego grona. Suma sumarum jest to na dzień dzisiejszy najbardziej aktualny wykaz, w prezencie świątecznym dla naszych forumowiczów :)
http://www.on-prawojazdy.pl/
http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=51
W obu wykazach umieściłem poprawnie funkcjonujące linki do stron i poczty eletronicznej (sprawdzone, działają !), oczywiście dla tych OSK, które takie posiadają. Dzięki nim można wysłać maila bezpośrednio z wykazu lub wejśc na stronę OSK żeby lepiej poznać ofertę.

Wesołych Świąt :wink:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 sierpnia 2010, 08:51 przez autopol-serwis, łącznie zmieniany 3 razy
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez Regista » poniedziałek 08 grudnia 2008, 16:59

Od maja 2008 ON z niedowładem kończyn dolnych mogą szkolić się w OSK DELTA W. Dworakiewicz w Jaśle (podkarpackie). Szczegółowe informacje na http://www.dworakiewicz.pl/
Regista
 
Posty: 31
Dołączył(a): poniedziałek 08 grudnia 2008, 16:48

Postprzez mceler » piątek 19 grudnia 2008, 22:42

mam coś do powiedzenia na temat wypowiedzi hans

1) są takie przypadki że ludzie za jeden pedał hamulca
(bo pedału sprzęgła nie potrzeba albo A/T albo automatyczne sprzęgło)
ludzie płacili 1400 zł czyli cenę kursu . A takie drobiazgi jak znak i lusterka dostali na czas kursu od OSK

2) Argument że ON i tak sobie kupi auto jest nie do końca trafiony, bo w programach dofinansowywania auta dla ON pierwszym warunkiem jest posiadanie prawa jazdy. Więc argument denny szczerze.

3) taka argumentacja że ośrodek jest przyjazny i powinien pojawi się na liście bo ma sale na parterze i przyjmie kursanta z własnym autem to za przeproszeniem naciągana historia, bo na tej zasadzie że auto ma się własne a teorię zrobi się indywidualnie / zaocznie to zrobi połowa o ile nie więcej normalnych OSK.

4) jedna z tych dostosowanych szkół ma takie obłożenie że trzeba dwa miesiące czeka na miejsce
PS. Widac na tych wszystkich forach że jest niezły popyt na dostosowane osk ( niedowład kończyn dolnych ) a nie za bardzo ktoś chce cię schylic po tą kasę.
mceler
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 30 listopada 2008, 22:39

szkolenie ON Dolnysląsk-LEGNICA

Postprzez autowilk » czwartek 25 grudnia 2008, 22:37

Miło mi poinformowac wszystkich zainteresowanych ze po dosc długich i trudnych przygotowaniach jestesmy dosc dobrze(choc to powinni ocenic inni)przygotowani do szkolenia ON -I tu aby nawiązac do tematu to nie tylko szkoła(swietnie przygotowana-szerokie drzwi,podjazdy,winda,toaleta dla ON,MIEJSCE PARKINGOWE) biuro bez barier ,odpowiednie auto STARAMY SIĘ O WIĘCEJ-instruktorzy przeszli szkolenia w zakresie psychologi i postępowania z osobami niepełnosprawnymi
więc patrząc na OSK na parterze,to zrobilismy jednak ciut więcej
pozdrawiam
Wilk
www.autowilk.pl
autowilk
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 29 listopada 2008, 20:51
Lokalizacja: legnica

Postprzez autopol-serwis » wtorek 03 lutego 2009, 17:44

szkoły "autowilk" i "regista" już są w wykazie :)
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez tommi12 » środa 18 lutego 2009, 08:10

ELITA SZKOLA KIEROWCÓW w krakowie przy al.29go Listopada 95 posiada toyote rav4 z automatyczną skrzynią biegów na którym się uczyłem jeżdzić i na którym zdałem za pierwszym razem egzamin. Dzis jeżdzę volvem z automatyczną skrzynią biegów i mam już 3 tyś km za sobą. Polecam tą szkołę wszyskim ON.
tommi12
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 17 lutego 2009, 22:38

Następna strona

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości