ręce opadają, zgroooza!!!

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez arturros (papo) » wtorek 19 października 2004, 16:02

scorpio44 napisał(a):Arturros, zgoda, ale zgodnie z Twoim rozumowaniem to równie dobrze prawko mogłoby być dopiero od 25 lat.


Nie przesadzajmy. Ale rozumiesz mnie po części. Bo myśle, że te kilka lat różnicy to jednak coś daje.
Jestem nawet za podniesieniem tej bariery do 19 lat. W tym wieku podejmuje się ważne decyzje życiowe np. praca, dalsza nauka. Stykamy się z tą naszą polską rzeczywistością i siłą rzeczy pokorniejemy i stajemy się chyba bardziej mądrzejsi...
autopol-serwis napisał(a):[tak a'propos: taki tuning radiowy(?) to powinno być zabronione!!!
jak na ulicy słychać radio, to ja taki młodzian usłyszy karetkę na sygnale i zdoła ustąpić jej pierszeństwa :!: :?: :?:


no właśnie, jak to jest, czy nikt o tym nie pomyslał, nie ma jakihś przepisów na to :?:
*** Trzymam kciuki, za tych, co jeszcze nie zdali !!! ***
------- POWODZENIA!!! ------
arturros (papo)
 
Posty: 86
Dołączył(a): piątek 03 września 2004, 17:00
Lokalizacja: Róznie to bywa. Teraz Poznań

Postprzez autopol-serwis » wtorek 19 października 2004, 16:12

arturros (papo) napisał(a): stajemy się chyba bardziej mądrzejsi...

Potwierdzam, wiem po sobie :oops: zdarzało się jeździć Trampolinim na 2 kółkach. Na szczęście to przeszłość. Teraz staram się (oprócz przepisów) przewidywać zamiar innego kierowcy, żeby mnie nie zaskoczył. Pomaga. :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez ella » wtorek 19 października 2004, 16:18

że w związku z tym, że i wśród niepełnosprawnych zdarzają się kompletnie nieodpowiedzialni ludzie (jak ten w rozmowie Autopola) wcale nie byłoby głupie, gdyby dla osób niepełnosprawnych był wyższy próg wiekowy niż dla normalnych kierowców.

Scorpio, ON to nie są osoby chore na głowę :wink:
Wsród osób pełnosprawnych tez są osoby kompletnie nieodpowiedzialne. Niektórzy chwalili się nawet na forum :D
Ostatnio zmieniony wtorek 19 października 2004, 16:33 przez ella, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez autopol-serwis » wtorek 19 października 2004, 16:24

scorpio44 napisał(a):Ale tak sobie teraz pomyślałem, że w związku z tym, że i wśród niepełnosprawnych zdarzają się kompletnie nieodpowiedzialni .... gdyby dla osób niepełnosprawnych był wyższy próg wiekowy niż dla normalnych kierowców.

to że ktoś nie ma nogi, to wcale nie znaczy że nie myśli. Ja akurat nagłośniłem ten przypadek, ale pomimo, że głowy mają raczej wszyscy kierowcy, to wydaje mi się że niepełnosprawnych jest dużo więcej......... :twisted:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez scorpio44 » wtorek 19 października 2004, 16:32

ella napisał(a):
że w związku z tym, że i wśród niepełnosprawnych zdarzają się kompletnie nieodpowiedzialni ludzie (jak ten w rozmowie Autopola) wcale nie byłoby głupie, gdyby dla osób niepełnosprawnych był wyższy próg wiekowy niż dla normalnych kierowców.

Scorpio, ON to się są osoby chore na głowę :wink:

Ojej... Chyba dosyć niefortunnie użyłem tu słowa normalnych... :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez autopol-serwis » wtorek 19 października 2004, 16:43

scorpio44 napisał(a):Ojej... Chyba dosyć niefortunnie użyłem tu słowa normalnych... :D

to też, ale słabo siedzisz w temacie. Zobacz na stronę http://www.gieldasamochodowa.com/articl ... sp?path=gs\854&file=gb_396.xml
..." Kierowców tych /ON/cechuje kulturalna jazda, bezpieczne użytkowanie pojazdów i bardzo mała wypadkowość " ...jak widzisz to nie tylko moje zdanie, ale granica wieku ze względu na niepełnosprawność ?, może na kolor skóry lub oczu !?... no zrozumiał bym na kolor włosów (blondynki :wink: )
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez scorpio44 » wtorek 19 października 2004, 17:02

Ale ja to pisałem tylko na podstawie Twojej rozmowy na GG z tym gościem.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez bialy » wtorek 19 października 2004, 18:16

autopol-serwis napisał(a):tak a'propos: taki tuning radiowy(?) to powinno być zabronione!!!
jak na ulicy słychać radio, to ja taki młodzian usłyszy karetkę na sygnale i zdoła ustąpić jej pierszeństwa :!: :?: :?:


W aucie wcale nie musi byc głośniej, wystarczy zle zamontowac glosniki wyjac wyciszenie drzwi (ktore także mogło zgnic). Czasami drzwi zamieniaja sie w pudło rezonansowe, sam wiedzialem taki przypadek, auto stoi obok mnie, muzyke dobrze słychać, właściciel powiedzial, ze w srodku to nawet gra ciszej :lol:, ale nie wiem jaka to przyjemność słuchać rzepolacego i trzeszczacego radia, a nie dobrej muzyki.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez autopol-serwis » środa 03 listopada 2004, 18:48

arturros (papo) napisał(a): tak a'propos: taki tuning radiowy(?) to powinno być zabronione!!!
jak na ulicy słychać radio, to ja taki młodzian usłyszy karetkę na sygnale i zdoła ustąpić jej pierszeństwa :!: :?: :?:

no właśnie, jak to jest, czy nikt o tym nie pomyslał, nie ma jakihś przepisów na to :?:


mało tego, że o ile mi wiadomo nie ma przepisów, to jescze robi się zawody kto bedzie miał mocniejszy i bardziej wypasiony sprzęt, są nawet mistrzostwa. według mnie to jest chore. w domu jak sąsiadom nie przeszkadza prosze bardzo (tylko nie na zasazie hotelu robotniczego - głośnik w okno i na full), ale w czasie jazdy 300 watt :roll: :!: :?:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez Mmeva » środa 03 listopada 2004, 22:25

Ja do prawka od 16-stu nic nie mam; jesli będzie obowiązek jazdy z opiekunem dzieciaki nie beda mogły poszlaleć; a zawsze to 2 lata praktyki. Jak ktoś był głupi to sorry, ale w ciagu tych 2 lat raczej nie zmadrzeje ( chodzi mi o najcięzsze przypadki).

A jesli chodzi o łubudubu w samochodzie to 1 rzecza jaka moj kuzyn zamontował w samochodzie była wielka tuba, taka na cały bagaznik; o zgroozo.

A tak btw. to chyba topic się w wielu kierunkach rozwija...
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez autopol-serwis » czwartek 04 listopada 2004, 09:21

Mmeva napisał(a):A jesli chodzi o łubudubu w samochodzie to 1 rzecza jaka moj kuzyn zamontował w samochodzie była wielka tuba, taka na cały bagaznik; o zgroozo. ...




Sam lubię słuchac muzyki w czasie jazdy i w każdym samochodzie miałem radio, ale nie tak...To chyba ma niewiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, tu chodzi głównie o pieniądze, w końcu jakieś firmy to produkują, jednak nikt nie zastanawia się przy okazji czemu ma to służyć. Ale skoro tam nikt nie myśli to chyba powinien powstać przepis, który by takie praktyki ukrócił :?: To według mnie naprawdę zagraża naszemu bezpieczeństwu i niczemu nie służy.
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez scorpio44 » piątek 05 listopada 2004, 23:50

Z tego, co mi wiadomo, to jest przepis mówiący o tym, że w ruchu nie może się poruszać pojazd, który wydaje nadmierny hałas (swoją drogą ciekawe, czy gdziekolwiek jest sprecyzowane, co to znaczy "nadmierny"...). Nie wiem tylko, czy jest w tym przepisie wyszczególnione, że chodzi o pracę silnika. Jeżeli nie - to sprawa byłaby prosta, czyli każdy czubek słuchający "permanentnej transmisji z huty" na całą parę i utrudniający życie innym mógłby zostać za to ukarany.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez bialy » sobota 06 listopada 2004, 00:00

jest okreslony jakis tam poziom decybeli. Ale radia to raczej nie dotyczy. A maniak słuchania głośnej muzyki moze zostac co najwyzej ukarany mandatem za zakłocanie spokoju.
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Postprzez scorpio44 » sobota 06 listopada 2004, 00:49

bialy napisał(a):maniak słuchania głośnej muzyki moze zostac co najwyzej ukarany mandatem za zakłocanie spokoju.

Nie tylko może, ale i powinien. Oczywiście mam na myśli miasto i godziny nocne. Tylko jak dotąd niestety nie słyszałem o choćby jednym wypadku ukarania za to. Ktoś z Was słyszał o tym albo może nawet był świadkiem?
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez bialy » sobota 06 listopada 2004, 01:06

gdzies w swiecie ukarali kolesa poniwaz zaglosno sluchal muzyki rockowej. Kara: kilkanascie godzin słuchania glosno odtwarzanej polki :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
bialy
 
Posty: 573
Dołączył(a): czwartek 27 listopada 2003, 19:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości