Prawko na własnym samochodzie

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Prawko na własnym samochodzie

Postprzez Moni1985 » wtorek 15 czerwca 2010, 23:40

Mam pytanie do wszystkich którzy są lepiej zorientowani ode mnie lub już przebrnęli przez trud zdawania prawa jazdy na własnym autku. Jestem osobą niepełnosprawną. Ponieważ żadna szkoła jazdy w mojej okolicy nie dysponowała samochodem przystosowanym do mojego rodzaju schorzenia zdecydowałam się kupić i przystosować taki samochód na własną rękę. Wiem że osoba niepełnosprawna może uczyć się jeżdzić i zdawać prawo jazdy na swoim aucie. Samochód jest zarejestrowany na mnie jako osobe prywatna jednak posiada wszelkie oprzyrządowanie niezbędne do nauki jazdy ( dodatkowe pedały, lusterka itp).I tu pojawia się moje pytanie. Czy w takim razie konieczne jest wbijanie oznaczenia "L" do dowodu rejestracyjnego?? Samochód nie jest własnością szkoły jazdy lecz prywatną a do nauki jazdy będzie służył tylko kilka miesięcy...Czy jakieś przepisy określaja co robić w takiej sytuacji? Bardzo Was proszę o jakąś odpowiedz jesli wiecie cokolwiek na ten temat bądż też byliście w podobnej sytuacji...Pozdrawiam!!
Moni1985
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 czerwca 2010, 23:23

Postprzez Borys_q » środa 16 czerwca 2010, 09:40

Jak na moje to nie potrzeba, tak nawiasem mówiąc nawet dodatkowych lusterek i pedałów nie trzeba.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości