Problem z przystąpeniem do egzaminu w Białymstoku

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Problem z przystąpeniem do egzaminu w Białymstoku

Postprzez paulbak24 » piątek 27 lipca 2012, 13:07

Cześć forumowicze! Proszę Was, moi drodzy o pomoc w rozwiązaniu problemu, który mnie samego przerasta. Otóż pierwszy raz przystąpiłem do egzaminu w 2004/2005 roku. Miałem 2 podejścia i 2 razy oblałem plac, nie z mojej winy, tylko przez surowego egzaminatora, który stwierdził zbyt bliską odległość do linii przy cofaniu do tyłu na łuku (5 cm). Za drugim podejściem miałem podobny problem, tylko że było za daleko do linii (również 5 cm). Zrezygnowałem, stwierdzając, że z takim podejściem egzaminatorów nigdy nie zdam. W owym czasie zdawałem na zwykłej skrzyni biegów, manualnej. Posiadam grupę inwalidzką lekki stopień, więc przy 3 podejściu do egzaminu po 7 latach musiałem zrobić na nowo badania lekarskie. Pierwsze badania zrobiłem w maju 2012 r. Lekarz orzekł, że muszę jeździć w okularach i z ręcznym hamulcem i gazem. Z takim też orzeczeniem udałem się do Word w Białymstoku i na tym orzeczeniu zdałem egzamin teoretyczny w czerwcu tego roku. Dzisiaj 27.07.2012 opłaciłem egzamin praktyczny i z nowo zrobionym orzeczeniem lekarskim chciałem zapisać się na ten egzamin. Pierwsze orzeczenie wskazywało na samochód z ręcznym gazem i z ręcznym hamulcem, kolejne na samochód z automatyczną skrzynią biegów. Ku mojemu zdziwieniu pani w rejestracji pouczyła mnie, że jeśli chcę zdawać z nowym orzeczeniem, muszę przeprowadzić nowe badania (w jakimś wojewódzkim ośrodku medycyny pracy), które będę musiał sam opłacić i za które zapłacę 600 zł. Czy nie można od tak po prostu zamienić te orzeczenia, poprzednie wyrzucić do śmieci. Dodam tylko, że oba orzeczenia były wydane bezterminowo. Uważam, że można też dołączyć kolejne orzeczenie, co dałoby dla mnie możliwość zdania egzaminu na jednym lub drugim samochodzie. Jestem wściekły i proszę Was o poradę. Wasz forumowicz Paweł
paulbak24
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2012, 12:33

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości