Epilepsja

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Epilepsja

Postprzez dejmien » poniedziałek 24 września 2012, 14:57

Witam,otóż zdałem tydzień temu egzamin na prawo jazdy,dziś poszedłem do Wydziału Komunikacji żeby wszystko wypisać,a tu Pani z Wydziału mówi mi ze 7 lat temu przysłali mi wniosek z Wojska ze jestem chory na epilepsje i dostałem kategorie "D" do Wojska, i muszą Oni z Wydziału Komunikacji wysłać papiery do Lekarza Medycyny Pracy aby znów mnie przepadał i oni stwierdza czy będę mógł zasiąść za kierownica czy nie,To prawda mam epilepsje leczę się od kilku lat od ponad 2 lat nie miałem żadnych ataków,biorę regularnie leki,Teraz się dosłownie zdołowałem;(tak bardzo chciałem mieć samochód,jeździć nad jezioro z dziewczyna a tu moje marzenia legły;(Proszę pomóżcie bo nie wiem jak się mam "podnieść" bo tyle się męczyłem z tym egzaminem rok zdawałem za 7 razem i teraz jeszcze to;(,
dejmien
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 24 września 2012, 14:47

Re: Epilepsja

Postprzez Mas74 » poniedziałek 24 września 2012, 20:13

Musisz iść do lekarza Medycyny Pracy i on stwierdzi (zapewnie po opinii Twojego neurologa u którego się leczysz) czy dany typ epilepsjii jest przeciwskazaniem do prowadzenia pojazdów.
W sumie dziwię się że przepuścił Ciebie bezszmerowo lekarz na pierwszym badaniu przed kursem, zakładam że raczej nic nie mówiłeś o swojej chorobie.
Tu też masz linka do portalu w którym jest mowa o zależności - padaczka a prawo jazdy.
http://www.padaczka.net.pl/kategoria.php?kat=6
Karta motorowerowa - połowa lat 80-tych. Pierwszy własny pojazd na benzynę 1984r (Komar)
Kategoria B - 04.09.1991
Kategoria A - 12.06.2012
Obrazek
Mas74
 
Posty: 305
Dołączył(a): niedziela 08 stycznia 2012, 17:34


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość