Ograniczenia w prawie jazdy

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez dzasta944 » poniedziałek 04 marca 2013, 17:27

Witam!
Dzisiaj odebrałam prawo jazdy kat. B. Zdawałam je na automatycznej skrzyni biegów ze względu stan zdrowia. Dlatego też w miejscu ograniczenia mam wpisany kod 10.02, czyli automatyczna skrzynia biegów. Jednak ostatnio zauważyłam, że dam radę jeździć domowym samochodem, który ma skrzynię manualną. Czy mogę nim swobodnie jeździć, pomimo wpisanego ograniczenia? Proszę o pomoc
dzasta944
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 04 marca 2013, 17:22

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez silvox » poniedziałek 04 marca 2013, 18:13

Nie.. przynajmniej legalnie nie możesz.. Ale możesz iść na normalny egzamin i skasować sobie ten wpis ..
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez jasper1 » poniedziałek 04 marca 2013, 19:52

Moim zdaniem sam egzamin na samochodzie z manualną skrzynią biegów nie wystarczy. Najpierw powinienieś dostarczyć nowe orzeczenie lekarskie bez warunku o jeździe automatem, żeby Cię w ogóle do tego egzaminu dopuścii.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez Borys_q » poniedziałek 04 marca 2013, 19:57

Jeśli na stan zdrowia to nowe orzeczenie i żadnego egzaminu zdawać nie musisz, jakbyś zdawał na automat z swojej woli to na manual ponowny egzamin (chyba że poprawili to po 19.01 bo nie śledzę zmian).

Kody na zdrowie zawsze się likwiduje orzeczeniem lekarskim czy to okulary czy konieczność przystosowania auta.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez jasper1 » poniedziałek 04 marca 2013, 20:15

Borys_q napisał(a):Jeśli na stan zdrowia to nowe orzeczenie i żadnego egzaminu zdawać nie musisz, jakbyś zdawał na automat z swojej woli to na manual ponowny egzamin (chyba że poprawili to po 19.01 bo nie śledzę zmian).

Kody na zdrowie zawsze się likwiduje orzeczeniem lekarskim czy to okulary czy konieczność przystosowania auta.


Ciekawe to co piszesz. Ja jestem laikiem - czekam na swoje pierwsze PJ - ale wyglada to na lukę w przepisach. Rozumiem, że ktoś miał PJ na manual, pogorszył mu się stan zdrowia i miał orzeczenie na automat, potem mu sie poprawiło, więc wraca do manualu po nowym orzeczeniu lekarskim. Tu jednak kolega robił PJ na automacie, to jednak trochę łatwiej niż manual, może zdecydowanie łatwiej, bo przecież w osk osoby strsze mające problem z nauką na manualu zachęca się do przejścia na automat.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez Borys_q » poniedziałek 04 marca 2013, 20:20

Tak jest a przynajmniej tak mi się zdaje.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez jasper1 » poniedziałek 04 marca 2013, 20:30

To co bardziej bystrym może otwierać drogę do ominięcia egzaminu na manualu, z którym sobie słabo radzą, w myśl zasady Polak potrafi i jak sie da to sie zrobi.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez silvox » wtorek 05 marca 2013, 18:14

jasper1 napisał(a):Najpierw powinienieś

Borys_q napisał(a):jakbyś zdawał na automat


.. a nie wydaje się wam, że odpowiadacie kobiecie ???
silvox
 
Posty: 350
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 19:15

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez Borys_q » wtorek 05 marca 2013, 18:19

A przepraszam najmocniej, nie wróciłem na początku uwagi na nicka.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez jasper1 » wtorek 05 marca 2013, 18:31

Noo..., faktycznie. Przepraszam kierowczynię :)
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez ks-rider » wtorek 05 marca 2013, 19:03

Borys_q napisał(a):Tak jest a przynajmniej tak mi się zdaje.


Borys, wydawac sie to za malo. Jezeli egzamin by zdawany na automacie to nie ma sie prawa jezdzic manualem. Jezeli lekarz wydal zezwolenie na automat ze wzgledow x to wolno jezdzic
.
1. tylko i wylacznie automatem ze wzgledu na zdany egzamiin

2. ze wzgledz na orzeczenie lekarskie.

Jezeli lekarz podczas badan ogolnych zauwazyl jakies przeciwskazania to je podal i ograniczyl PJ na automat. Nie bylo przeciwskazan ( pisemnych ) lekarza to i nie ma potzreby aby konsultowac lekarza i brac od niego nowe orzeczenie, wystarczy sam egzamin.

:wink:
ks-rider
 
Posty: 3785
Dołączył(a): sobota 19 grudnia 2009, 21:47

Re: Ograniczenia w prawie jazdy

Postprzez Borys_q » wtorek 05 marca 2013, 19:58

To jak chcesz pozbyć się kodu 10.02 który pani ma w orzeczeniu???

A tak pani ma automatyczną zmianę biegów w kodzie, sprzęgło może być normalne, do pełnego automatu brakuje 15.03. Nie myl 2 spraw 1 sprawa to automat zdawany na własne widzimisię, a druga sprawa to kod ograniczenia w orzeczeniu lekarskim.

Tak na pewno to działało przed 19 stycznia, nie wiem czy nadal tak jest ( tak było to furtka o której sie głośno nie mówiło).

Najlepiej niech się wypowie ktoś kto ma doświadczenie ze szkoleniem ON.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości