prawko sprzed wypadku ważne jest też po ?

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

prawko sprzed wypadku ważne jest też po ?

Postprzez krzyżak » sobota 20 sierpnia 2005, 13:36

Przed wypadkiem (trzy lata temu) miałem prawo jazdy kat. B. Do niedawna nawet nie śniło mi się, że będę jeszcze kiedyś mógł prowadzić auto a dodam, że jestem tetra. Nawet nie wymieniłem starego na nowe. Teraz nie wiem co mam zrobić z tym starym. Czy mogę je jeszcze wymienić i będzie ważne, czy muszę jednak robić kurs, lekarza i egzamin na nowo??
krzyżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 13:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez miros » sobota 20 sierpnia 2005, 13:57

idziesz do wydzialu komunikacji, wypelniasz wniosek, zdajesz stare prawo jazdy i oni ci wymieniaja na nowe (oczywiscie za oplata). calej procedury nie znam ale jak pojdziesz do wydzialu komunikacji to sie wszystkiego dowiesz.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez ella » sobota 20 sierpnia 2005, 15:04

miros napisał(a):calej procedury nie znam ale jak pojdziesz do wydzialu komunikacji to sie wszystkiego dowiesz.

-Wniosek
- Zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm bez nakrycia głowy i ciemnych okularów, lewy profil z widocznym uchem
- Kserokopia prawa jazdy
- Dowód opłaty za wydanie prawa jazdy
- Dowód tożsamości
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez krzyżak » sobota 20 sierpnia 2005, 16:04

to jest część odpowiedzi i w sumie najprostsza ale dzięki i za to.
Bardziej interesuje mnie to czy będę musiał robić nowy kurs czy przeszkolenie no i egzamin bo lekarza napewno. Czy ktoś z was wie jak to będzie wyglądało w mojej sytuacji??
krzyżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 13:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez ella » sobota 20 sierpnia 2005, 16:31

krzyżak napisał(a):Bardziej interesuje mnie to czy będę musiał robić nowy kurs czy przeszkolenie no i egzamin bo lekarza napewno. Czy ktoś z was wie jak to będzie wyglądało w mojej sytuacji??

A zabrali Ci wtedy prawko?
Bo jak nie to je tylko wymieniasz na nowe.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » sobota 20 sierpnia 2005, 20:13

zadnych testow, szkolenia nie bedziesz musial robic. lekarza tez nie (jesli miales prawko wydane bezterminowo).

tak wiec idz do wydzialu komunikacji z rzeczami ktore ci ella wypisala i wymieniaj prawko.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez krzyżak » niedziela 21 sierpnia 2005, 08:42

Nikt mi nie zabrał prawa jazdy bo nie było takiej potrzeby, ponieważ ja nie straciłem zdrowia w wypadku samochodowym tylko załamałem kręgosłup na dnie jeziora( C5).
Rozumiem, że jak wymienię prawko to śmiało mogę kupować auto, przerobić je pod siebie i jeździć ??
krzyżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 13:08
Lokalizacja: Toruń

Postprzez ella » niedziela 21 sierpnia 2005, 11:11

Sorry ale teraz dopiero doczytałam, że jesteś osobą niepełnosprawną. Musisz jednak udać się do lekarza i imieć prawko z zaznaczeniem o twojej niepełnosprawności.
W takim wypadku to nie wiem czy się robi jakiś kurs czy egzamin.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » niedziela 21 sierpnia 2005, 11:32

u sorry, tez dopiero teraz doczytalem :/ najlepiej bedzie chyba zadzwonic do wydzialu komunikacji albo do worda (ale tu chyba niewiele beda wiedziec) i wypytac sie u nich o wszystko, bo w tej sytuacji to ja tez niestety nie wiem jak to wszystko wyglada.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez autopol-serwis » niedziela 21 sierpnia 2005, 17:40

:)
Witam
A ja zapraszam do działu, który niestety funkcjonuje "w podziemiu" http://www.on.prawojazdy.com.pl/
Tam znajdziesz odpowiedzi na to i wiele podobnych pytań. Jednak żeby nie przeciągać to według mnie, pomimo porażenia czterokończynowego, skończy się na wniosku o wydanie nowego prawa jazdy. :)
Inaczej wyglądałaby sprawa gdybyś teraz musiał robić prawojazdy, komisja lekarska, odpowiedni wpis do prawa jazdy o ograniczeniach w pkt 12 itd...
Jeśli interesuje cię możliwość prowadzenia samochodu w Twojej sytuacji, to zapraszam do drugiego serwisu, który "popełniłem" http://www.on.autocentrum.pl tam znajdziesz wszystkie informacje techniczne związane z tematem. (Jest cała strona poświęcona wyposażeniu dla tetraplegików)
Prosze o komentarz czy informacje, które tam znalazłeś zaspokoiły Twoje oczekiwania.
Pozdrawiam
K.Z.
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości