Słaby słuch - problem z otrzymaniem prawa jazdy - co robić ?

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Słaby słuch - problem z otrzymaniem prawa jazdy - co robić ?

Postprzez tomek1990 » poniedziałek 06 maja 2013, 15:14

Witam Forum. Jestem tu nowy więc wrazie coś, proszę mnie poprawiać. Otóż mam taki problem, dziś byłem na badaniach w związku iż zacząłem kurs na kwalifikację wstępną przyspieszoną do kat. C na którą egzamin państwowy praktyczny mam w ten piątek. Lekarz medycyny pracy przyczepiła się do słabego słuchu w uchu lewym (ok. 45dB w paśmie 200 Hz -1 kHz) i zagroziła mi że mogą mi również zabrać przez to prawo jazdy na kat. B i niedopuścić do egzaminu na kat. C. Prawe ucho mam prawidłowe i słyszę dobrze.
Pomóżcie mi, co mam zrobić, leczę się laryngologicznie, wykupuje leki , teraz chciałbym zostać kierowcą a przez to cholerstwo nie mogę. Zapisany jestem na dziś na wizytę prywatną u laryngologa. Może ona coś pomoże..
Macie Panie i Panowie jakieś pomysły jak tu pomóc ?
tomek1990
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 06 maja 2013, 15:07

Re: Słaby słuch - problem z otrzymaniem prawa jazdy - co rob

Postprzez mk61 » wtorek 07 maja 2013, 12:03

Zawsze, kiedy urzędnik, lekarz, czy inny "wielmożny" straszy Cię konsekwencjami karnymi, czy jakimkolwiek odebraniem uprawnień, pytaj o podstawę prawną, na którą rzekomo się powołuje.

Może to trochę pomoże, ewentualnie napisz do tego lekarza. Dość konkretny facet:
http://www.youtube.com/watch?v=LTAUiKf_uQs
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Słaby słuch - problem z otrzymaniem prawa jazdy - co rob

Postprzez Borys_q » wtorek 07 maja 2013, 12:18

Na B ci nie zabiorą tak łatwo, nawet osoby całkowicie nie słyszące mogą jeździć oznakowanymi autami. Moja propozycja zmień lekarza, na jakiegoś miej upierdliwego.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Słaby słuch - problem z otrzymaniem prawa jazdy - co rob

Postprzez jasper1 » wtorek 07 maja 2013, 13:27

mk61 napisał(a):
Może to trochę pomoże, ewentualnie napisz do tego lekarza. Dość konkretny facet:
http://www.youtube.com/watch?v=LTAUiKf_uQs


Też polecam kontakt z tym lekarzem, z pewnością jest na bieżąco w tych kwestiach, choćby dlatego, że współpracuje we Wrocku, jako lekarz uprawniony, z osk szkolacym osoby niedosłyszące.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Słaby słuch - problem z otrzymaniem prawa jazdy - co rob

Postprzez oskbelfer » czwartek 13 czerwca 2013, 21:53

Najbardziej rozwalają mnie komentarze "szoferów" mających prawo jazdy 2 miesiące iż oni uważają że głuchy niepowinien mieć prawa jazdy bo ........ bo on ("szofer") przekonał sie jak ważny jest słuch gdyz wszyscy trąbili i ostrzegali itd....

Niestety dochodzimy do kuriozum.... wiadomo że słuch jest ważny, ale wiadomo również że osoby głuchonieme mają wyostrzone inne zmysły....

Kiedys tam zobaczyłem jak kierowca bez rąk prowadził wana tylko stopami...., a na dodatek dodatkowo skrzywdzony przez los gdyż był "karzełkiem"....

Pytam się - ale to wołanie na puszczy --- czyż nie jest to dyskryminacja.......mamy jako społeczeństwo wciagać ludzi na wózkach, bez rąk, bez nóg do życia w społeczeństwie, a tu jakiś "urzędas zabiera głuchemu czy niedosłyszącemu szanse na normalne funkcjonowanie"

Nie tak dawno egzaminowałem chłopaka z aparatem na obu uszach, powiedział mi tylko żebym bardzo głośno do niego mówił odnośnie poleceń --------- powiem Wam, zeby wszyscy dobrze słyszący jezdzili jak ten niedosłysżacy chłopak to zdawalność w wordzie wynosiłaby 100 %.

Brak mi słów.....
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Słaby słuch - problem z otrzymaniem prawa jazdy - co rob

Postprzez Leo123 » środa 08 stycznia 2014, 14:54

Pomóżcie mi, co mam zrobić, leczę się laryngologicznie, wykupuje leki , teraz chciałbym zostać kierowcą a przez to cholerstwo nie mogę. Zapisany jestem na dziś na wizytę prywatną u laryngologa. Może ona coś pomoże..
saber
Leo123
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 08 stycznia 2014, 14:38


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości