Konieczne dodatkowe badania?

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Konieczne dodatkowe badania?

Postprzez Karens » wtorek 13 września 2005, 19:21

Mam orzczony stopień niepełnosprawności - na niedowład lewej ręki. W orzeczeniu jest zaznaczone, że mogę otrzymac Kartę Parkingową. Orzeczenie to otrzymałem pod koniec 2003 roku. Prawo jazdy posiadam od początku roku 2000 i jest ono bezterminowe, gdyż lekarz mnie badający nie stwierdził ku temu przeciwskazań. Niedawno dowiedziałem się, że jeśli posiadam orzeczenie to Wydział Komunikacji i tak skieruje mnie, jako kierowcę niepełnosprawnego, na dodatkowe badania przed specjalną komisję w celu weryfikacji stanu mojego zdrowia. Czy jeśli takie skierowanie otrzymam to mogę się od niego jakoś odwołac? Proszę o pomoc!!
Karens
Karens
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 13 września 2005, 18:53

nie ma przymusowych badań

Postprzez autopol-serwis » wtorek 13 września 2005, 22:15

Odwołać się chyba można zwłaszcza że decyzje w tym względzie zapadły wcześniej
zapraszam do serwisu www.on.prawojazdy.com.pl na stronę http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=34
tam znajdziesz co nieco na ten temat. Według mnie Twój przypadek to ten, który nie podlega dodatkowym badaniom. Może to coś da, jak nie to proszę o kontakt będziemy martwić sie razem jak to załatwić.
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Dziękuję za odpowiedź!

Postprzez Karens » wtorek 13 września 2005, 23:14

Ten temat nurtuje mnie już od dłuższego czasu, a tak naprawdę nie spodziewałem się że na Waszym forum otrzymam tak szybko opowiedź, za którą bardzo dziękuję! W dodatku zrobiło mi się bardzo miło, że mogę liczyc na Waszą pomoc. Serdecznie pozdrawiam całą Ekipę!!
P.S. Chcę jeszcze dodac, że moja niepełnosprawnośc istnieje od okresu urodzenia - może to ma jakieś znaczenie.
Karens
Karens
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 13 września 2005, 18:53

znaczenie ma ustawa...

Postprzez autopol-serwis » środa 14 września 2005, 07:45

wydaję mi się że najistotniejsze jest w tym wszystkim brzmienie ustawy po wprowadzeniu poprawek i data wejścia jej w życie. Proponuje zapoznaj się z ustawą, ale w dokładnym brzmieniu, najlepiej w Dzienniku Ustaw i sprawa będzie jasna. Urzędników tez obowiązuje znajomość przepisów i ich przestrzeganie. :wink:
Tak a'propos, cała Ekipa www.on.prawojazdy.com.pl i www.on.autocentrum.pl to ja :oops:
a przy okazji zapraszam do www.autopol-serwis.prv.pl może znajdziesz tam coś dla siebie. :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez Karens » środa 14 września 2005, 18:29

Jeśli skład Serwisu jest jednosobowy to jestem pełen podziwu! :shock:
Tym bardziej jescze raz dziękuję i pozdrawiam! :lol:
Karens
Karens
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 13 września 2005, 18:53


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości