"Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?"

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy zdarza ci się zająć miejsce parkingowe przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej

Bardzo często
2
2%
Od czasu do czasu
3
3%
Nigdy
95
95%
 
Liczba głosów : 100

Postprzez ella » sobota 29 października 2005, 19:10

Obrazek

Dzisiaj przed stacją Esso w Krakowie zauważyliśmy samochód firmy ochroniarskiej parkujący na takim właśnie miejscu.

Ochroniarze - inwalidzi?

I jeszcze jedno. Pracownicy stacji Esso nie zareagowali na fakt iż ochroniarze stoją na miejscu przeznaczonym dla inwalidy, ale głośno (przez megafony) protestowali przeciwko temu, że reporter INTERIA.PL robi zdjęcia na ich terenie.


Pracownicy stacji to zupełne przeciwieństwo Jimorrisona.
No i jak ma być dobrze jak nikt nie karze tych osób. Zakaz sobie a ludzie sobie.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez scorpio44 » poniedziałek 31 października 2005, 11:00

Dla odmiany w Tarnowie i dla odmiany na stacji Stat Oil na miejscu dla niepełnosprawnych stała sobie... przyczepa. :D
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez autopol-serwis » sobota 12 listopada 2005, 09:46

jimorrison napisał(a):.... jako ze bylem lekko podchmielony stwierdzilem ze sprawy nie odpuszcze i raz dwa wydobylem z kieszeni komoreczke i krece 112...

mam nadzieję, że nie Ty byłeś kierowcą !? :?
ale poza tym OK !!!
tylko nie popadnij w nałóg z powodu parkujacych na miejscach dla ON :lol:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez jimorrison » sobota 12 listopada 2005, 12:39

autopol-serwis napisał(a):mam nadzieję, że nie Ty byłeś kierowcą !? :?

hmm.. przeczytaj jeszcze raz uwaznie to bedziesz wiedzial
autopol-serwis napisał(a):ale poza tym OK !!!

:)
autopol-serwis napisał(a):tylko nie popadnij w nałóg z powodu parkujacych na miejscach dla ON :lol:

:arrow: :?:
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja

Postprzez ella » piątek 17 marca 2006, 21:46

Niepełnosprawny strażnik? :hmm:

Obrazek
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez didulka » czwartek 05 kwietnia 2007, 13:45

ja sama jestem chora i miedzy innymi dlatego robie prawko zeby bylo mi latwiej...
jakbym zobaczyla takiego madrale zdrowego i bez legitki stojacego na miejscu dla osob niepelnosprawnych to bym mu opony przebila :twisted:
didulka
 
Posty: 34
Dołączył(a): sobota 31 marca 2007, 19:08
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Agraffka » piątek 06 kwietnia 2007, 23:28

Jak już jesteśmy przy tym temacie, to tak mnie zastanawia jedna rzecz związana z tymi miejscami. W opisie znaków drogowych, który dostałam rozpoczynając kurs, jest napisane:
Umieszczona pod znakiem D-18 lub D-18b tabliczka T-29 informuje o miejscach przeznaczonych dla pojazdu samochodowego uprawnionej osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej oraz dla kierującego pojazdem przewożącego taką osobę

No właśnie - uprawnionej, czyli - o ile dobrze rozumiem - z legitymacją i naklejką? Zastanawiam się co, kiedy na przykład złamię nogę? Czy ktoś, kto mnie zawiezie np do hipermarketu, do którego z jakiejś przyczyny będę zmuszona w tym momencie dotrzeć, będzie mógł zatrzymać się na tym miejscu?
Agraffka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 28 grudnia 2006, 14:46
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez cman » sobota 07 kwietnia 2007, 10:12

Nie będzie mógł się zatrzymać, miejsce jest dla uprawnionej osoby o obniżonej sprawności ruchowej. A ze złamaną nogą będziesz mogła co najwyżej przechodzić przez jezdnię gdzie popadnie jako osoba o widocznej obniżonej sprawności ruchowej.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez ella » sobota 07 kwietnia 2007, 19:27

Zastanawiam się co, kiedy na przykład złamię nogę?

Jak złamiesz nogę to na pewno nie otrzymasz legitymacji osoby niepełnosprawnej ani naklejki :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Agraffka » poniedziałek 09 kwietnia 2007, 08:41

Domyślam się :)
Wiem, że legitymacji się nie dostanie, wiem, że bez niej tam nie można parkować... w sumie to nie wiem jaką odpowiedź chciałam dostać pisząc to pytanie ;)

Po prostu bardzo dziwne wydaje mi się to, że z gipsem na nodze ktoś musi się tarabanić z drugiego końca parkingu. No, ale wygląda na to że niestety tak jest...
Agraffka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 28 grudnia 2006, 14:46
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez didulka » poniedziałek 09 kwietnia 2007, 11:03

wez jeszcze pod uwage to ze ten gips ci kiefys sciagna i wszystko bedzie ok a osoba niepelnosprawna z tej niepelnosprawnosci nie wyjdzie wiec lepiej dokustykac troche o kulach...a wierz mi ze wszyscy niepelnosprawni by chcieli ponosic gips kilka tygodni i finito
didulka
 
Posty: 34
Dołączył(a): sobota 31 marca 2007, 19:08
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Agraffka » poniedziałek 09 kwietnia 2007, 22:19

didulka napisał(a):wez jeszcze pod uwage to ze ten gips ci kiefys sciagna

To była tylko przykładowa sytuacja :) Z moimi nogami jest wszystko w porządku i oby tak było jak najdłużej :)

Chodziło mi tylko o to, że osoba z gipsem na nodze (nogach) też ma, chociaż tylko tymczasowo, znacznie utrudnione poruszanie się, więc dziwne wydaje mi się to że jest zmuszona tarabanić się przez cały parking.

Ale, tak jak już napisałam, później uświadomiłam sobie że właściwie to nie wiem jakiej się odpowiedzi spodziewałam :oops: bo przecież przepisy to przepisy. Myślę że tego delikatnego oftopa można skończyć :)
Agraffka
 
Posty: 19
Dołączył(a): czwartek 28 grudnia 2006, 14:46
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez ella » sobota 11 sierpnia 2007, 00:45

Może znajdziecie tutaj swoje autko :lol:
Bardzo dobry pomysł.
www.akcjareakcja.blox.pl.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

brawo !!!!

Postprzez autopol-serwis » niedziela 12 sierpnia 2007, 11:53

gratulacje za wypatrzenie tej stronki 8)
z całego serca popieram i będę propagował to w miarę możliwości
Ostatnio zmieniony środa 17 października 2007, 20:39 przez autopol-serwis, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Zaparkujesz, będziesz zdrapywał

Postprzez ella » środa 17 października 2007, 20:23

Mozolne zdrapywanie czerwonej nalepki z logo wózka inwalidzkiego z przedniej szyby samochodu - taka kara może czekać każdego kierowcę, który zajmie miejsce niepełnosprawnemu, w ramach akcji "Parkujesz - zdrapujesz".

Pomysł jest prosty: kierowcy, który łamie przepisy i parkuje na miejscu dla inwalidy, wolontariusze nalepiają na przednią szybę (od strony pasażera) nalepkę formatu A4 koloru czerwonego, z hasłem akcji, logo wózka inwalidzkiego i samochodu oraz napisem "Zająłeś miejsce osobie niepełnosprawnej!".



Dla kierowcy to nie tylko wstyd, ale i sporo pracy: specjalna nalepka składa się bowiem z kilkuset części i jej zdrapanie jest bardzo trudne i czasochłonne

Chyba po takim czymś drugi raz nie zaparkuje na miejscu dla inwalidy :D
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości