"Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?"

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Czy zdarza ci się zająć miejsce parkingowe przeznaczone dla osoby niepełnosprawnej

Bardzo często
2
2%
Od czasu do czasu
3
3%
Nigdy
95
95%
 
Liczba głosów : 100

Postprzez scorpio44 » środa 17 października 2007, 20:34

Z całego serca popieram.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez tom9 » środa 17 października 2007, 21:00

a ja nie!
to w jakims stopniu niszczenie samochodu, szyby itp.
nie tedy droga by nauczyc ludzi nie parkowac gdzie nie ich miejsce.
zeby nie bylo nie jestem zwolennikiem parkowania w tym miejscu, sam w zyciu na takim miejscu nie zaparkowalem i nie zaparkuje ale nalepiania czegokolwiek na moj samochod mowie zdecydowane NIE
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez ella » środa 17 października 2007, 21:05

nie tedy droga by nauczyc ludzi nie parkowac gdzie nie ich miejsce.

A jak jest ta dobra droga? Masz jakis lepszy pomysł bo jak do tej pory nikt niczego skutecznego nie wymyslił. Ja jestem ZA.
A jakie to niszczenie samochodu. Trochę roboty ze zmyciem naklejki.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tom9 » środa 17 października 2007, 21:12

skoro to tylko chwila roboty-zmycie nalepki to sobie taka nalep i zdrap bedziesz wiedziala.
jaka droga ? taka sama jak za inne wykroczenia mandat.
ja sobie nie zycze by ktokolwiek mi cokolwiek naklejal na szybe mimo to ze zlamie przepis. widac jakas "organizacja" przyznaje sie do takiego czynu wiec ja osobiscie mimo ze "zgrzeszyłem" stawiajac auto tam gdzie nie moge podał bym takie osoby do sadu. niech sobie na swoje auta nalepiaja jakies "ciulstwa" badz na jakies zlomy 20 latnie gdzie szybka wyglada katastrofalnie a wlascicielowi zwisa to czy bedzie mial klej, rysy na szybie czy nie.
ja sobie czegos takiego nie zycze i dla zasady (swoich zasad) mowie NIE

znow dodam krotki tekst by nie brzmialo to okrutnie.
Uwazam ze jak najbardziej takim osoba te miejsca sie naleza i nie wolno im tych miejsc zajmowac!
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez ella » środa 17 października 2007, 21:34

Widzisz Tom, własnie chodzi o taką reakcję jak Twoja. Zaparkujesz zaczniesz się ciskać ale więcej tego nie zrobisz. Proste i skuteczne.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tom9 » środa 17 października 2007, 21:41

za szybkosc niech nalepiaja na tylnia szybe, za przejazd na czerownym na boczna szybke, za przyjazd przez ciagla na maske...
zle mowie ? przeciez to takie skuteczne.
ja nie chce udawadniac czy to skuteczne, czy nie... po prostu moje zasady mowia ze nie wolno na takie cos pozwolic... bo za rok, za dwa <&%#$@> ci cala auto nalepkami, albo wymysla cos innego.
Auto jest moje nikt nie ma prawa mi nalepiac czegokolwiek na samochod bez mojej wiedzy! i nie wazne czy wsiadam pijany, czy parkuje na miejscu dla inwalidy, czy przekraczam predkosc. Jesli ma ochote niech nalepi na swoje auto i "reklamuje" tym sposobem kampanie.
Skor straz miejska potrafi dziennie wypisac w h^^^^j i jeszcze wiecej mandatow za zle zaparkowanie na minutke (nie koniecznie tam gdzie jest miejsca dla inwalidy) niech tak samo skutecznie wypisuje mandat za zaparkowanie dla inwalidy.
Hm a moze by tak za zle parkowanie krasc - palic - łamac rejestracje ? jak tak jeden z drugim postoi sobie w kolejce za nowa blacha, dowodem i wyda do tego 200 zł to sie nauczy ?
do tego doprowadzimy, skoro bedziemy popierac tego typu akcje.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez kamiles » środa 17 października 2007, 22:08

ella napisał(a):Chyba po takim czymś drugi raz nie zaparkuje na miejscu dla inwalidy :D

słusznie - popieram!
tom9 - jeśli nie widzisz różnicy między źle zaparkowanym autem, a ewidentnym chamstwem, jakim jest parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych (skoro są słabsi, to można im jeszcze dokopać), to Twój problem - właśnie dlatego, że ci "cwaniacy" wiedzą, że straż miejska nie pofatyguje się, aby wlepić im mandat (poza tym na parkingach przy sklepach strażnicy nie pracuja), parkują tam i czują się całkowicie bezkarni! A przytaczane przez Ciebie przykłady: przejazd na czerwonym świetle i przekroczenie prędkości - szybciej można za to dostać mandat niż za takie "niewinne" parkowanie...
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

Postprzez ella » środa 17 października 2007, 22:08

za szybkosc niech nalepiaja na tylnia szybe, za przejazd na czerownym na boczna szybke, za przyjazd przez ciagla na maske...
zle mowie ? przeciez to takie skuteczne.

Nie wiem czy juz zapomiałeś, że za to są mandaty i punkty karne to po co naklejki :D
A ja i tak jestem ZA i cieszy mnie jak coś takiego widzę. Wielcy panowie w swoich wypasionych samochodzikach, którzy dupy nie mogą ruszyć i przejść się kawałek do sklepu.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez autopol-serwis » czwartek 18 października 2007, 08:07

a może czsami i panie... ? :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez kamiles » czwartek 18 października 2007, 15:37

autopol-serwis napisał(a):a może czsami i panie... ? :wink:

też, ale rzadziej "w wypasionych samochodzikach" :wink:
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

Postprzez autopol-serwis » czwartek 18 października 2007, 16:27

jak wypasiony mąż, to też mozliwe... :lol:
Ostatnio zmieniony niedziela 21 października 2007, 18:26 przez autopol-serwis, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez didulka » czwartek 18 października 2007, 18:08

tom9 ty sobie nie zyczysz zeby ktos przyklejal ci na szybe naklejke a ja sobie nie zycze zeby ktos stawal miejscu ktore jest przeznaczone dla osoby niepelnosprawnej
takie miejsca najczesciej sa poszerzone wiec ludziom jest latwij wyjac np. wozek inwalidzki a druga sprawa ze te miejsca sa blizej wejscia do sklepu a dla osoby o obnizonej sprawnosci ruchowej nawet te kilka metrow mniej do pokonania jest ulatwieniem
i szlak mnie trafia gdy sama szukam takiego miejsca a wszystkie sa pozajmowane przez ludzi ktorzy nie posiadaja legitymacji

nie rozumiem twojego zdania bo uwazam ze inaczej debilom i zwyklym chamom sie do rozumu nie przemowi
didulka
 
Posty: 34
Dołączył(a): sobota 31 marca 2007, 19:08
Lokalizacja: Katowice

Postprzez tom9 » czwartek 18 października 2007, 19:33

didulka ja Cie rozumie i równiez uwazam ze nie powinno sie tam parkowac.
Ale po prostu sposob zwalczania mnie sie nie podoba.
Przyzwoli sie na cos takiego... za pol roku beda ci tablice pod^^^dalac. bo uznaja "jak postoi w kolejce, zaplaci za blache 200 zł (to prawie jak mandat) to sie nauczy"
Uwazam ze powinno tych ludzi karac mandatami, tak jak za inne wykroczenia.
Czy jak ktos wybije Ci szybe w samochodzie specialnie to pojdziesz i np pomalujesz mu okna spreyem w domu ? Bo przeciez w koncu nie mozna wybijac szyb.
Uwazam ze nie tedy droga. Za wykroczenia dostaje sie mandaty a nie jakies nalepki na szybe.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez didulka » niedziela 21 października 2007, 17:14

rozumiem tylko zauwazylam ze policja mimo iz widzi takich delikwentow to i tak nic z tym nie robi wiec jesli sami niepelnosprawni nie wezma spraw w swoje to nikt inny za nich tego nie zrobi
nic nie da grzeczne zwracanie uwagi, w piatek pojechalam do sosnowieckiego fashion house'a stanelam na takim miejscu a obok mnie jakis facet bez legitymacji i grzecznie mu powiedzialam ze zajmuje miejsce osobie chorej i zeby zajal jakies inne bo bylo pelno wolnych z tym ze juz nie pod samym wejscie, facet spojrzal na mnie jak na wariatke i poszedl jak gdyby nic na zakupy :roll:
didulka
 
Posty: 34
Dołączył(a): sobota 31 marca 2007, 19:08
Lokalizacja: Katowice

Postprzez tom9 » niedziela 21 października 2007, 20:58

to co ? zrobic jeszcze nalepki dla policjantów ? :lol:
no skoro sa takie dobre.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości