Problemy z orzeczeniem

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Problemy z orzeczeniem

Postprzez Cinaxyz » poniedziałek 28 lipca 2014, 17:50

Dzień dobry wszystkim, mam następujący problem i chciałbym się was poradzić. Mam 18 lat i koło miesiąca temu udałem się do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy z własnej nie wiedzy. Odrazu zaznazcam ze mam dysfunkcje prawej dłoni a dokładniej brakuje mi trzech palców, z tą przypadłością sie urodziłem. Świetnie się zaadaptowalem do tej dysfunkcji, niemalże z niczym nie mam problemów, tymbardziej z kręceniem kierownicą, trzymaniem jej, zmianą biegów, czy czegokolwiek w aucie. Owi lekarze medycyny pracy jednak zauważyli, że potrzebne mi są trzy kody: 40.11 (gałka na kierownice), 107 (tutaj chodzi o gałke ale nie rozumiem tego kodu skoro jest subkod) i kod 101( dodatkowe oznakowanie samochodu), nie chciałem już tracić nerwów i chodzić do innych lekarzy i stąd moje pytanie. Aktualnie jestem w trakcie robienia kursu i egzamin będe zdawał na tych wszystkich kodach, przypomne, że jeśli zdam będzie ono wydane na termin tylko 5 lat ze względu na te kody. Czy po zdaniu egzaminu będe mógł iść po odczekaniu np kilku tygodni czy miesięcy do innego lekarza orzecznika nie z medycyny pracy i uzyskać orzeczenie bez kodów albo przynajmniej tylko z subkodem 40.11 który umożliwi mi jazdę po drogach unii europejskiej? I jeżeli udałoby mi się uzyskać takie orzeczenie terminowe lub bezterminowe to czy będe mógł iść wtedy do wydziału komunikacji i bez problemu mi wymienią prawo jazdy na to z tym nowym orzeczeniem bez kodów?? Przepraszam jeżeli coś jest niezrozumiałe ale mam nadzieje, że mi pomożecie drodzy internauci.
Cinaxyz
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 28 lipca 2014, 17:10

Re: Problemy z orzeczeniem

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 28 lipca 2014, 21:17

nie znam dokładnie podstaw prawnych, ale jest gdzieś zapis, który mówi że jesli nie zgadasz się z orzeceniem lekarskim to możesz się odwoływać od tego orzeczenia....

kodów też nie pamietam i nie mam zbytnio czasu na przeszukiwanie...
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Problemy z orzeczeniem

Postprzez Cinaxyz » poniedziałek 28 lipca 2014, 21:50

Tak wiem, te kody sa juz po pierwszym szybkim odwolaniu na miejscu i nie chce tego ciagnac dalej gdyz wiem ze nie wygram z kliką WOMP. Dlatego pytam czy po zdaniu egzaminu np. miesiac albo kilka po inny lekarz moze wydac mi orzeczenie i czy wtedy moglbym wymienic bezproblemowo prawi jazdy :)
Cinaxyz
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 28 lipca 2014, 17:10

Re: Problemy z orzeczeniem

Postprzez oskbelfer » wtorek 29 lipca 2014, 20:54

naprawdę nie rozumiem Cię :)


odwołać się nie chcesz ?

za to kombiunujesz z "cudownym ozdrowieniem"
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Problemy z orzeczeniem

Postprzez Cinaxyz » wtorek 29 lipca 2014, 21:18

Na odwolanie jest za pozno gdyz minal termin 14 dni a nie chce kombinowac z ozdrowieniem tylko wygrac z nze swojego rodzaju dyskryminacja ;)
Cinaxyz
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 28 lipca 2014, 17:10


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości