Czemu doroższe i dlaczego "gorsze"?

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Czemu doroższe i dlaczego "gorsze"?

Postprzez dianda » piątek 28 października 2005, 10:40

Primo: Prawko dla niesprawnych jest droższe średnio o 100-200złotych, a kogo nie pytam... nic innego im nie wprowadzają poza adnotacją że ma wadę i należy wykonywać badania lekarskie co jakiś czas, co wiąze się z kosztami wymian prawka...

Secundo: Gdybym mogła otrzymać samochód służbowy to nie dadzą, bo mam kategorię tylko dla "niesprawnego", zatem nie można używać jej do celów zawodowych.

Ja soboie podarowałam takie rozwiązanie, jak mam zdać to zdam na normalnym, a za dodatkową kasę to sobie dofunduję jazdy. Kropka... (A lekarz wystawił mi bezterminową opinię hurra)

Ps. Niewiele jest ośrodków w których pod hasłem :"kształcimy niesprawnych" mają faktycznie sprzęt dla nich.
:arrow: Kat. B: 29.11.2005
>>>Zdane za pierwszym podejściem<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
dianda
 
Posty: 152
Dołączył(a): piątek 28 października 2005, 10:27

nie bardzo rozumiem...

Postprzez autopol-serwis » sobota 19 listopada 2005, 19:01

nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc, że prawko zrobione przez Ciebie jako osobę niepełnosprawną nie pozwala ci na prowadzenie samochodu służbowego. Co innego wykonywanie zawodu kierowcy (kierowca autobusu, taksówki, TIR-a) a co innego wykorzystanie samochodu w celach słuzbowych a chyba o tym myslałaś. Nie bardzo widzę co miało by stac na przeszkodzie otrzymania samochodu słuzbowego.
Cieszę się ze udało Ci sie otrzymac prawo jazdy bezterminowo, bo to faktycznie dodatkowe koszta jego odnawianie.
Natomiast adresy OSK "przyjaznych" ON podałem na stronie http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=29 raczej sprawdzone, choć nigdy nie wiadomo...Jesli masz jakieś dane na ten temat to prosze o przekazanie a zaraz skorygujemy wykaz na stronie :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez dianda » wtorek 29 listopada 2005, 16:42

chwila... ja mam normalne prawko. Ale dowiadywałam się o taką możliwość... zrobienia jako niesprawna osoba (z orzeczeniem) i przeraziły mnie dodatkowe koszta i wpis ze zakaz wykonywania zawodu na samochodach, a także branie pasazerow na wlasna odpowiedzialnosc (nie ich, a moją!).
Wiesz... to były pobieżne infa... byc moze cos sie zmienilo, ale koszta sa duzo wyzsze, wiec po co przeplacac, jak wartosc prawka nawet wieksza? :)
:arrow: Kat. B: 29.11.2005
>>>Zdane za pierwszym podejściem<<<
Obrazek
Avatar użytkownika
dianda
 
Posty: 152
Dołączył(a): piątek 28 października 2005, 10:27

Postprzez Lanette » środa 11 stycznia 2006, 16:18

Kursy nauki jazdy dla osób niepełnosprawnych są droższe gdyż przystosowanie takiego samochodu to koszt około 7 tyś zł dla OSK i jakoś te koszty musi sobie odbić, zresztą te samochody też maja większą awaryjnośc a raczej sprzęt w nich zamontowany
Akademia Bezpiecznej Jazdy LANETTE
44-100 Gliwice, ul. Chorzowska 4
tel. 032/ 270-49-55
Lanette
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 29 grudnia 2005, 13:48
Lokalizacja: Gliwice

takie koszta!?

Postprzez autopol-serwis » środa 11 stycznia 2006, 17:03

7 tyś złotych !? To co w tym samochodzie jest zainstalowane? Sam przystosowywałem samochód dla WORD-u w Toruniu (pod rózne dysfunkcje) i za dużo mniejsze pieniądze. Ceny nie podaję gdyż nie zostałem przez WORD upoważniony ale jeśli ktoś jest realnie zainteresowany taką adaptacją, to prosze o kontakt indywidualnie, wszystko do ustalenia, nawet raty wchodzą w rachube :wink:
A awaryjność osprzętu ? większa? a na jakiej podstawie takie wnioski? ja zajmuje się tym tematem juz 14 lat i nie mogę tego potwierdzić :?
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez Lanette » środa 11 stycznia 2006, 18:55

Takie doświadczenia nam są znane, ze czasami koszt kursu jest o 500zł droższy z tego powodu. My planujemy przystosowac i cenę tez podzyzszymy o 100 niż to ma miejsce dla osob pelnosprawnych aby nam sie zwrocilo za przeróbke. Dodam ze u nas cały kurs kosztuyje 1200zł bez dodatkowych opłat, wiec wydaje mi sie ze jest ok.
Akademia Bezpiecznej Jazdy LANETTE
44-100 Gliwice, ul. Chorzowska 4
tel. 032/ 270-49-55
Lanette
 
Posty: 10
Dołączył(a): czwartek 29 grudnia 2005, 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez autopol-serwis » środa 11 stycznia 2006, 19:13

Podniesienie ceny kursu o 500 zł nie jest według mnie uczciwe, no 100 OK :wink: , poza tym ON może szkolić się na swoim samochodzie :? chyba nic nie uległo zmianie, przynajmniej ja nie znalazłem, a czy już szkolicie ON ? bo w wykazie ( http://www.on.prawojazdy.com.pl/display.php?site=2 ) Was nie ma, mogę dodać od ręki :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości