Mózgowe porażenie dziecięce

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Mózgowe porażenie dziecięce

Postprzez Nafrayu » środa 19 sierpnia 2015, 17:07

Witam

Jestem osobą z mózgowym dziecięcym porażaniem mózgowym lewej strony ciała. Poruszam się samodzielnie. Mam niedowład w lewej ręce charakteryzujący się typ że, np mogę podnieść pustą szklankę ale pełnej już stabilnie nie podniosę. w związku z tym mam pytania bo nikt u mnie w mieście nie jest mi wstanie odpowiedzieć wyczerpująco.

1. Czy mam szanse przejść badania na kierowce?
2. Jak te badania wyglądają? Czy np w moim przypadku bedą w jakiś sposób badać siłę i sprawność mojej ręki? Czy jestem wstanie np utrzymać kierownice
3. Z tego co się z orientowałem to w moim przypadku będę jeździł na samochodzie z automatyczną skrzynią biegów i słyszałem, że lewa ręką jest mi potrzebna do trzymania kierownice oraz zmiany kierunkowskazów. Co w przypadku jeżeli nie będę wstanie ich zmieniać? Czy są jakieś sposoby i możliwości, żeby dostosować zmianę ich do moich potrzeb?
4. Jestem z Jeleniej Góry w której szkole ewentualnie mógłbym zrobić kurs? Oczywiście jeżeli spełnię wymagania. Jeżeli nie w JG to gdzie na dolnym śląsku mógłbym przejść taki kurs?
Nafrayu
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 19 sierpnia 2015, 16:49

Re: Mózgowe porażenie dziecięce

Postprzez Borys_q » środa 19 sierpnia 2015, 21:22

Co do badan ci nie powiem bo nie wiem, jeśli chodzi o kierunki to może się okazać że będziesz musiał dostosować auto do obsługi jedną ręką, jest taka możliwość ale to już zależy od lekarza, najprawdopodobniej Lekarz badający kierowców będzie ci kazał robić dodatkowe badania u specjalistów najpewniej neurolog okulista, laryngolok, może nawet psychotesty (żeby ocenić refleks uwagę i takie historie)
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mózgowe porażenie dziecięce

Postprzez AkukuBernard » czwartek 30 czerwca 2016, 07:42

Jest to "uszkodzenie" neurologiczne, nie zależnie od ciebie istnieje ryzyko, że spowodujesz wypadek. Mnie w takiej sytuacji powiedzieli stanowcze nie.
AkukuBernard
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek 30 czerwca 2016, 07:33

Re: Mózgowe porażenie dziecięce

Postprzez ParoVA » czwartek 03 listopada 2016, 10:52

Przykro mi ale nie.
Lekarze na obecną chwilę dość jednoznacznie wypowiadają się w tym temacie.
Akurat znam jedną osobę, która ma porażenie mózgowe i prowadzi auto, ale owe porażenie jest w stopniu lekkim, a to przy spełnieniu odpowiednich norm dopuszcza do prowadzenia auta.
ParoVA
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 03 listopada 2016, 10:46
Lokalizacja: Przemyśl


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości