niepełnosprawność, dość duża :)

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

niepełnosprawność, dość duża :)

Postprzez bsinkiewicz » czwartek 17 września 2015, 19:11

Witam. Nie długo zbliża się okres pełnoletności w zasadzie już mogę zdawać prawko niecałe 3 miechy do urodzin ale jest jeden problem. Od urodzenia nie posiadam lewej ręki mniej więcej przed łokciem się kończy. Nigdy nie zastanawiałem się nad prawem jazdy po prostu nie wiem czy według prawa mogę uzyskać jakiekolwiek pozwolenie na prowadzenie pojazdu. Nie mam pojęcia gdzie mógłbym sie udać żeby pozyskać jakieś informacje. Zawsze myślałem że będę mógł zdać prawko na automacie tyle że to nie jest chyba takie proste jak mi się wydaje ... Co teraz zrobić macie może jakąś wiedzę na ten temat ? Z góry dziękuje za odpowiedz
bsinkiewicz
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 17 września 2015, 18:58

Re: niepełnosprawność, dość duża :)

Postprzez Borys_q » czwartek 17 września 2015, 20:21

Najprawdopodobniej tylko auto przystosowane do niepełnosprawnosci, co do szczegółów tylko lekarz badający na prawo jazdy ci podpowie.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: niepełnosprawność, dość duża :)

Postprzez Armani » piątek 18 września 2015, 23:19

Osoba niepełnosprawna pod względem fizycznym może być kierującym, jeżeli uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem.


Brak kończyny górnej oczywiście nie jest przeciwwskazaniem do kierowania pojazdami, natomiast może wymagać dostosowania samochodu. W Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi, który zgodnie z przepisami jest uprawniony do ponownego przeprowadzania badań, posiadamy symulator pojazdu samochodowego, który w wybranych przypadkach jest wykorzystywany do oceny zdolności do kierowania pojazdami przez osoby m.in. z różnymi dysfunkcjami w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego. Możliwe, że dostosowanie samochodu w pewnym zakresie będzie w tym konkretnym przypadku niezbędne – komentuje dr Kowalczyk-Szulc
Kategoria B - 13.05.2009r - teoria/praktyka za pierwszym razem.
Kategoria D - 17.08.2015r - teoria - za pierwszym razem, 11.09.2015r praktyka - za drugim.
Armani
 
Posty: 52
Dołączył(a): czwartek 20 sierpnia 2015, 13:19

Re: niepełnosprawność, dość duża :)

Postprzez Ds3 » sobota 12 grudnia 2015, 14:59

Mam dwóch znajomych z podobnym problemem. Jeden ma sparaliżowaną całą prawą rękę i częściową niesprawność prawej nogi, a drugi stracił prawą rękę w wypadku. Obaj jeżdżą samochodami. Jeden z nich ma automata, a drugi manuala ale przerobionego w taki sposób, że biegi zmienia za pomocą nogi. Także nie powinieneś mieć problemów z prawo jazdy tylko musisz dowiedzieć się jak wyglądałby egzamin i sama nauka.


Pozdrawiam!
Ds3
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela 16 sierpnia 2015, 09:49

Re: niepełnosprawność, dość duża :)

Postprzez marekdrill » czwartek 01 marca 2018, 12:26

A przy padaczce i uszkodzonym polu widzenia kwadratowym można?
marekdrill
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2018, 12:22

Re: niepełnosprawność, dość duża :)

Postprzez gumik » czwartek 01 marca 2018, 20:49

marekdrill napisał(a):A przy padaczce [...] można?

Nie.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3454
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość