Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez Luna222able » czwartek 22 marca 2018, 17:49

Witam.
Mam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym 02P i 12C. Nie chcę mieć prawa jazdy, ponieważ to była decyzja moich rodziców, gdy miałam 18 lat Ale wtedy nie miała orzeczenia o niepełnosprawności i mam prawo jazdy bezterminowe. Czy można unieważnić prawo jazdy? Najlpeiej bez badań lekarskich, dziś pani w wydziale komunikcaji powiedziała mi, że można na wniosek, tylko muszę pojechać do urzędu gdzie było wydane Czy to prawda, bo wkurzę się ostro, jak pojadę tam, a tam zamiast odrazu mi zabrać prawko po naspisaniuu wniosku każą mi iść na badnia lekarskei i zamiast nie mienia prawo jazdy dostanę durny druk do badań lekarskich gdzie bee czekać milon lat i jeszcze lekarz stwerdzi, że nie zabiorą.
Pozdrawiam.
Luna222able
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 22 marca 2018, 17:41

Re: Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez rpa » sobota 24 marca 2018, 18:01

Może po prostu schowaj prawko do szuflady? Teraz się go pozbędziesz, a jeśli za 5 lat życie zmusi cię do ponownego zrobienia kursu? Straty materialne, stres, po co?
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11

Re: Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez Cyryl » niedziela 25 marca 2018, 19:47

posiadanie prawa jazdy nie jest nakazem prowadzenia pojazdu.
jeżeli nie chcesz prowadzić pojazdów - nie musisz. i nikt do tego nie może Cię zmusić.
tak jak radził kolega, odłóż do szuflady, bo kto wiec co jeszcze może się zdarzyć w życiu.

jeżeli nie chcesz mieć dzieci nie musisz od razu poddawać się kastracji.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez Luna222able » poniedziałek 26 marca 2018, 16:16

Ok, dzięki. A możecie odpowiedzieć na temat? Nigdy nie wsiadłam po zdaniu prawa jazdy do samochodu, więc nie zmieni się to i tak pewnie musiałabym przejść taki kurs od nowa, bo bym spowodowała wypadek, bardzo dużo lat nie jeżdżąc. I chcę na pytanie czy masz prawo jazdy: odpowiedzieć nie. A nie: tak, ale nie używam i zaraz: a czemu nie używasz i zamiast spokoju mam dialog z ludźmi, a ja nie rozmawiam z ludźmi. Albo, no masz prawo jazdy i skończyłaś studia (licencjat... z dużą pomocą i dużym zapasem lat) jesteś inteligentna. Ale ja nie jestem inteligenta, moje IQ nawet nie osiąg trzycyfrowej liczby, robione profesjonalnym testem a nie w internecie. Ludzie nei widzą mnie taką jaką ja jestem i chcę być, tylko taką jaką "wytworzyli" mnie moi rodzice. Tomnie wkurza i o ile dypolmu nie da się cofnąć, a chcociaż prawko się da, mam nadzieję.
Luna222able
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 22 marca 2018, 17:41

Re: Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez gumik » środa 28 marca 2018, 17:00

Spal je. Wtedy z czystym sumieniem będziesz mogła mówić, że nie masz prawa jazdy.
"Krótki prawy zjazdowy" ;-) -> http://www.forum.prawojazdy.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=35676&p=408094&hilit=kr%C3%B3tki#p408094
gumik
 
Posty: 3454
Dołączył(a): czwartek 15 września 2016, 18:14

Re: Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez Cyryl » środa 28 marca 2018, 19:54

1. dość długo żyję, rozmawiałem z bardzo wieloma ludźmi, na bardzo wiele tematów, ale chyba tylko kilka razy zadano mi pytanie: "czy masz prawo jazdy?"
więc jeżeli w dalszym Twoim życiu takie pytanie padnie statystycznie raz na 10 lat, to chyba niewielka uciążliwość.

2. pytanie: "dlaczego masz prawo jazdy, a nie używasz go?" może być wstępem do ciekawej znajomości.
może za 10-15 lat będziesz sobie w brodę pluła widząc atrakcyjnego faceta i zamykając sobie rozpoczęcie rozmowy: "a czy wiesz, że mam prawo jazdy, a nigdy nie jeździłam? może Ty byś mnie nauczył?"

3. jeżeli masz prawo jazdy, to jesteś pełnoletnia, wyprowadź się od rodziców i zacznij żyć swoim życiem,
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez Luna222able » środa 28 marca 2018, 21:01

tak jak piszesz to mam wrażenie, że nie wiesz co to za symbole niepełnosprawności. Jeżeli myślisz, że kiedy kolwiek będę miała faceta i jeszcze tak zacznę z nim rozmowę a nie "eee czesc. najbardziej lubię smoki i tu monolog." nie chce mi się rozpisywać, ale jakieś dialogi oto to chyba nie przy takim stopniu niepełnosprawności i takich symbolach. mam już 28 lat i nie mieszkam z rodzicami aczkolwiek jestem na ich utrzymaniu bo nie pracuje tylko chodzę do wtz. no cóż zawsze tak jest na forach i zludzmi że chce się odpowiedzi a ludzie swoje. dlatego nie udzielam się min na forach, ale zrobiłam wyjątek z niecierpliwością i to był błąd.
Luna222able
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 22 marca 2018, 17:41

Re: Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez jasper1 » środa 28 marca 2018, 22:38

Luna222able napisał(a):Mam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym 02P i 12C. [u][b]Nie chcę mieć prawa jazdy

W świetle obowiązujących przepisów (art. 3 UoKP) nie możesz kierowć pojazdami mechanicznymi, a więc nie powinnaś posiadać uprawnień do kierowania - prawa jazdy. Do wniosku dołącz kopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności i po sprawie.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez Luna222able » piątek 30 marca 2018, 17:39

Dzięki. Niestety to nie takie proste. Byłam w urzędzie, trzeba przejść płatne badania, dać zaświadczenie w urzędzie i czekać na odpowiedź pocztą. W czwartek idę na badania. Zapomniałam dodać, że mam zaburzenia integracji sensorcznej w tym równowagi (udokumentowane). Czytałam, że to przekreśla prawko.
Luna222able
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 22 marca 2018, 17:41

Re: Odebranie prawa jazdy osobie niepełnosprawnej

Postprzez Luna222able » czwartek 05 kwietnia 2018, 18:05

Dzięki za odpowiedzi. Cofną mi. Temat można zamknąć.
Luna222able
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 22 marca 2018, 17:41


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości