oprzyrządowanie samochodu bez kodu w prawa jazdy

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

oprzyrządowanie samochodu bez kodu w prawa jazdy

Postprzez MATRIX266 » poniedziałek 18 czerwca 2018, 12:00

Witam jestem osobą niepełnoprawną ruchowo mam przystosowane samochód manetka i ręczny hamulec ale nie mam żadnego kodu w dokumencie prawa jazdy do końca nie wiem dlaczego, zdawałem prawo jazdy na samochodzie przystosowanym. Słyszałem że mogę mieć z tego tytułu problemy kiedyś przy kontroli aczkolwiek już mam prawko 10 lat i parę kontroli już za mną i nikt się nie przyczepił więc nie wiem jak to wygląda w świetle prawa tak na prawdę.
MATRIX266
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa 28 września 2016, 18:18

Re: oprzyrządowanie samochodu bez kodu w prawa jazdy

Postprzez rpa » czwartek 21 czerwca 2018, 17:43

Jeśli pojazd posiada homologację, to każdy kierowca z prawem jazdy kat. B może go prowadzić. Ty również. Większy problem jest z samym prawem jazdy, jeśli jesteś niepełnosprawny, powinno być to orzeczone wraz z odpowiednim kodem w PJ. Twoje obecne może zostać zatrzymane, więc warto rozwiązać sprawę zanim się to stanie. Jeśli dostarczyłeś pełną dokumentację, a kod nie został wbity, prawdopodobnie była to zwykła pomyłka w starostwie powiatowym lub (choć to mniej prawdopodobne) PWPW.
rpa
 
Posty: 367
Dołączył(a): sobota 09 stycznia 2016, 17:11


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości