Padaczka czy mogę przystąpić do egzaminu

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Padaczka czy mogę przystąpić do egzaminu

Postprzez nekil » niedziela 24 lutego 2019, 21:01

Witam mam 18 lat i zastanawiam się czy z padaczką mogę przystąpić do egzaminu (kat.B)? Obecnie nie mam żadnego orzeczenia o niepełnosprawności ani opinii, ale miałem kiedyś miałem jedno z wymienionych. Ataki występowały jak chodziłem do podstawówki, ale jest jeden problem biorę cały czas tabletki.
I właśnie czy jak biorę te tabletki to mogę przystąpić do egzaminu, czy może muszę je odstawić , a może w ogóle nie mogę?
nekil
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 24 lutego 2019, 20:43

Re: Padaczka czy mogę przystąpić do egzaminu

Postprzez kasiatututu » czwartek 25 kwietnia 2019, 10:56

Samo zdanie egzaminu nie będzie problemem, nikt ci tego nie zabroni. Chodzi o bezpieczeństwo na drodze.

Po ulicach jeździ sporo osób, które miały w dzieciństwie padaczkę i potem ataki się nie powtarzały. Ja jestem dość sceptycznie do tego nastawiona, chyba że minęło z 10 lat od ostatniego ataku. Pogadaj bardziej z lekarzem, jakie jest prawdopodobieństwo nawrotu, myślę że EEG i lekarz powinni tu zadecydować.
kasiatututu
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa 19 grudnia 2018, 11:14

Re: Padaczka czy mogę przystąpić do egzaminu

Postprzez waw » niedziela 03 stycznia 2021, 21:04

Lekarz wyraził zgodę na udział w kursie?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Padaczka czy mogę przystąpić do egzaminu

Postprzez Agniesia24 » środa 13 stycznia 2021, 11:20

Padaczka to ciężka choroba jednak ma różne skoki. Czasami osoba chorująca nie cierpi bardzo i nie ma ostrych ataków. Może w takim wypadku jest szansa na wyrobienie prawa jazdy. Poczytajcie tu https://epublisz.pl/ . Mają dział zdrowie, gdzie takie tematy są poruszane
Agniesia24
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 11 marca 2015, 13:04

Re: Padaczka czy mogę przystąpić do egzaminu

Postprzez Cyryl » czwartek 14 stycznia 2021, 09:06

możemy tu pisać różnie rzeczy, możemy czytać w sieci różne wiadomości na ten temat, ale wiążące zdanie na ten temat będzie miał lekarz dopuszczający do kursu.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości