niski wzrost

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

niski wzrost

Postprzez Lucyna » piątek 20 stycznia 2006, 13:53

Mam syna 18 lat który jest niskiego wzrostu (120 cm) ma dość duże skrócenie rąk i nóg. Jego przyszłość zależy od możliwości poruszania się samochodem. Chce zrobić prawo jazdy. Od czego ma zacząć, jaki samochód najlepiej kupić, gdzie go przerobić itd. Mieszkamy w woj. małopolskim . Prosiłabym także o kontakt osób o niskim wzroście. Pozdrawiam wszystkich!
Lucyna
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 20 stycznia 2006, 13:31

Postprzez jimorrison » piątek 20 stycznia 2006, 15:01

myślę, że ten link może się przydać:
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/13434

no i wiedza naszego wpółużytkownika forum z Sopotu ;)
pozdr.
jimorrison

prawo jazdy kat.B, 1 podejście
teoretyczny 1.07.2005=>zdany, praktyczny 21.07.2005=>zdany, odebrane 4.08.2005

Był: FSO Caro 2.0 DOHC, FSO Atu 1.6 OHV, FSO Caro 1.4 DOHC
Jest: FSO Caro 1.6 DOHC
Avatar użytkownika
jimorrison
 
Posty: 983
Dołączył(a): wtorek 03 maja 2005, 17:17
Lokalizacja: prohibicja

będzie jeżdzić

Postprzez autopol-serwis » niedziela 22 stycznia 2006, 14:47

jeśli chodzi o mozliwość jazdy osób niskiego wzrostu, jest to problem do rozwiązania :)
montuje się różnego rodzaju przedłużenia pedałów, które musza być jednak dopasowane indywidualnie do wzrostu i możliwości kierowcy, dlatego konieczna jest przymiarka (jak u krawca)
według mnie powinien być to samochód niewielki typu Tico, Seicento lub Cinquecento, mozna wtedy łatwiej pogodzić zasięg nóg i rąk, do tego mozna zamontowac podest (częściową wyższą podłogę) tak aby noga nie spoczywająca na pedale nie wisiała w powietrzu, natomiast nauka jazdy odbywała by sie na tym samym samochodzie. Powinien on być przystosowany również pod tym wzgledem, czyli dodatkowe pedały dla instruktora. Tu należało by sie porozumieć z OSK gdzie syn miał by sie uczyć jeździć i spytac instruktora czy wystarczy mu tylko pedał hamulca, to znacznie uprościło by przeróbkę i obniżyło koszta. Osprzęt do nauki jazdy można później zdemontować, oczywiście po egzaminie, równiez na tym samym samochodzie.
Ja równiez polecam 2 linki http://www.autopol-serwis.pl/ oraz http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=11 , jest tam trochę na ten temat :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

Postprzez Lucyna » poniedziałek 23 stycznia 2006, 09:47

Bardzo dziękuję za te informacje. Proszę jeszcze o radę czy kupować nowy samochód czy używany?
Lucyna
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek 20 stycznia 2006, 13:31

Postprzez autopol-serwis » poniedziałek 23 stycznia 2006, 09:55

:?
No cóż, rzecz gustu i zasobności portfela, ale na dzień dzisiejszy prawie nie opłaca się kupno nowego samochodu. (oczywiście to tylko moja opinia)
Jest sprowadzonych tyle samochodów, że można wybrać dość tanio samochód w dobrym stanie, tylko radzę kupować z fachowcem (ale takim prawdziwym, nawet rzeczoznawcą lub z autohandlu gdzie dają gwarancję), żeby nie naciąć się na jakiś złom, którego naprawa będzie droższa od samochodu. :wink:
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz

niska

Postprzez barbarap » czwartek 06 kwietnia 2006, 18:31

Dzien dobry !!
Nazywam sie Barbara i tez mam problem, gdyż jestem niska. Mam 130 i mam 17 lat. Za rok chciałam bym zdawać prawo jazdy. Mieszkam w okolicach Łodzi i nie mam pojecia gdzie bym mogla zdawac. Boje sie ze nigdy nie bede mogla jezdzic samochodem. Jestem w pełni sprawna tylko ten wzrost :roll: Wiec zwracam sie z prośbą!! Jeżeli ktoś ma inoframacje gdzie bym mogła zdawac (adresy szkoł ) i jak to by wygladalo igdzie mmoglam bym przystosować swoje auto ?? Bardzo Prosze o pilny kontakt
moj emeil = basiapozarlik@wp.pl

Piszcie !!

Z powazaniem
Barbara !! :lol: :D
barbarap
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 06 kwietnia 2006, 18:22

Postprzez autopol-serwis » piątek 07 kwietnia 2006, 07:41

Adaptację samochodu dla osób niskiego wzrostu robiłem już wielokrotnie, nie stanowi to problemu więc nie widzę powodu dlaczego nie dało by się zrobic kolejnego. Tym bardziej że pojawiła się dodatkowa możliwość elektrycznej regulacji wysokości fotela, co w połączeniu z przedłuzeniem pedałów powinno wystarczyć. Sądzę że nie znajdziesz ośrodka, który miał by gotowy taki samochód, ponieważ jest to adaptacja bardzo indywidualna. Jednak jest wyjscie z sytuacji. Przystosować samochód do Twoich potrzeb a oprócz tego do nauki jazdy. Na nim uczyć się jeździć, zdać egzamin a potem wymontować osprzęt do nauki jazdy (jest to dodatkowy koszt około 1000 zł, w zależności od marki samochosdu).
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=11 oraz http://www.autopol-serwis.pl/
Główa do góry, wszystko, no prawie wszystko można :)
Avatar użytkownika
autopol-serwis
 
Posty: 324
Dołączył(a): czwartek 14 sierpnia 2003, 08:42
Lokalizacja: Kielpino k/Kartuz


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 67 gości