Pytania odnosnie prawka

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Pytania odnosnie prawka

Postprzez strong1105 » czwartek 07 czerwca 2007, 14:18

Witam serdecznie wszystkich
mam porazenie mozgowe ktore "zaatakowalo" mi nogi, chodze ale za pomoca jednej kuli, ostatnio kupilem tzn w lutym kupilem sobie Melexa, przerobilem go na dwa pedaly na prawa reke (melex ma dwa pedaly nozne gaz i hamulec tak samo jak w aucie z automatyczna skrzynia biergow) 3 miesiace jezdze nim non stop po bocznych drogach (mieszkam na wsi wiec polnych drog mam pod postatkiem), jedna reka kieruje a druga gazuje i hamuje, no i mam do was pytanie czy mam jakies szanse zeby zrobic prawko? mowie z gory ze u lekarza jeszcze nie bylem co wy mi na to powiecie? rece mam 100% sprawne, nogi 50% ale w czasie jezdy nie uzywam ich wcale bo sie nie da (nacisne pedal ale pozniej noga juz mi nie wroci) wiec przrobilem go na reke..
Chcialbym zdobic prawko bo chce byc niezalezy ale czy mi dadza zaswiadczenie?
Jeszcze jedno - jestem z podkapacia teereny jasielskie w LOKu jasielskim powiedziano mi ze na terenie podkarpacie jest tylko jeden osrodek szkoleniowy dla niepelnosprawnych w Rzeszowie, mogli byscie sprawdzic czy nie ma gdzies blizej Jasla? A jesli nie w Rzeszowie to powiedzieli ze oni moga mnie przeszkolic ale na wlasnym aucie tzn na moim tylko musieli by zamontowac w nim pedaly dla instruktora... Słyszalem ze gdzies w Tarnowie jest OSK dla ON ale nie wiem nic wiecej moze mogli byscie mi powiedziec czy cos takiego wogole istnieje?
Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam - i czekam na odpowiedzi.
strong1105
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:46

Postprzez ella » czwartek 07 czerwca 2007, 14:23

jedna reka kieruje a druga gazuje i hamuje, no i mam do was pytanie czy mam jakies szanse zeby zrobic prawko?(...) rece mam 100% sprawne, nogi 50% ale w czasie jezdy nie uzywam ich wcale bo sie nie da (nacisne pedal ale pozniej noga juz mi nie wroci) wiec przrobilem go na reke..

Możesz zrobić prawo jazdy. Tak jak napisałeś będziesz miał przerobiony samochód tylko do używania rąk.
Od lekarza dostaniesz własnie takie zaświadczenie z odpowiednim kodem o niepełnosprawności.

Co do pytania o OSK to nie wiem.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez strong1105 » czwartek 07 czerwca 2007, 17:04

no to mam nadzieje ze cos z tego bedzie... zobaczymy co powie doktorek...

JAK BYSCIE MIELI COS NA TEMAT OSK NA PODKARPACIU DAJCIE ZNAC...

POZDRAWIAM! - I DZIEKUJE
strong1105
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:46

Postprzez ella » czwartek 07 czerwca 2007, 17:27

W ogóle bardzo mało jest OSK, które szkolą osoby niepełnosprawne.
http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=51
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

zaden problem

Postprzez TOMASZEK » niedziela 24 czerwca 2007, 22:03

facet ja mam porazenie mozgowe czterokonczynowe chodze o kulach i jezdze bryka bez zadnych przerobek malo tego to skonczylem kurs na instruktora nauki jazdy i 7 lipca zdaje egzmin jak sie chce wszystko sie zrobi nie poddaj sie :P
TOMASZEK
 
Posty: 155
Dołączył(a): poniedziałek 30 kwietnia 2007, 16:12

Postprzez strong1105 » poniedziałek 25 czerwca 2007, 09:33

TOMASZEK tylko pogratulowac, zobaczymy jak to bedzie, bede probowal na 100% ale teraz mam wesele no i nie mam jak... a pozniej musze jeszcze zaliczyc komisje ZUSowska :? :roll: Pozdrawiam
strong1105
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:46

Postprzez TOMASZEK » poniedziałek 25 czerwca 2007, 10:23

ty sie zenisz???? zastanow sie po to nie samochod ze sprzedasz wyrejestrujesz i z glowy :D :D :D jak cos to pytaj pomoge ci
TOMASZEK
 
Posty: 155
Dołączył(a): poniedziałek 30 kwietnia 2007, 16:12

Postprzez strong1105 » poniedziałek 25 czerwca 2007, 13:33

hehehe, nie no, nie ja sie zenie, jeszcze mi zycie mile :D :D ale mam wesele 7 lipca, moja siostra wychodzi za maz, wtedy kiedy ty masz egzamin na instrukora :)
kurcze pasowalo by mi zrobic to prawko bo ilez mozna jezdzic po wsi... juz mi sie znudzilo a tak to bym sobie pojechal gdzie by mi pasowalo.. najpredzej to pojde do lekarza gdzies we wrzesniu... a teraz by mi sie przydalo jak "cholewa" ehhh
a skad jestes? moze z podkarpacia?

no i dziekuje Tomek jak cos to bede do ciebie sie zwracal :) pozdro!
strong1105
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:46

Postprzez TOMASZEK » poniedziałek 25 czerwca 2007, 21:20

nie ja jestem ze swietokrzyskiego a probowales automatem jezdzic???? jak cos pytaj :!: :!: :!: :!: :!:
TOMASZEK
 
Posty: 155
Dołączył(a): poniedziałek 30 kwietnia 2007, 16:12

Postprzez strong1105 » wtorek 26 czerwca 2007, 20:05

jezdze automatem ale przerobionym na rece.. bo moje nogi tak jak juz wczesniej mowilem nie wracaja do punktu wyjscia po nacisnieciu gazu czy hamulca no i boje sie jechac samymi nogami bo poprostu maja troche spozniony refleks... co innego rece, nimi noge jezdzic do woli, nie sprawia mi trudnosci kierowanie jedna reka i przyspieszanie czy hamowanie druga...
TYLKO RECE wchodza w gre jadac autem, nogi niestety musza spoczywac w spokoju bo by sie nie dalo jezdzic..

Tomek, przepraszam ze pytam, ale jak ty jezdzisz autem z czterokonczynowym porazeniem mozgowym.. i tak wogole to czym jezdzisz? :)

Pozdrawiam!
strong1105
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek 07 czerwca 2007, 13:46

Postprzez scorpio44 » wtorek 26 czerwca 2007, 20:28

Panowie, pełen szacunek dla Was, ale zaczynacie podpadać pod 17 punkt regulaminu. ;)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez TOMASZEK » środa 27 czerwca 2007, 15:18

wszystko sie da :D wczesniej miale toyote yaris a teraz mam opla corse gaz to sobie mozesz zrobic w kierownicy na dotyk i trzymajac kierownice jednoczesnie bedzie gazu dawal bez potrzeby odrywania reki
TOMASZEK
 
Posty: 155
Dołączył(a): poniedziałek 30 kwietnia 2007, 16:12

Postprzez TOMASZEK » piątek 16 listopada 2007, 22:31

i co kolego zrobiles prawko??
TOMASZEK
 
Posty: 155
Dołączył(a): poniedziałek 30 kwietnia 2007, 16:12


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości