Samochód dla osoby z niedowładem kończyn dolnych

Porozmawiajmy o integracji w ruchu drogowym.

Moderatorzy: ella, klebek

Samochód dla osoby z niedowładem kończyn dolnych

Postprzez Koli » sobota 28 lipca 2007, 17:58

Witam!

Wybrałem chyba nieco nieodpowiednie forum, ale mam nadzieje, że nikt mnie nie zje za to, i otrzymam pomoc ;)

Sąsiadka miała wypadek, w związku z czym jej samochód trafił do kasacji, a ma bardzo utrudniane poruszanie się. W związku z tym, potrzebuje "nowego" samochodu. Problem jest w tym, że jest już niepracująca (na rencie) i nie otrzyma dofinansowania z PFRONu na przebudowę zwykłego samochodu na taki, odpowiadajacy jej potrzebom, cena takiej przeróbki to aż 8500 zł.
Poprosiła o poszukanie używanych, malych samochodów w miare nowych /optymalnie do 5 lat/ właśnie z przystosowaniem dla osoby z niedowładem kończyn dolnych.
Tu się pojawia mój problem - mimo dość solidnych moim zdaniem, poszukiwań - nie znalazłem nic w miare nowego i małego. Może ktoś zna jakieś witryny z takimi ofertami? A może ktoś zna jakiś sposób na otrzymanie dofinansowania takiej przeróbki?
Byłbym naprawdę wdzięczny za pomoc.
Koli
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 28 lipca 2007, 17:47
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez ella » niedziela 29 lipca 2007, 00:20

Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Koli » niedziela 29 lipca 2007, 01:08

Wielkie dzięki, pierwszą strone sam znalazłem, jednak na drugik portalu znalazłem kilka ciekawych propozycji ;)
Koli
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 28 lipca 2007, 17:47
Lokalizacja: Zabrze


Powrót do Szkolenie niepełnosprawnych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości