Wałbrzych

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Wałbrzych

Postprzez Koro » wtorek 02 kwietnia 2013, 18:41

Kurs kategorii B robiłem w Scorpiusie jak jeszcze prowadziła go pani Jadwiga S. (z mężem chyba), a Pan Artur był tylko instruktorem. Do teorii Pan Artur S. (inne nazwisko) przygotował nas świetnie (grupa 8 osób), wszystkie godziny teorii przeznaczone były na wykłady, można zawsze było przyjść wcześniej i porozwiązywać testy w wolnym czasie.
Jazdę miałem najpierw z takim starszym Panem (o ile mnie pamięć nie myli to był mąż Pani Jadwigi), na pierwszej jeździe powiedział co do czego służy, pojechaliśmy na miasto i później na każdej następnej godzinie mi odliczał ile godzin wyjeździłem i że po godzinie x nie powinienem już takich błędów popełniać np. na 3 godzinie zgasło mi auto podczas ruszania na skrzyżowaniu. Najczęściej wydawał tylko polecenia skręć w prawo, jedź prosto i nic więcej przez tą monotonię nie raz przyłapał mnie, że wjechałem pod zakaz. Jak przez prawie pół godziny nic nie mówił to w pewnym momencie nagle wyskakiwał z pytaniem jaki znak właśnie minęliśmy. Powtarzał co jazdę, że przez 30 godzin nie można nauczyć się jeździć i on przygotowuje do egzaminu. Jazdy miałem również z panem Arturem, który jeździł z kursantami, kiedy państwo S. byli na wczasach, albo na zjeździe instruktorów czy czegoś tam we Wrocławiu czy jeszcze z innych przyczyn nie mogli prowadzić jazd (z Panią Jadwigą i tak nie jeździłem). Jazdy z Panem Arturem wspominam bardzo dobrze, przez te kilka godzin co z nim jeździłem nauczyłem się więcej niż przez 20+ godzin z tym drugim instruktorem. Porozmawiał, wytłumaczył, dawał wskazówki podczas jazdy, cały czas przypominał, żebym pilnował prędkości, a to że za wolno jadę, a to że za szybko, bo tu było ograniczenie, żebym się rozglądał.
O ile się nie mylę to Pan Artur teraz sam prowadzi Skorpius albo jakiś inny OSK więc polecam jazdy z Panem Arturem S.

Po niezdanym egzaminie dokupywałem jeszcze godziny u Grzegorza D. (siedziba na Piaskowej) i również sobie chwalę.

Kurs kategorii C robiłem w Torusie. Tutaj teoria to była straszna porażka. Połowa czasu na teorię to były wykłady, a reszta, ok 15 godzin, to wykonywanie testów na komputerze i nic więcej. W ogóle nie potrafiłem dogadać się z Panem Wilhelmem. Egzamin wewnętrzny odbywał się na kartce i jak ktoś popełnił błąd to Pan Wilhelm podawał poprawną odpowiedź i mówił żeby poprawić, że w domu jeszcze będzie dużo czasu, żeby się przygotować do teorii.
Jazdy miałem z Panem Robertem N. i tutaj byłem pozytywnie zaskoczony, potrafił wytłumaczyć, cały czas przypominał jak o czymś zapominałem, nie denerwował się, nie krzyczał bez powodu. Jedyny minus to spóźnianie się. Zdarzało się, że ja się spóźniłem 5 minut, zdążyłem zaparkować auto, sprawdzić MANa, tak ogólnie (burty, pasy od plandeki, opony, przykręcenie kół, koło zapasowe i inne rzeczy, które mogłem sprawdzić bez otwierania czy odpalania samochodu) i dopiero nadjeżdżał Pan Robert, zdarzyło się też tak, że ktoś z innym instruktorem miał wewnętrzny egzamin praktyczny i wraz z Panem Robertem staliśmy prawie godzinę na mrozie i czekaliśmy, aż wrócą, a później objaśnią sobie błędy. Choć drugi MAN, którym jeździł pan B. stał na parkingu nie można go było dotykać. Oczywiście godzinę odebrałem sobie w innym terminie. Było też tak, że po powrocie z miasta zamiast jeździć po placu pan B. zarekwirował MANa do wyrywania betonowego słupka z ziemi przy wyjeździe w placu...
Ogólnie Torus na nie, jazdy z Panem Robertem jedyny plus.
Koro
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek 02 kwietnia 2013, 14:45

Re: Wałbrzych

Postprzez Milkaaa » piątek 01 maja 2015, 00:53

Witam. Szkoliłam się w szkole jazdy Łukasza sztymali, serdecznie polecam tą szkołę, jest najlepsza w Wałbrzychu! Zdałam za pierwszym razem egzamin państwowy i teoretyczny, bardzo dziękuję Instruktorowi Mateuszowi za kawał dobrej roboty. Polecam pana Mateusza :) dzięki Niemu egzamin zdany i mam to szybko za sobą. Na drodze czuję się pewnie, ponieważ jestem dobrze przygotowana do bycia kierowcą! Serdecznie polecam :)
Milkaaa
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 01 maja 2015, 00:41

Re: Wałbrzych

Postprzez pietraspawel » sobota 03 kwietnia 2021, 10:11

OSK Torus.
Absolutny brak profesjonalizmu, zarówno ze strony kadry instruktorskiej jak i właścicieli.
Nie przeprowadzają szkolenia teoretycznego, wymuszając przygotowanie się do egzaminu samemu oraz zdanie teorii przed rozpoczęciem jazd.
Same jazdy w porządku, pod warunkiem, że już się rozpoczną: nigdy się nie zdarzyło, żebyśmy rozpoczęli o umówionej godzinie, 15 minut obsuwu to standard, poza tym możesz liczyć na profesjonalne porady, no chyba, że akurat dla pana instruktora R.Nieznalskiego ważniejsze są pierożki, siku lub rozmowa telefoniczna (telefon przy uchu przez większość czasu, również podczas jazdy po mieście - co jest wykroczeniem).
Powalające tempo: w ciągu 4 miesięcy wyjeździłem 11 godzin - po tym czasie zrezygnowałem z wątpliwej jakości usług tego OSK - w tym tempie wyjeżdżenie kompletu 45 godzin zajęłoby mi ponad rok.
Po złożeniu rezygnacji po raz pierwszy zobaczyłem Kartę przeprowadzonych zajęć, z której dowiedziałem się, że wyjeździłem więcej niż było faktycznie, a nawet, że uczyłem się jeździć z przyczepą.
Jednak nawet dopisanie godzin, których nie wyjeździłem nie wystarczyło, więc pani właścicielka doliczyła sobie 500 zł kosztów, bo tak, żeby tylko nie oddać mi nadpłaty za niewyjeżdżone godziny.
pietraspawel
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 03 kwietnia 2021, 10:10

Poprzednia strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości