Krosno

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Krosno

Postprzez moniaponia » poniedziałek 03 września 2012, 11:36

Jeśli ktoś myśli o wczasach z prawem jazdy....
Byłam na takich wczasach, trochę kierowałam się opiniami internautów, były raczej pozytywne - chciałabym jednak taką metodę stanowczo odradzić. Stąd ten wątek- gdyby ktoś się zastanawiał i szukał w necie opinii.
Teraz ( po szkodzie) myślę, że dużo lepiej zdawać prawo jazdy jak najbliżej miejsca zamieszkania - bądź zamieszkania rodziców, nie ponosicie kosztów dojazdu ,noclegów ,wyżywienia.Oszczędzacie sobie także stresu - najczęściej jest się na takich wczasach samemu, nie ma wsparcia rodziny czy przyjaciół, no i oszczędzacie sobie rozczarowania po porażce, a trzeba ją niestety zakładać. Podchodziłam do egzaminu dwukrotnie, ale nie zdałam.
Byłam w Krośnie i zapisując się słyszałam, jak to tam jest łatwo zdać, że małe i "łatwe" miasto , że właściwie to 60% zdawalność - ale fakty są takie ,że zdawalnośc to tak 25-30% ( praktyczny egzamin) - szukajcie jak najnowszych(z 2012) informacji.
Nie wymieniam żadnej szkoły jazdy, bo instruktorzy są w porządku ( podobno w Krośnie jest zarejestrowanych 78 OSK - na marginesie), ale w waszym mieście pewnie też są dobrzy i profesjonalni instruktorzy . I jak dokładnie poszukacie to i w swoim mieście znajdziecie kogoś, kto wam zaoferuje kurs przyśpieszony.
W moim przypadku ten wyjazd okazał się kosztowny i bez sensu. Na konieczne tylko opłaty - kurs, dodatkowe jazdy ( bo chciałam się dobrze przygotować, haha), opłaty za egzaminy , badania, bilety ( w tym lotnicze ,bo mieszkam zagranica - no i bilet na 2 podejscie był bardzo drogi bo kupowany prawie przed samym wylotem), hotel-razem naprawde dużo ... Przemyślcie więc, czy chcecie tyle wydać na rozwój Podkarpacia?
WORD-y utrzymują się głównie z wpłat za egzaminy i nikt tam nie jest zainteresowany, żebyście za pierwszym razem zdali. Może lepiej więc wydać pieniądze w lokalnym ośrodku, będzie taniej - i starczy na więcej powtórek.
Pewnie bym tego nie pisała, gdybym zdała - ale nie zdałam - tak jak mnóstwo innych ludzi , których tam widziałam. W ciągu tych 2 dni w czasie kiedy tam siedziałam widziałam 6 osób ,które zdały prawo jazdy kategorii B. ( za pierwszym razem to było jakieś 5 godzin ,za drugim 1 godzina .Zdających jest dużo np na 7.15 -21 osób tylko na praktyczny.) Więc chyba jak ktoś ma za pierwszym razem zdać - to zda , nie ważne gdzie, bo nie liczcie ,że w Krośnie łatwiej.
Więc jeśli ktoś myśli o wyjeździe na Podkarpacie po prawo jazdy, niech sobie to jeszcze przemyśli... Bo opinia, że tam łatwo zdać egzamin jeszcze gdzieś w necie krąży , ale jest przeterminowana niestety.
moniaponia
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 03 września 2012, 08:37

Re: Krosno

Postprzez Alexxa » poniedziałek 15 kwietnia 2013, 16:48

Tylko i wyłącznie DUET! Jeśli ktokolwiek zastanawia się nad wyborem szkoły w Krośnie to bez cienia wątpliwości polecam tą szkołę. Pełny profesjonalizm (szanowanie czasu kursanta, nowe auta, wysoki poziom nauki) miła i przyjazna atmosfera. Z kolei, jeśli chodzi o instruktora to miałam przyjemność jeździć z panem Lucjanem, który jest niezwykle kulturalny, spokojny, cierpliwy. Ma ogromne poczucie humoru i jest niezwykle sympatycznym i ciepłym człowiekiem, co sprawia że jazda staje się przyjemnością, a wracając z niej człowiek ma uśmiech od ucha do ucha. PS: po opanowaniu swoich nerwów zdałam za 3 razem :)
Alexxa
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 15 kwietnia 2013, 16:14

Re: Krosno

Postprzez BognaM » piątek 13 grudnia 2013, 23:54

W Krośnie jest taka masa szkół, że na prawdę ciężko coś wybrać. Ja moje zdane egzaminy (oba za pierwszym razem) zawdzięczam szkoleniu w trybie Turbo w Kropce.

Zależało mi na czasie i na zdobyciu umiejętności (nie tylko zdanego egzaminu).
Anielska cierpliwość pana instruktora Krzysztofa, nie tylko w czasie jazd, ale też jeśli lubicie drążyć kodeks drogowy, satysfakcja gwarantowana. Swietna atmosfera na zajęciach i w samochodzie, zero stresu.
Miałam możliwość sporadycznych jazd z innymi instruktorami, co jest fajnym doświadczeniem, bo każdy jednak zwraca uwage na inne rzeczy.
Poza Krosnem jeździliśmy też po Jaśle i Rzeszowie, oraz autostradzie - mega sprawa!

Pamiętajcie jednak, że żadna dobra szkoła nie zda egzaminu za was i nie wleje wam teorii do głów w trybie offline :).
początek/koniec kursu: 06.11.13 / 27.11.13
egzamin teoretyczny: 13.12.13 - 71/74 pozytywny
egzamin praktyczny: 13.12.13 - pozytywny
BognaM
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 25 października 2013, 17:04

Re: Krosno

Postprzez paula121 » piątek 08 maja 2015, 02:27

Polecam www.wczasyiprawko.pl w Krośnie. Organizują kursy przyspieszone jak i w normalnym trybie. Szkołę oceniam bardzo pozytywnie. Uczestniczyłam w kursie przyspieszonym tj. 14 dni i obawiałam się, że w tak krótkim czasie nie zdołam się nauczyć, zwłaszcza, że wcześniej nie miałam z tym w ogóle styczności. Jednak moje obawy okazały się niepotrzebne. Zajęcia teoretyczne prowadzone w miłej atmosferze. Wszystko dokładnie wyjaśnione a w razie jakichkolwiek pytań wykładowca cierpliwie objaśnia dane zagadnienie. Oczywiście na naukę teorii trzeba indywidualnie poświecić sporo czasu, rozwiązywać testy itd, bo wykładowca może nam coś wyjaśnić ale za nas się nie nauczy. Co do zajęć praktycznych to oboje z chłopakiem (on również uczestniczył w kursie) jesteśmy bardzo zadowoleni. Instruktor Krzysztof okazał się bardzo cierpliwy i spokojnie nawet po kilkadziesiąt razy tłumaczył wszystko. Atmosfera podczas jazd miła i wesoła, co przełożyło się na spokojne i bezstresowe jazdy! Podsumowując samą naukę to jak najbardziej polecam wczasyiprawko.pl jak i instruktora Krzysztofa!
Podczas kursu mieliśmy również zapewnione zakwaterowanie oraz wyżywienie. I tu również duży plus. Pokoje bez zastrzeżeń, obsługa hotelowa również przyjemna. Wyżywienie w postaci śniadania i obiadokolacji oceniam pozytywnie.
Kurs nie jest tani, jednak wg mnie warto się na niego udać, jeśli komuś zależy na szybkim zdaniu prawka.
paula121
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 08 maja 2015, 02:07

Poprzednia strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 72 gości