Poznań

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Poznań

Postprzez Moniaa91 » sobota 23 maja 2015, 11:20

Hej, zalogowałam się tutaj specjalnie, żeby polecić wszystkim z całego serca "Bajkę" :) Naprawdę byłam trudną kursantką, ale dzięki tej szkole (i oczywiście własnej determinacji ;)) udało się. Ja jeździłam głównie z p. Anią, koleżanka z p. Filipem i też bardzo go poleca. Wcześniej byłam w innym ośrodku, ale dopiero w "Bajce" nauczyłam się jeździć. Instruktorzy sympatyczni, ale też wymagający i to się liczy. Odpowiadają na pytania, jak czegoś nie wiesz i do skutku ćwiczą to, czego nie ogarniasz (w moim przypadku były to przede wszystkim lewoskręty na światłach kolizyjnych). Po prostu dobrze zainwestowana kasa.

Pozdrawiam i życzę wszystkim zdanych egzaminów i szerokiej drogi :)
Moniaa91
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 23 maja 2015, 11:10

Re: Poznań

Postprzez AntyFeder » sobota 30 maja 2015, 11:41

Nie polecam OSK "Pionier". Namęczyłem się ze zdaniem prawka, dopiero po wykupieniu dodatkowych jazd w OSK "Galant" udało mi się zdac.
Wszystko za sprawą śmiesznego instruktora Krzysztofa Federa, który najwidoczniej wykonuje swoją prace z musu. Wszystkie jazdy zaczynałem na pętli junikowo bo tam też znajduje się to całe OSK, po dojechaniu na winogrady jeździłem po nich na każdej jeździe może z pół godziny? A potem powrót do domu trasa na około (zamiast jechać prosto grunwaldzką cały czas to robił jakieś manewry przez ławice, skórzewo itp byle jak najwięcej czasu zabrać). Za każdym razem oprócz pierwszej jazdy ta sama, identyczna trasa którą praktycznie znam już na pamięć :lol: , wszystkie manewry pokazał mi tylko raz(jedynie łuk więcej wałkował), a parkowanie równoległego to ani razu mi nie pokazał. Za każdym razem traciłem 10 minut jazdy bo musiał wjeżdżać na Orlen gdzie podobno ludzie go już nienawidzą bo z natury jest to bardzo krzykliwy człowiek i zawsze gdy tam wjezdza to najpierw wita sie z wszystkimi pracownikami, parodia. Gdy zrobiłem coś źle to zamiast wytłumaczyć zasadę ruchu drogowego w danej sytuacji to hamował i wyskakiwał z jakimiś tekstami typu"I gdzie jedziesz?" I jak tu sie nauczyc ? W dodatku często w bezsensownych sytuacjach wpieprzał mi się ze swoją łapą na kierownice.
Nie idźcie tam ludzie bo to parodia a nie OSK a instruktor to już w ogole ....
AntyFeder
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 30 maja 2015, 11:33

Re: Poznań

Postprzez Nalia86 » wtorek 14 lipca 2015, 15:59

Bardzo chciałam polecić szkołę jazdy Speed na Starowiejskiej. W pierwszej trójce zdawalności w Word. Mi się udało zdać za drugim razem, gdy opanowałam stres i nie zrobiłam głupoty na łuku jak za pierwszym razem :D. Polecam jazdy z Łukaszem, Mariuszem, Mileną, Robertem i Danielem! Dziękuję Wam! :)
4 maj 2015 rozpoczęcie kursu
23 czerwiec 2015 teoria 74/74
3 lipiec 2015 praktyka plac (-) miasto (-)
14 lipiec 2015 praktyka plac (+) miasto (+)
27 lipiec mam dokument!
Nalia86
 
Posty: 14
Dołączył(a): wtorek 14 lipca 2015, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań

Postprzez kloniks » poniedziałek 20 lipca 2015, 18:02

Nie pamietam nazwy mojego Osrodka, ale znajdował się na rynku jezyckim. W skali 1-10 daję 10!
Nie tylko zajeli 2 miesjce pod względem zdawalności, ale nauki jażdy uczy były egzaminator z WORDU także wszystkie zakamarki na ktorych oblewają mi pokazał:) Zdałam za pierwszy razem:)
kloniks
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 23 czerwca 2015, 13:35

Re: Poznań

Postprzez aaska88 » czwartek 13 sierpnia 2015, 19:13

Jak wygląda kwestia zapisywania się na jazdy w OSK Pegaz i jakie są terminy? Po przejrzeniu forum, jestem zainteresowana ośrodkiem, ale obawiam się napiętego grafiku. I czy można na kilka jazd z góry się zapisywać?
aaska88
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek 17 lutego 2015, 20:59

Re: Poznań

Postprzez Paki » środa 27 stycznia 2016, 21:39

Rozpoczęłam kurs w OSK Rataje i bardzo się zawiodłam. Na zajęciach teoretycznych wykorzystywany jest projektor i slajdy z lat dziewięćdziesiątych (na podobnym projektorze mój ojciec wyświetlał mi bajki na dobranoc w na początku lat 90). W związku z tym nie wszystkie zasady prawa drogowego się zgadzają i wykładowca dyktuje do zeszytu poprawne zasady - jak w szkole podstawowej lat 90. Zajęcia zaczynają się z opóźnieniem i kończą wcześniej, wykładowce irytuje zadawanie pytań. Nie wszystkie ważne zagadnienia są omawiane.
Na zajęciach praktycznych zostałam skierowana do pana Andrzeja i to spowodowało, że zrezygnowałam z kursu w OSK Rataje. Instruktor krzyczał na mnie, obrażał, złośliwie drwił, straszył. Metody traktowania ucznia jak z pruskiej szkoły. Po zajęciach z p. Andrzejem zrezygnowałam z kursu. W związku z rezygnacją z kursu z winy szkoły zawnioskowałam o zwrot opłaty za kurs, którą uiściłam na początku kursu. Niestety kierownik szkoły zignorował mnie, nie zainteresował się ani nie przejął krzywdą, jaka mnie spotkała. Mam nadzieję, że nikogo więcej nie spotka taka niesprawiedliwość jak mnie. OSK Rataje to strata czasu, pieniędzy i nerwów. Dziwie się, że przy takiej konkurencji na rynku ośrodków szkolenia kierowców, OSK Rataje pozwala sobie na takie traktowanie kursanta.
Paki
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 16 stycznia 2016, 00:10

Re: Poznań

Postprzez Zorrro » środa 02 marca 2016, 21:40

Dramatyczne OSK Rataje!
Teoria okej, natomiast praktyczne lekcje z właścicielem to totalna porażka. Instruktor nie przekazał mi żadnej wiedzy. Jazdy były przeprowadzane w milczeniu. Trasa egzaminacyjna przejechania tylko 3 razy, jazdy po 1 godzinie (i jeszcze skróconej!!!) i to praktycznie tylko na terenie rataj. A zasad parkowania nie przekazal mi w ogole, tak samo ruszania pod górkę. Po przejechaniu niepełnych 30 h, dzięki panu Robertowi nie umiem nic. Dziś jestem po 2 godzinach dodatkowych w innym OSK i przez te dwie godziny instruktor nauczył mnie więcej niż przez 30 pan Robert Skrzypczak. Nie polecam OSK Rataje, pieniądze wyrzucone w błoto.
Zorrro
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 02 marca 2016, 21:19

Re: Poznań

Postprzez nikola11 » poniedziałek 04 kwietnia 2016, 10:19

Szczerze, gorąco polecam OSK PEGAZ! :D świetna atmosfera, fantastyczni ludzie :D zajęcia teoretyczne prowadzone były przez Pana Romana kompetentnie, wszystko potrafił wyjaśnić i pomóc zrozumieć :) dużo się z nich zapamiętuje. praktyka natomiast według mnie najlepiej i w najmilszej, lekkiej, przyjaznej atmosferze odbywa się ze Sławkiem :D najlepszy instruktor ever, z dużym poczuciem humoru i dawką dobrej zabawy za kółkiem :lol: ale zabawa to nie wszystko, uczyłam się też w wielu miejscach, poznałam chyba wszystkie możliwe sytuacje i miejsca na drodze, które przydają się w przyszłości podczas jazdy :D wiesz, co robisz dobrze, a co jest do poprawki, by jak najlepiej przygotować się do egzaminu i zwykłego jeżdżenia już po nim :D
wszystko to sprawiło, że egzaminy zdane za PIERWSZYM razem :D zachęcam do zapisania się w tej szkole, wysoki poziom nauczania :P sukces murowany :spoko:
nikola11
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 02 kwietnia 2016, 08:47

Re: Poznań

Postprzez Aneta1 » środa 06 kwietnia 2016, 09:13

Witam! Wczoraj 5.04 zdałam egzamin praktyczny na prawo jazdy! Zdałam dzięki jazdom doszkalającym w OSK PEGAZ. Jestem naprawdę wdzięczna i bardzo szczęśliwa, że tak dobrze zostałam przygotowana do egzaminu. Dodam, że jestem po czterdziestce, samo pójście na egzamin było dla mnie wręcz paraliżujące, że opuszczałam terminy egzaminów. Jeszcze raz bardzo dziękuję Panu Sławomirowi, który z pełnym profesjonalizmem, spokojem przekazywał mi wszelkie wskazówki niezbędne do zdania egzaminu. Nade wszystko dodał mi pewności siebie. Z odpowiedzialnością polecam właśnie OSK PEGAZ w Poznaniu. Dziękuję. Aneta
Aneta1
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 05 kwietnia 2016, 22:09

Re: Poznań

Postprzez kxixk » środa 11 maja 2016, 21:22

Witam! bardzo polecam OSK Wierzbak, a zwłaszcza pana Romana S. - bardzo fachowy, spokojny, punktualny i uczciwy instruktor. Plusy szkoły - jazdy rozpoczynają się od ulicy Śląskiej - bardzo blisko placu manewrowego i obszaru gdzie zdawane są egzaminy (Winogrady). W OSK Wierzbak znalazłam się po kilku niezdanych egzaminach, myślałam, że nie ma dla mnie nadziei, dzięki Panu Romanowi udało mi się szybko zdać egzamin. Polecam!!!
kxixk
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 11 maja 2016, 21:13

Re: Poznań

Postprzez hannas » czwartek 23 czerwca 2016, 14:32

Witam, ja z kolei mogę polecić wszystkim niezdecydowanym OSK Pegaz. Zawsze chciałam zdobyć prawo jazdy, jednak przez około 10 lat bałam się wsiąść za kółko. W końcu coś się we mnie przełamało i zapisałam się do OSK Pegaz. To była najlepsza moja decyzja w ostatnim półroczu. Wykłady prowadzone ciekawie i bardzo rzeczowo. A już po pierwszej jeździe chciałam więcej i więcej. Po prostu nie mogłam się doczekać każdej następnej. Najwięcej godzin wyjeździłam ze Sławkiem. Człowiek z powołania, bardzo opanowany, cierpliwy, z dużą dawką humoru i świetną muzyką w samochodzie ;). Jazdy odbywały się zawsze o czasie i nigdy nie były skracane. Pod koniec kursu żal było się rozstawać. Rady i wskazówki otrzymywane od instruktorów dały o sobie znać podczas egzaminu. Egzamin zdany podczas pierwszego podejścia :) Jeszcze raz z tego miejsca chciałabym podziękować za świetne przygotowanie do egzaminu ale też do zwykłej, codziennej i bezpiecznej jazdy.
hannas
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 23 czerwca 2016, 14:12

Re: Poznań

Postprzez asia4564 » środa 20 lipca 2016, 12:04

Ja, podobnie jak ktoś wyżek, polecam ośrodek Galant Bardzo dobre podejście do kursanta. Najpierw byłam w innej szkole, pierwszy egzamin oblałam, pewnie zaważyło wiele czynników - stres itp. ale po jazdach doszkalających właśnie w tym ośrodku nabrałam więcej pewności i drugi egzamin odbył się już bez żadnych problemów. Serdecznie polecam.
asia4564
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 20 lipca 2016, 11:58

Re: Poznań

Postprzez rippie » czwartek 04 sierpnia 2016, 16:41

Zdecydowanie NIE POLECAM OSK RATAJE. Ośrodek ten polecam OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM. O ile teoria na przestarzałych slajdach była znośna, tak część praktyczna z panem Robertem Skrzypczakiem to totalna porażka. Notoryczne spóźnianie sie na jazdy, skracanie jazd, stanie w trakcie jazdy pod McDonaldem i załatwianie prywatnych spraw. Pan Skrzypczak nie przekazał mi żadnej wiedzy i pierwsze podejście do egzaminu było oczywiście niezdane (praktyka). NIE POLECAM OSK RATAJE

Na godziny doszkalające poszedłem do OSK MUSTANG, który SERDECZNIE POLECAM. Kompetentni instruktorzy, miła atmosfera, fachowe podejście. Praktyka, po kilkunastu godzinach jazd doszkalających, zdana za pierwszym razem bez najmniejszego problemu. Jeszcze raz serdecznie polecam i dziękuję Panu Maciejowi i Panu Jurkowi!
rippie
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 04 sierpnia 2016, 16:35

Re: Poznań

Postprzez Andrzej2016 » poniedziałek 28 listopada 2016, 20:05

Bardzo polecam OSK Pegaz. Atmosfera jazdy absolutnie bezstresowa
Zajęcia z teorii odbywają się w wygodnych godzinach popołudniowych a harmonogram zajęć jest tak ułożony, że kursant przyswaja maksimum wiedzy teoretycznej. Jeździłem z różnymi instruktorami, wszyscy są wykwalifikowani i cierpliwi,osobiście polecam jazdy z Rafałem. Podejście do kursanta od strony instruktora jest naprawdę indywidualne. Na jeździe z nowym instruktorem zawsze zapyta z czym miałeś kłopoty i na jakich elementach jazdy chciałbyś akcentować. Nigdy nie miałem też problemów z rozpisywaniem terminów jazd pasujących pod mój plan. Zdałem za pierwszym razem a zatem każdemu polecam szkołę Pegaz :D :D :D
Andrzej2016
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 28 listopada 2016, 20:00

Re: Poznań

Postprzez jalek » piątek 02 grudnia 2016, 09:32

Znajoma jeździła w OSK Rataje, ja w OSK Pegaz - ja jestem bardzo zadowolony z tej szkoły, a koleżanka nie za bardzo. Nie przejmują sie kursantami (jest im to obojętne czy zdadzą czy nie), poziom jest bardzo niski...
Avatar użytkownika
jalek
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 01 grudnia 2016, 09:48
Lokalizacja: Kraków/Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości