Poznań

Oceń ośrodek szkolenia kierowców, w którym zdobyłeś lub zdobywasz drogowe uprawnienia.

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez michorowska » wtorek 22 kwietnia 2008, 21:54

Ja zdawałam w ośrodku TRAMWAJARZ. Co mnie zachęciło:
-koleżanka i 2 kolegów, którzy byli zadowoleni;
-cena, 1100 dla studenta, i nie patrzyli czy mam legitkę;
-lokalizacja w centrum miasta;

Moje odczucia:
-zajęcia teroetyczne-jak najbrdziej w porządku, choć zaczęłam w połowie tych zajęć, na kilka nie chodziłam z powodu pokrycia sie terminu z innymi:), egz. wew. zaliczyłam za 2 razem, ale mi sie nie chciało uczyć-ogólnie wrazenie na plus;
-szef-straszny jajcarz, hehe, przynajmniej zawsze ma humor, ale jak trzeb cos zalatwic to pomoże-wrażenie również pozytywne;

Jazdy-mialam dwóch instruktorów, ten od kursu i ten od dodatkowych jazd, gdyz pan od kursu mial problemy zdrowotne:
-pan od kursu-Pan Andrzej N.-starszy człowiek, bardzo miły, sympatyczny, i ciekawy świata, pomocny, tłumaczył wszystko jak należy, ponieważ uczyłam się od zera, to się sporo nauczyłam, i sporo mu zawdzięczam jednak jeżeli porównam to z moimi dodatkowymi jazdami, to będzie na korzyść tego drugiego Pana.
-pan od dodatkowych jazd-Pan Sławomir Fl.- młody pan, lubi żarciki, może dlatego, że młodszy to rozmowa szła swobodniej, bardzo dobrze tłumaczy wszystko,manewry, zachowani na skrzyżowaniu, itp. (kawa na ławę bez ogródek), bardzo wymagający, co jest atutem, po jazdach, to jeszcze przez 15 min mi sie rece trzesly i bylam zmeczona, jazdy bardzo intensywne, gorąco polecam, nie jest łatwo ale się OPŁACA, jazdy były trudnniejsze niż egz. a chyba o to chodzi, osobiste wrażenie przez 8h u tego pana nauczyłam sie tyle ile przez 15 u starszego (oczywiscie nie krytykuje starszego);

Zdalam za pierwszym razem, choć nie mogę powiedzieć o sobie Szumacher:), moj egzaminator był bardzo sprawiedliwy, zauważyl błedy,ale zauważył też poprawną jazdę. Zdawalam 2 kwietnia b.r. Na 1 maja jadę do domu odebrać plakietke :))))

Widzałam na poczatku bardzo niekorzystny komentarz na temat kadry, był kilka lat temu wiec moze sie kadra zmienila, ja jestem jak najbardziej zadowolona i najbardziej polecam tego młodego instruktora Sławomira Fl.
U ale się rozpisałam :P
Egz. teoretyczny 5/02/08 WORD vs. JA 0:1
Egz. praktyczny 2/04/08 WORD vs. JA 0:1
Niedługo odbieram plakietkę...
..i mówcie do mnie Szumacher :DDD
michorowska
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 22 kwietnia 2008, 21:29
Lokalizacja: Poznań

Postprzez malutka20 » wtorek 19 sierpnia 2008, 22:35

Po przeczytaniu niektórych wypowiedzi postanowiłam polecić OSK Lady Car. Ośrodek jest na os.Wichrowe Wzgórze w Poznaniu. Ja się nie uczyłam w tym ośrodku,ale mój brat już tak. Mnie dwa lata temu uczył ten sam Pan co jest teraz właścicielem tej szkoły w innym ośrodku.Brat zdał egzamin za pierwszym podejściem w maju tego roku a ja nie bo byłam za bardzo zdenerwowana i już na placu oblałam. Ale za to za drugim razem wyjechałam z placu na miasto xD .Wszystko zrobiłam bezbłędnie i zdałam(oj była radość :D)!!Ja mój kurs wspominam bardzo miło i cieszę się że od razu trafiłam w dobre ręce:)). Pan Rafał jest bardzo cierpliwy (aż go czasami podziwiałam! bo trochę potrafiłam narozrabiać...a tu spokój i opanowanie ). Na początku nie miałam zielonego pojęcia jak się jeździ samochodem i do tego się jeszcze bałam, ale wszystko na spokojnie miałam od podstaw wytłumaczone jak i również potem moje błędy, które popełniałam na drodze, odpowiadał na wszystkie moje pytania, nie krzyczał :) !!!, więc na jazdach aż bardzo się nie stresowałam. Na jazdy zawsze punktualny i co najważniejsze nie zniechęcał do jazdy samochodem :). Zawsze chętnie szłam na jazdy ucząc się czegoś nowego. Instruktor warty polecenia! Po takim kursie można zdać egzamin za pierwszym podejściem!!! Dzięki temu Panu polubiłam jeździć autkiem i do dzisiaj pamiętam o uwagach i wskazówkach jakie dostałam:) Dziękuję :D
malutka20
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 19 sierpnia 2008, 19:43

Postprzez adzix » wtorek 02 września 2008, 13:04

Ja polecam OSK Pirat :)

Tylko jedna uwaga. Przy wypełnianiu oświadczenia na pierwszym wykładzie, unikajcie wpisania w rubryce "instruktor" Jerzego M. :x szczerze odradzam, bo będziecie zmieniać instruktora jak ja po 4 jazdach przepełnionych stresem. Polecam pana Józefa 8)
13.06.2008 teoria 18/18 (+)
02.09.2008 praktyka (+) za 1 razem!
09.09.2008 Prawo Jazdy do odbioru w Urzędzie. 8)
12.09.2008 Dziewiczy przejazd Poznań - Puszczykowo :D
Avatar użytkownika
adzix
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela 08 kwietnia 2007, 19:41
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Abbadon » wtorek 02 września 2008, 20:08

Ja natomiast mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim OSK MALTA
Zajęcia przeprowadzone są rzeczowo, z uwzględnieniem też pytań i zadań egzaminacyjnych. Najważniejszą sprawą jest jednak atmosfera w "elce". Zero stresu, dużo cierpliwości. I o to chodzi.
Wcześniej miałam okazję uczyć się w ośrodku Sobczak, ale nie byłam zadowolona z rezultatów. Każda kolejna godzina była okupiona niepotrzebnym stresem i wielką niechęcią do całego tego kursu.

Po porównaniu tych dwóch szkół mogę z całą pewnością powiedzieć, że w czasie kilku godzin w "Malcie" nauczyłam się więcej niż przez cały kurs w innym ośrodku. Jeżeli ktoś chce na prawdę spokojnie przygotować się do egzaminu to gorąco polecam poznańską "Maltę" :D
Abbadon
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 02 września 2008, 20:00

Postprzez sks » piątek 05 września 2008, 14:11

OSK KAMATEL, a tam instruktor (...). Świetny człowiek, z poczuciem humoru, a przede wszystkim rzetelny i bardzo ambitny instruktor!! Jazdy z nim to sama przyjemność, a rezultaty... hm..:) egzamin zdałam za pierwszym razem, tak jak większość jego kursantów!:)

Polecam gorąco!
sks
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 05 września 2008, 13:35

Postprzez Kukiz » sobota 13 września 2008, 13:22

Nie ma tu OSK Junior a to na prawdę świetna szkoła.
Panowie (...)są świetni w tym co robią. Nie miałem u nich wykupionego kursu tylko po nie udanym pierwszym razie postanowiłem wsiąść dodatkowe godziny. W ciągu 3 miesięcy wziąłem 8 godzin. 4 z każdym jednym. Nauczyli mnie wielu rzeczy które powinienem już wiedzieć po podstawowych 30h. Wiele rzeczy było niejasnych, pierwszy instruktor mówił ogólnie, zdawało mi się nawet że nie miał do końca pojęcia o niektórych sprawach. Panowie Dolata wiedzą wszystko co potrzebne. Szkoła jest w Pobiedziskach ale i tak wszystkie lekcje prowadzą po Poznaniu. Plac jest również w Poznaniu i dość spory. Jakieś 8 łuków i wszystkie parkowania, wzniesienia itp.
No i jazda z nimi to przyjemność, można się pośmiać, w kanciapie na placu herbatka, ciastko :D
Proponują kursy także ludziom z Gniezna. Gdy jednego dnia wykupiłem 2 godziny, umówiliśmy się w Gnieźnie i prowadziłem do Poznania na trasie sam (50 km) Pan Rafał nie policzył nic za ten dojazd. A trwało to godzinkę. Nie są pazerni na pieniądze jak niektórzy z którymi miałem styk. Polecam szkołę, w końcu zdałem i jeszcze w poczekalni za praktycznym gdzie wiele zdenerwowanych osób rozmawiało o światłach itp. informowałem o wielu ciekawostkach o jakie pytają egzaminatorzy, typu światła postojowe w punciakach, wlew wody destylowanej, pasek klinowy itp.
Szczerze polecam. Numer jak ktoś chce mogę podać na gg lub PW pzdr.
Kukiz
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota 13 września 2008, 00:34

Postprzez kamea4567 » wtorek 16 września 2008, 14:22

Z czystym sercem polecam ośrodek "Pionier" na poznańskim Junikowie.Atmosfera jest rewelacyjna zarówno na wykładach jak i na jazdach.Zero krzyku,niekompetencji.Tylko cierpliwość ,profesjonalizm i ćwiczenie danego manewru do skutku.Doświadczeni instruktorzy-polecam pana Krzysia.
Na egzamin poszłam praktycznie na luzie(no,nie do końca :) ),bo wiedziałam że wiele umiem i jestem dobrze przygotowana.No i są efekty-egzamin zdany za pierwszym podejściem :D
Pozdrawiam
kamea4567
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 01 lipca 2008, 10:26

Postprzez los_sandalos » sobota 20 września 2008, 14:53

Jakiś czas temu zachciało mi się zrobić kategorię A. Przypadkiem znalazłem w necie stronę OSK High. Czytając wszystko świetnie, myślę sobie "chłyt marketingowy". Że było blisko (Chwaliszewo) to się zapisałem. Cena dość wysoka ale co zrobić.
No i pierwsze zaskoczenie - najpierw wykłady - mimo, że na mechanice, samochodach, technice jazdy znam się co najmniej dobrze to muszę napisać, że zajęcia były ciekawe. Nawet bardzo. Spodziewałem się nudzenia a było właśnie odwrotnie. Prowadzący zajęcia (...) to facet jeżdżący na moto wygląda, że wiele lat. Wie co gada. Po "teorii" trzeba zaliczyć zajęcia z pierwszej pomocy. Tu też było inaczej niż się spodziewałem - gość co prowadził był ratownikiem drogowym z dużym doświadczeniem, myślę, że dużo się wyniosło z zajęć. Zajęcia były pod kątem ogólnej pomocy przedmedycznej a nie tylko pomocy w wypadkach drogowych. Do tego te ćwiczenia - na zajęciach było parę ładnych dziewczyn "18", aż się chciało ćwiczyć ;)

Dobra tera praktyka - plac manewrowy jest dść daleko od siedziby OSK ale ma też pewne plusy (prawie na wiochach). Motorki niezajechane, było ok. Instruktorzy prowadzący zajęcia "wporzo" - widać, że nie myślą "oby do fajrantu" ale faktycznie zależy im abyśmy się nauczyli. Nie było żadnych głupich komentarzy jakich się można spodziewać w niektórych sytuacjach. Najwięcej jeździłem ze Zbychem - szefem szkolenia motocyklowego- znowu przez radio nadawał cenne uwagi i rady. Szczerze mówiąc to czasami powinien polecieć raczej tekst: "k... mać ja pie...... co ty k... robisz?" ale nigdy nie usłyszałem niczego podobnego. Ogólnie więc bezstresowo i merytorycznie. Jeździiśmy po różnych terenach - od wiosek aż do autostrady, motorkami (instruktor też) Yamacha 125 i 250 oraz Kawą 500. Raz chwilę przejechałem się też jakimś czoperem "mejd baj małe chińskie rączki" ale ten akurat nie przypadł mi do gustu.
Na razie czekam na egzamin, tu masakra -terminy - jak obliczyłem to lepiej aby zima była ciepła i bezśnieżna. Myślę, że nie powinno być problemu. Moto będzie już w tym tygodniu. Na razie postoi w garażu.

Podsumowując polecam OSK "High", w każdym razie szkolenie na kategorię "A" jest więcej niż poprawne.

Pozdrawiam, Piotr S.
Avatar użytkownika
los_sandalos
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 20 września 2008, 14:05

Postprzez Mereth » piątek 03 października 2008, 11:36

Właśnie wczoraj zakończyłam kurs na B w OSK High.
Z całym sercem mogę polecić tą szkołę. Fajnie prowadzone wykłady, ciekawie przeprowadzone BHP ( większość pewnie tylko filmy puszcza ). Jazdy miałam z kilkoma instruktorami, ale nie zdarzyło się, zeby ktoś się na mnie darł ( a na pewno były powody, szczególnie na początku ), jeśli coś było niejasne albo źle szło, to po prostu było powtarzane.
Egzamin przede mną, ale kurs przebiegł naprawdę fajnie. Wybierając OSK trochę się obawiałam jak będzie ( nie raz zdarzyło mi się być świadkiem jak instruktor darł się na kursanta :roll: ), ale naprawdę dobrze wybrałam, zresztą pewnie dokupując jazdy, zrobię to również tam.
Nie zdarzało się również, żeby instruktor załatwiał w trakcie jazd swoje sprawy ( raz była taka sytuacja, ale potrwała kilka minut ), jazdy nie było odwoływane ani też nie musiałam czekać na spóźnialskich.
Jazdy zaczynały się i kończyły na Chwaliszewie, co akurat mi bardzo odpowiadało, plac manewrowy na Borówkach, ale to akurat w przypadku B w niczym nie przeszkadzało.

Polecam High, jak będę robiła kat. A, to do nich wrócę :mrgreen:
Nothing's Impossible...
Avatar użytkownika
Mereth
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek 01 września 2008, 12:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez /// » piątek 03 października 2008, 20:01

Opinia dotyczy OSK RATAJE Poznań


właściciel: Robert Skrzypczak


Część teoretyczna bez wiekszych zarzutów. Natomiast praktyka to juz zupełnie inna bajka.

Skończyłem teorie w czerwcu. Przez ponad miesiąc udało sie im zorganizować słownie JEDNĄ jazdę (na którą jeszcze instruktor się spóżnił). Tę jedną jazde odbyłem z panem Jarosławem Tyksińskim.
Jego kultura osobista i słownictwo pozostawia wiele do życzenia.
Pozniej nastapila zmiana instruktora po wielu telefonach i probach dodzwonienia sie do tego pana. Zostalem umowiony z nowym ktory nie raczył WOGOLE przybyc na jazde. Terminy jazd w tym OSK sa wyznaczane dlugoterminowo i mozna poiwdziec ze zmarnowalem 1,5 miesiaca przez ta szkole. Postanowilem zmienic szkole samo wydanie moich swistkow z zaswiadczeniem lekarskim zajelo im 1,5 tygodnia.

Wlasciciel Robert Skrzypczak jest niekompetenty, zapominalski, spoznia sie, trudno sie z nim porozumiec.


W SKROCIE: Jesli nie chcecie stracic mnostwa czasu i nerwow omijajcie OSK RATAJE z DALEKA!!!
Jest to DNO poprostu.
///
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 01 października 2008, 16:34

Postprzez knodr » wtorek 07 października 2008, 16:49

szukam bardzo dobrego osk takiego ktory pomoze mi zaliczyc egzamin za 4 razem . Chodzi o douczenie najwazniejszych spraw.
Zdawałem teraz w loku ale tam kurde nikt nic nie robi a faceta mialem takiego ktory ciagle bawil sie telefon i patrzał w okno.
knodr
 
Posty: 37
Dołączył(a): niedziela 25 maja 2008, 19:10

Postprzez kamea4567 » czwartek 09 października 2008, 08:03

Ja bym Ci poleciła ośrodek,w którym ja się uczyłam,czyli "Pionier" na poznańskim Junikowie.Wiele osób zdaje od nich za pierwszym razem(również ja) i znam także wiele osób,które robiły kurs w innych OSK,nie zdawały egzaminu,szły na doszkolenie do Pioniera i po douczeniu w Pionierze zdawały śpiewająco.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
kamea4567
 
Posty: 13
Dołączył(a): wtorek 01 lipca 2008, 10:26

Postprzez zajączek » poniedziałek 13 października 2008, 21:12

Witam!
Chce sie podzielic wrazeniami na temat OSK A&ATUT w Poznaniu na os. Zwyciestwa.Przyprowadzila mnie tam reklama,ktora niestety okazala sie jedynie reklama... :(
Obecnie jestem w trakcie dodatkowych godzin ktore zmusil mnie dokupic instruktor,i to odrazu 10(prawie 4stowki w plecy),inaczej zaswiadczenia o ukonczeniu kursu nie dostane(chociaz jestem po 30h jazd i kursie teoretycznym,pomyslnie za 1m razem zdanym teoretycznym egz.wewnetrznym).
Musze powiedziec ze jazdy z Panem A.ktory podobno jest najleprzym instruktorem A&ATUTU do milych nie naleza ,chociaz jesli on jest najleprzy to powinno mu 30h jazd wystarczyc do nauczenia nawet niezdolnego kursanta!!!niestety chamskie zachowanie wyzej wymienionego pana sklonily mnie do mysli o rezygnacji z A&ATUTU,ale to nie jest proste!!!kasa wplacona,wiec jej spowrotem nie dostaniesz!
Po "ostrej jezdzie" :!:-tzn.ponizajaczym dla kursanta zachowaniu instruktora ,jego chamskich uwagach na temat inteligencji,i doprowadzeniu kursanta do stanu emocjonalnego w ktorym prowadzenie samochodu jest bardzo ryzykowne -zostalo mi tylko zwrocic sie do szanownego pana Prezesa A&ATUTU.przez telefon pan Prezes poinformowal mnie ze sytuacje rozpatrzy i kazal czekac na telefon.niestety czekam do dzis
:idea: :idea: warto jeszcze zwrocic uwage na piekne "renowki",ktore sa prawie w calosci obklejone reklamaA&ATUTU ,glownie szyby,pod czas jazdy i manewrow to napewno kursantowi pomaga,ze ni cholery nie widzi we wszystkich tylnych szybach :!:
no i jeszcze jazdy sportowa fura (jak sie okazalo obowiazkowe w ramach 30h kursu)ktore niewiadomo do czego mi sie przydadza,chyba ze przetarg na egzaminacyjne L-ki wygraloby BMW...
Niestety moja opinia na temat OSK A&ATUT jest negatywna,ladne rybki maja i tyle...
NIE POLECAM :(
zajączek
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2008, 19:54

Postprzez djdzuliana » czwartek 16 października 2008, 20:55

ja polecam ośrodek szkolenia "Sukces" na polwiejskiej http://www.prawojazdy-sukces.pl/ i CS Awans nkolo pks.
Instruktorzy bardzo kompetentni. Samochodziki dobre. Ja zdalam za 2razem prawko, dokladnie wczoraj hehe. I uwazam ze dzieki instruktorom bardzo duzo sie nauczylam.
MegaPolecam
djdzuliana
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 16 października 2008, 20:45
Lokalizacja: Poznań/Kościan

Postprzez driver7 » wtorek 11 listopada 2008, 18:53

Witam Wszystkich. Czytając Wasze wypowiedzi widzę, że ilu zdających tyle ocen poszczególnych OSK. Cóż chciałbym dorzucić cegiełke od siebie. A że w przeciągu roku robiłem kilka kursów przedstawię swoją ocenę, myślę że obiektywną.
- kategorię C i CE robiłem w OSK Motorex na Osiedlu Łokietka. Właściciel poważny facet, duże doświadczenie. Autka takie jak na egzaminie a to bardzo ważne, zwłaszcze przy CE. Zdałem za 1 razem bez trudu.
- kategorię D robiłem w LOK na ul. Czechosłowackiej. Powiem krótko nauczyłem się wiele, zdałem za 1 razem. Instruktor kompetentny, miły, a na dodatek z dużą wiedzą. Pozdrawiam Panie Krzysiu i dziękuję)))
driver7
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek 11 listopada 2008, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Oceń OSK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości